Horečka 38,5 a červené fleky na nohou

18
3.3.21 21:24

Horečka 38,5 a červené fleky na nohou

Zdravím,

Přítel přijel z práce s horečkou okolo 39… byl malátný, zvracel a ani si nepamatoval co jsem mu říkala. Bolelo ho celé tělo, nemohl si ani skoro dojít na záchod.. Na noze se mu cca večer objevil velký červený flek,. Pak i menší na druhé.. Červený flek má i na třísle. Oba fleky ho bolí. Nejedná se ale o vyrážku… Dnes, „den poté“ bez horečky. Zesláblý a fleky zůstávají… Dalo by se říct, že se možná i trochu zmenšily.

Nevíte co by to mohlo být?

Covid to není. Byl na testech „pro zichr“ dopoledne a je negativní.
Já byla na testech z práce včera a taky jsem byla negativní.

Děkuji

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
3.3.21 21:26

Erysipel?

• Citovat
  • Nahlásit
14721
3.3.21 21:33

Teda mě udivuje, že tohle řešíš na emiminu a ne s lékařem. Klidně to mohla být meningitida… A na testech byl antigenních nebo PCR? Na antigenní se nemá chodit, když máš příznaky jakékoliv nemoci… Jinak s diagnózou neporadím, ale klidná bych fakt nebyla…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1566
3.3.21 22:15

Volej zitra obvodacce, meningitida to nebude, to by horecka pretrvavala a stav by se obecne zhorsoval. Ty fleky jsou divny, mokva to? Napadlo me takhle z hlavy impetigo…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
283
3.3.21 22:17

Zasla bych zitra k praktikovi, aby vzal krev. Urcite to neodkladat.. At ty fleky vidi v plne parade.

Typuji na zanet žil, znamy mel neco podobneho..
Skoncil s tim v nemicnici

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21038
3.3.21 22:35

@karlovarsko proč s tím nešel k lékaři? může to být projev různých vážných nemocí

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3357
3.3.21 23:00

Ono to možná vypadá, že je jen covid, ale není. Na jeho místě bych hned ráno mazala k lékaři. Teda já bych šla už dnes 8)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
63028
4.3.21 03:21

@karlovarsko proč nejde k dr? Lidi už zapomněli, že se k dr chodí, pokud je problém? Kor takovyto :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18
4.3.21 07:14

Nešel k doktorovi ani na pohotovost, protože prostě nechtěl.
S některým chlapama nehnete…

Není malé dítě, kterému bych dala na zadek anebo ho prostě zvedla a zanesla…

Bohužel… :roll:

Ale dost ke „story“. Otázka zněla jasně: Nevíte, co by to mohlo být?

Pokud nemáte podobnou zkušenost nebo nemáte typ na to, co by to mohlo být, tak prosím nepřispívejte…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2109
4.3.21 07:24
@karlovarsko píše:
S některým chlapama prostě nehnete…

Co já s ním nadělám? Není malé dítě, kterému bych dala na zadek anebo ho prostě zvedla a zanesla…

Tak mu rekni, ze umře…treba pak pujde…to znam, manzel taky u vseho ceka, ze to prejde…pochopil to az na potreti, kdyz podcenil nejaky problem :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2109
4.3.21 07:27
@karlovarsko píše:
S některým chlapama nehnete…

Není malé dítě, kterému bych dala na zadek anebo ho prostě zvedla a zanesla…

Ale dost ke „story“. Otázka zněla jasně: Nevíte, co by to mohlo být?

Pokud nemáte podobnou zkušenost nebo nemáte typ na to, co by to mohlo být, tak prosím nepřispívejte…

Rekla bych, ze je to růže…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
283
4.3.21 08:48

Odkdy je růže v tříslech? 8o

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2109
4.3.21 13:41
@purplee píše:
Odkdy je růže v tříslech? 8o

Dela se na nohou, plus prznaky chripky, nevolnost, ohranicene, cervene, bolestive skvrny… ale treba je jen opruzenej, kdo vi :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4.3.21 14:05

Idealbi by bylo samozrejme jit k lekari…pokud to nejde tak zkus aspob fleky vyfotit a spolu s priznakama poslat obvodacce…aspon neco v tehle bide :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18
4.3.21 16:30

Závěr

Večer měl zase 38,5… Nakonec se umoudřil a ráno jsme jeli na pohotovost. Tam udělali všechny potřebné testy. Z krve zjistili zánět v těle.. Zánět pochází nejspíš z těch skvrn na nohou. Předepsali silná antibiotika. Flek na noze nám nikdo nepopsal, nevysvětlil, nikdo neví co to je a proč. Jemný flek v tříslech nám popsali jako výraznější reakci uzlin, které jsou zduřené a oteklé v reakci na nohu. Doporučili nám dobrat antibiotika a objednat se na kožní. Antibiotika by měly zabrat do 2-3 dnů. Takže takový je výsledek.
Napíšu pak i výsledek od kožní, možná to tu jednou někomu pomůže.

Dívala jsem se totiž, že někdo měl naprosto stejný problém 4 roky zpět, ale by to anonym a na zprávu do diskuze „jak to dopadlo“ již neodpověděl.

Každopádně děkuji za rady :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat