Hořčík, vápník, kyselina listová, vitamíny v těhotenství?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Vynevitekdo
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.10.12 09:45
Hořčík X Vápník X Kyselina listová X vitamíny

Ahoj holky,
berete někdo vitamíny v těhotenství? Já brala v prvním trimestru Femibion, pak i na zač. druhého, ale bylo mi řečeno kamarádkami, že budu mít moc velké dítě a´t ho nejím, ta jsem pak jedla jen kyselinu listovou.
Když jsme letěli do Řecka, doktorka mi poradila hořčík, aby mi netvrdlo břicho (ani nevím vlastně proč tvrdne?) a jím ho doteď. Jenže mě zase vyděsila švagrová, že takhle včas neporodím, že to musím zkombinovat ještě s vápníkem, tak už se cpu i vápníkem.
Hořčík mi vyhovuje, nemám díky němu pak křeče v noci v nohou..
Zítra jdu do poradny, ale jaké máte zkušenosti vy?

Přečtěte si článek: Magnesium v těhotenství: Pomoc při křečích

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
werunkaw123
Extra třída :D 14091 příspěvků 08.10.12 09:54

Já jsem brala klasické vitamíny Calibrum nejdřív babyplan pro první trimestr a poté mami to je tuším pro druhý a třetí trimestr… nic jiného.. Rodila jsem včas a malá měla 3320g takže nebyla ani „moc velká“ jak někdo tvrdí, že se po vitamínech stává :roll: :nevim: Poraď u dr.. ale mě doporučil doktor tyhle a vše bylo o. k
:kytka:

fragola
Generální žvanilka 24837 příspěvků 08.10.12 09:55

To jsou teda rady :) Promiň, rozesmálo mě to…

1. po vitamínech se velké děti nerodí, je to blbost, každopádně bych je nebrala, z chemie si tělo moc nevezme… Stačí pestrá strava a kyselina listová 8)
2. hořčík se houfně píše na tvrdnutí břicha, i na ty křeče v nohou, pokud ho včas vysadíš, porodíš určitě :)
3. vápníkem nic nezkazíš, ale tuším, že se nemá jíst nějak dsoučasně s tím hořčíkem, že se pak ruší účinek

Nenech se děsit a konzultuj to zítra s MUDr. :) Přeju pohodový zbytek těhotenství :kytka:

tinina
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.10.12 09:56

Taky jsem brala Calibrum, ale kdybych v te dobe znala Gravimilk, tak bych pila ten.

Já_a_Kačí
Zasloužilá kecalka 660 příspěvků 08.10.12 10:26

Nesmíš se nechat takhle děsit :-) Jez pestrou stravu a ten horčík na křeče, ale jinak nic, možná přes zimu, když není hezký ovoce a zelenina na krámu. Vitamíny v tabletách ti asi neublíží, ale jsem toho názoru, že ani nijak extra nepomohou.

Nikca_Ko
Zasloužilá kecalka 637 příspěvků 08.10.12 10:46

Ahoj, já jsem brala v 1.trimestru Femibion, pak 30tbl+30 kapslí Materny s DHA, pak jsem si koupila 90tbl. balení obyč Materny, pak už jen od nějakého 30.tt kys. listovou. Ty vitamíny určitě nejsou nezbytné, ale jako prvorodička mám trochu lepší pocit. Hořčík jsem brala asi od 20.tt, měla jsem pořád křeče v lýtkách, pak mi začalo velmi často tvrdnout břicho a zkracoval se čípek, tak jsem brala do 36.tt 2 sáčky denně. Vápník byl obsažen ve vitamínech, občas jsem i pila kalcium v šumáku, a to kvůli zubům - přeci jen miminko „krade“ z tvých zásob. Do toho jím téměř denně kvalitní jogurty a jiné mléčné výrobky, tak žádné extra tablety vápníku nevidím jako nutné.

Lynette
Echt Kelišová 8857 příspěvků 08.10.12 10:48

@fragola To nemůžu souhlasit, že si tělo z chemie moc nevezme. Já mám v těhu vitamínech dvojnásobné množství doporučené denní dávky jódy a díky tomu se mi srovnala funkce štítné žlázy natolik, že mám ideální hodnoty. :roll:

Krkael
Generální žvanilka 21860 příspěvků 08.10.12 11:14

Čau, já beru listovku a femibion, obden…

HankaB
Ukecaná baba ;) 1009 příspěvků 08.10.12 11:35

Já taky beru Femibion a listovku, Femibion ob den, listovku denně. První trimestr jsem baštila Femibion každý den. Hlavně kvůli mutaci a potratům. Pokud ale jíte dost ovoce a zeleniny, vitamíny bych nepřeháněla :-) Ale určitě neuškodí, takže pro pocit… taky je beru 8o

fragola
Generální žvanilka 24837 příspěvků 08.10.12 12:59

Lynette, tenhle názor není můj, je to názor MUDr. Kouckého ;) Dotaz je okopírovaný z www.porodnice.cz
No a jinak je u tebe super, že se ti hodnoty srovnaly ;)

Dobry den, pane doktore,
rada bych se zeptala na Vas nazor. Hodne slycham nebo ctu, ze maminkam, ktere pobiraji behem tehotenstvi vitaminy jako doplnek stravy, se pak rodi vetsi deti. Narazila jsem ale i na odborne nazory, ze toto tvrzeni neni potvrzeno, a ze se to neda automaticky davat do souvislosti. Uz tri mesice pred otehotnenim az dosud beru kazdy den jednu tabletku Bio-Folicu od Pharma Nord a cca pred 14 dny jsem k tomu zacala brat jeste po jedne tabletce denne Calibrum mami (doporucena denni davka je 2 tablety) – jsem v 19. tt. Myslite, ze maji tato farmaka skutecne nejaky vliv na velikost a hmotnost novorozence? Resp. ze to funguje jako u kvetin, ktere kdyz hnojite, tak proste rostou bohateji? :) Dekuji za odpoved.

Dobrý den, já ani nemusím moc myslet, za mě „myslí“ výsledky studií, které jednoznačně, opakuji jednoznačně vyvrátili domněnku, že by „vitamíny“ a jim podobné látky ovlivnily váhu plodu ( myslím i + i – ). Gigantická studie s desetitisíci žen ukázala, že mezi skupinami žen užívající vitamíny a těch „bez vitamínů“ není ve váze plodů žádný rozdíl…Naopak syntetické vitamíny jsou jednou velkou „habaďurou“ farm. firem, ale to jsou ode mne kacířské myšlenky, které jistě rády neuslyší zástupci firem, kteří na tom vydělají neuvěřitelně astronomické částky…Vitamíny-umělé, syntetické- doslova prolétnou tělem jako trubkou, jen zlomek se jich vstřebá, daleko méně, než vitamíny přirozené. Kdo by neslyšel na slogan „chcete mít zdravé mimčo?“

Vynevitekdo
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.10.12 13:10
...děkuji všem za RE:

…je fakt, že co doktor, to názor, co kamarádka, to jiná zkušenost…
Zítra se zeptám a napíšu Vám názor té mojí doktorky :think:
POkud se ruší fce vápníku v tabeltách s hořčíkem, tak se tím láduju skutečně zbytečně..Njn, prvorodička, nevím nic, nestíhám číst moc odbornou literaturu, nechci zblbnout a stejně blbnu…
Děkuji holky!

Vynevitekdo
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.10.12 13:12

…ale ve femibionu už listovka je…

Nikca_Ko
Zasloužilá kecalka 637 příspěvků 08.10.12 13:13

@Vynevitekdo Buď v klidu, pokud vitamíny nija zvlášť nepomůžou, rozhodně neuškodí :-) Vápník i hořčík brát určo můžeš, jen ne najednou, lépe s několikahodinovým odstupem.

fragola
Generální žvanilka 24837 příspěvků 08.10.12 13:15
@Nikca_Ko píše:
@Vynevitekdo Vápník i hořčík brát určo můžeš, jen ne najednou, lépe s několikahodinovým odstupem.

Přesně tak jsem to myslela, jde užívat vápník a hořčík, ale ne současně, musí tam bát ten časový odstup ;)

Nikca_Ko
Zasloužilá kecalka 637 příspěvků 08.10.12 13:18

@fragola Já vím, přišlo mi jen z reakce zakladatelky, že to špatně pochopila :-)

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama