Horečka a zvracení u dospělého

blabla123
16.5.16 09:38

Horečka a zvracení u dospělého

Ahoj holky, potřebuji akutní radu. Přítel má od rána teplotu, o půl hodiny později už horečku a zvrací (prozatím 2×). Dala jsem mu 2 piškoty a černý čaj + jsem mu vnutila Panadol na snížení horečky.
Moje otázka zní, můžu to chytnout též? (Ve 2 ráno jsme měli „techtle mechtle“ a on už po 5. hodině běžel. Jinak v noci mi bylo též nějak divně od žaludku.)
Jinak má jít ve středu na zkoušku (já mám též zkoušku), myslíte, že to do té doby může být v pořádku? Či mu mám říct, že by bylo lepší nikam nejezdit (cca 1,5h v autobuse)? Měl jet na zkoušku i zítra, ale to si nechal vymluvit, že bude lepší nejezdit.
Pokud máte nějaké typy, jak s tím zatočit budu ráda. :kytka:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
64701
16.5.16 09:47

@blabla123 pokud je to infekční, tak to chytíš, pokud ne, tak nechytíš.. ale nikdy není nic 100%, můžeš být odolná a bude Ti líp atd..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4279
16.5.16 09:51

Ja bych nejela asi. Ja se treba z dietni chyby srovnala tri dny :(. Je divne ze ma horecku…coz u dietni chyby myslim neni :think:…asi nejaka infekce :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25221
16.5.16 09:54

To je otázka, může to bejt infeknčí nemusí, může to trvat 1 den, může to trvat tejden to tady asi nikdo nevyvěští… jinak je pondělí tak uvidíš jak vám bude zejtra jestli se na zkoušku budeš cítit nebo ne…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31690
16.5.16 11:42

Já měla vloni bijavici s horečkou 2 krát, vždycky od rána mi bylo blbě, jednou zvracení, zbytek dne jsem nemohla jíst, horečka, únava, večer už mi bylo o hodně líp, a druhej den ráno jsem ještě měla něco přes 37, ale bylo mi už dobře. chytli jsme to pokaždý my oba dospělí, a jedno ze starších dětí, pokaždý jiný. ale horečky jsme měla jediná, ostatní víc zvraceli, ale neměli horečky. bych řekla že tak na 90 procent to chytíš, ale jde o to, v jaký formě, může ti jen být hůř, ale nic hroznýho, nebo taky v plný síle, těžko říct.
a ve středu už v poho být může, záleží jak se s tím popere.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
blabla123
16.5.16 17:39

Přítel má pořád horečku i po panadolu (2) mu neustupuje (ustoupí a vrátí se). Sdílíme jeden pokoj a já se bojím, že pokud je to infekční, tak abych to neroznášela někam jinam. Našla jsem, že pokud je to střevní chřipka, tak se může projevit až po 5 dnech od nákazy. Nevíte nějaké podrobnosti?
Nějak to ve mě vře, ale zatím nezvracím ani nemám průjem.

Ptám se hlavně kvůli tomu, že ve středu mám jet na zkoušku, jestli o tomhle napsat vyučujícímu a zkusit se domluvit na termínu o týden/dva týdny později, což i kdybych byla nakažena, tak by to u mě do té doby propuklo.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Užitečné odkazy

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat