Hořčík v těhotenství - nedostatek?

Anonymní
20.4.21 11:10

Hořčík v těhotenství... nedostatek ?

Zdravím maminky, jsem v 23tt a už asi asi měsíce užívám magnesium lactici 1 tabletku ráno a jednu večer a k tomu ještě užívám doplněk stravy pro těhotné femibion, ale poslední dobou se mi začali objevovat záškuby a tiky různě po těle (na očních víčkách, na paži, na stehně…). Nemá někdo stejnou nebo podobnou zkušenost? Doktor říkal, že hořčík by mi měl stačit (břicho mi skoro vůbec netvrdne)… předem moc děkuju

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1186
20.4.21 11:17

S lékařem bych se domluvila na zvýšení dávky.
Já nejsem těhotná a beru 1×2 tabletky Magnesi Lacticii denně. V těhotenství mi břicho také netvrdlo a přesto jsem brala 2×2 denně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
16440
20.4.21 11:24

Zkus toho hořčíku brát víc - pokud to nezačne působit průjem tak dobrý, přebytky co se nevstřebají maximálmě vyčůráš.

A pokud užíváš hořčík, tak přitom nejez před tím a ni potom hodinu nic moc tučného - zhoršuje to vstřebávání. Chleba s máslem a ředkvičkama nevadí, ale řízek a hranolky nejsou vhodná kombinace.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
916
20.4.21 11:32
@Anonymní píše:
Zdravím maminky, jsem v 23tt a už asi asi měsíce užívám magnesium lactici 1 tabletku ráno a jednu večer a k tomu ještě užívám doplněk stravy pro těhotné femibion, ale poslední dobou se mi začali objevovat záškuby a tiky různě po těle (na očních víčkách, na paži, na stehně…). Nemá někdo stejnou nebo podobnou zkušenost? Doktor říkal, že hořčík by mi měl stačit (břicho mi skoro vůbec netvrdne)… předem moc děkuju

Tak zrovna tohle je jedno ze slabsiho magnesia. Bud at vam predepise lekar silnejsi a nebo uzivejte tablet vic. Ja brala dve tablety trikrat denne. Ted uz se blizi konec, tak uzivam jen dve tablety dvakrat denne.
Ale jedna rano a jedna vecer na me nemela zadny efekt.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1466
20.4.21 11:55

Magnesi Lacticii jsem zahodila. Je to úplně k ničemu, jelikož je strašně slabá. Pořídila jsem si Magnesium 1 (420mg) od NatureVia. Beru jeden denně a jsem naprosto spokojená.
Pokud to bude pořád pokračovat, tak si nechej napsat Magnosolv od lékaře. Ale myslím, že pokud sáhneš po nějakém lepším hořčíku, tak to nebude ani třeba. Zkus taky zapátrat na internetu po potravinách, které ho obsahují nejvíc, sem tam si kup třeba magnesku a pij :)
Taky si dávej pozor s čím ho jíš, něco totiž podporuje vstřebávání a něco ho zase brzdí. Nejlepší je si ho dát těsně před jídlem - ale nejez pak něco moc tučného a nebo třeba něco s mlíkem (vápník taky brzdí vstřebávání.) Nejlepší je si k tomu dát třeba vitamín D, ten mu pomůže nejvíc.
Zkus brát femibion v jinou dobu než hořčík - zinek a železo v něm totiž můžou taky bránit vstřebávání.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
579
20.4.21 12:36

Já jsem měla záškuby v břiše a trvalo to několik dní. Dostala jsem injekci hořčíku a od té doby mám magnosolv, který mám brát do 35tt. Ono toho hořčíku v tabletkách většinou moc není…
Určitě se poraď s doktorem :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1262
20.4.21 13:11

Nejsem těhotná a beru dvě tabletky magnesia lactaci denně, v těhotenství jsem často trpěla na křeče do nohou, takže jsem brala třeba 6 tabletek denně… Od 35.tt jsem to pomaličku snižovala a v den porodu (u třetího dítěte 39+1) jsem brala ještě jednu tabletu denně (asi spíše kvůli psychice) - porod byl úplně v pohodě…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
52
21.4.21 17:30

Také beru Magnosolv. Dr mi ho předepsal preventivně. K tomu Femibion 2.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat