Horečka, ale dítě spokojené, 6. nemoc?

31695
22.5.16 19:42

horečka, ale dítě spokojené, 6. nemoc?

Ahoj, syn(16m) měl od noci zvýšenou teplotu, 37,7, přes den okolo 37, teď večer 38,8. Mám strach, protože měl jako novorozenec zánět ledvin. Ovšem syn je i teď s horečkou spokojený, vysmátý, vůbec není unavený, i si zatancoval u televize, prostě kdyby nehořel, tak zdravý, spokojený dítě. I něco málo snědl, kousek okurky, jablka, rohlíku, hodně se kojí(ale to je u něj běžný).Takže si říkám, že to ukazuje na 6. nemoc, že u zánětu ledvin by byl vyřízenej, myslíte že jo? Jestli tu měl někdo batole se zánětem ledvin, můžete mi prosím napsat, jak vypadalo, jak se chovalo? jestli bylo viditelně unavené, a ne ve své kůži? Zítra mažeme k dr s močí, ale asi potřebuju trochu uklidnit :(

edit: zatím jsme mu žádný lék nedala, dkyž je mu dobře, horečku nechávám pracovat, a srazím až na noc

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

4376
22.5.16 20:14

Myslim, ze u 6. nemoci jsou vyssi horecky.
Muze to byt bezna viroza. Myslim, ze zanet ledvin je hodne bolestiva zalezitost a pokud nema problem s curanim, tak nemysli na nejhorsi. Chapu, ze kdyz si mama prozije neco podobneho, tak ji ten strach neopusti, ale nesmite mu podlehat. A tim i ho prenaset na dite. Maly je relativne v poho, tak se toho drzte a zitra si dojdete pro jistotu k detske.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31695
22.5.16 20:24

@Halamka no právě u batolaT SE TO Z ČURÁNÍ NEPOZNÁ, jen rozborem moči, plus bývá vysoká horečka. a na 6. to není nízký, dva starší u 6. neměli ani jeden přes 39 prostřední neměl víc jak 39nikdy, a nejstarší 2 krát a pokaždý angína, u viróz vždy do 39 :) ale díky :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10365
22.5.16 20:25

A nebyl na slunicku? Zuby jsi asi zkontrolovala..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31695
22.5.16 20:33

@zuzouš na sluníčku minimálně, ale jemu to začlo už v noci, jak měl zvýšenou. a na horečky od zubů moc nevěřím, niky to žádný dítě u nás nemělo, a i kdyby, tak to by ho bolelo, a byl by mrzutej ne? :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10365
22.5.16 20:40

@slavuska1 ja myslela prave vcera na slunicku. Zuby jsou kus od kusu, 99× bude hladkej prubeh a po sty bude hicovat, opruzenej, protivnej :nevim: Tam uvidis u dr a pokud mivas obavy ohledne ledvin, poptej se v lekarne, treba se budou delat nejaky indikacni papirky, co ja vim, na bilkovinu treba, jestli vubec byva bilkovina v moci pri zanetu, nemam tuseni, ale byla bys klidnejsi, mit to doma.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31695
22.5.16 20:45
@zuzouš píše:
@slavuska1 ja myslela prave vcera na slunicku. Zuby jsou kus od kusu, 99× bude hladkej prubeh a po sty bude hicovat, opruzenej, protivnej :nevim: Tam uvidis u dr a pokud mivas obavy ohledne ledvin, poptej se v lekarne, treba se budou delat nejaky indikacni papirky, co ja vim, na bilkovinu treba, jestli vubec byva bilkovina v moci pri zanetu, nemam tuseni, ale byla bys klidnejsi, mit to doma.

včera právě už vůbec ne, to jsme byli na procházce v přírodě, ale takřka celá trasa lesem.po sluníčku snad 300 metrů, jinak lesem ve stínu. a celou dobu spal v šátku. na ty ledviny papírky jsou..prý bílkovina bývá, kamarádce to dr po zánětu u dcery doporučila, si je koupit, ale naše dr tvrdí, že občas být nemusí, a jednoznačná je jen bakteriologie v laborce. ale vím, že většina dr ty papírky používá.
ty zuby nevím no, prvních 7 vylezlo bez potíží, a to mu vylezly 4 za 14 dní, te%d mu údajně mají lézt stoličky, zubní to říkala na prohlídce někdy 12.4., ale zatím furt venku nejsou, a žádný příznaky růstu zubů nepozoruju.

navíc teď jsem zjistila, že kamarádky syn, se kterým byli v posledních 14 dnech hodně v kontaktu, na hřištích, tak taky začal horečkovat, tak snad je to 6., a chytli ji někde spolu :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
432
22.5.16 20:47

@slavuska1 Tak pokud je horečka bez dalších příznaků a už byl problém s ledvinama, tak bych na nic nečekala a jela na pohotovost. Není to sranda a alespoň by mu třeba nabrali CRP. Můj synovec měl také jako novorozenec zánět ledvin a od toho celkovou sepsi. Doktor tenkrát sestře řekl, že kdyby znovu byly jakékoliv nevysvětlitelné horečky, tak to má hned řešit. Takže asi tak.
@Halamka zánět ledvin se NEprojevuje problémy při čurání!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31695
22.5.16 21:00
@azalia píše:
@slavuska1 Tak pokud je horečka bez dalších příznaků a už byl problém s ledvinama, tak bych na nic nečekala a jela na pohotovost. Není to sranda a alespoň by mu třeba nabrali CRP. Můj synovec měl také jako novorozenec zánět ledvin a od toho celkovou sepsi. Doktor tenkrát sestře řekl, že kdyby znovu byly jakékoliv nevysvětlitelné horečky, tak to má hned řešit. Takže asi tak.
@Halamka zánět ledvin se NEprojevuje problémy při čurání!

jenže crp ještě nic neukáže, když má horečku pár hodin. mimochodem u toho zánětu ledvin měl CRP hned po začátku teplot, při zvýšený teplotě 5, a po asi 30 hodinách 8. a on měl jako novorozenec naštěstí hodně lehkej průběh, „jen“ 3 dny v nemocnici, pak už atb v sirupu doma. nám to teda až tak dramaticky neříkali, když se to podchytí po cca š0h, což u nás zítra dopoledne bude, tak je to docela brzo si myslím. Kamarádka to zjistila až po 5 dnech horeček, dcera měla taky něco přes rok, a naštěstí žádný drama, 5 dní v nemocnici. myslím, že zítra to bude stačit, teď s emi fakt nechce nikam jezdit. navíc si fakt myslím, že kdyby měl zánět v těle, tak mu nebude dobře, jemu naštěstí dobře je. :think:
a on horečku má teprv pár hodin

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
432
22.5.16 21:33

@slavuska1 Naše cácorka to také jednou měla. Dva dny horeček, žádné příznaky a CRP 112. Byly to ledviny (potvrzeno z moči) a ATB měla 14 dní. Synovec měl tenkrát jen zvýšenou teplotu pár hodin a už byl v celkové sepsi. Do nemocnice přijeli za 5 minut dvanáct. Ale to mu byly tři týdny. Tak držím palce, ať je to dobré.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4376
22.5.16 21:36

@azalia tak to jsem nevedela, pardon. Brala jsem to celkove jako mocovy system. Tak mam novou informaci :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31695
22.5.16 21:40
@azalia píše:
@slavuska1 Naše cácorka to také jednou měla. Dva dny horeček, žádné příznaky a CRP 112. Byly to ledviny (potvrzeno z moči) a ATB měla 14 dní. Synovec měl tenkrát jen zvýšenou teplotu pár hodin a už byl v celkové sepsi. Do nemocnice přijeli za 5 minut dvanáct. Ale to mu byly tři týdny. Tak držím palce, ať je to dobré.

děkuju. a hlavně, že to synovec zvládl :hug: já věřím, že u 16m dítěte to do zítřka vydrží..hlavně i fakt myslm, že kdyby měl v těle zánět, tak tu netancuje u televize, a nejí, mě stačí zánět prsu, a jak je mi zle pokaždý, celkově, do tance mi fakt není.
syn ho měl v 10 dnech to mu začal, to jsem v klidu nebyla, s 10 denním novorozencem, to jsem jela na pohotovost hned, jak jsem naměřila 37,3 po odečtu, to nic neprokázali, večer měl okolo 38, na radu z pohotovosti jsem srážela paralenem, ráno k dr, ta taky nic neshledala, ale řekla ať ještě jedeme radši do motola, že nemůže nechat novorozence přes víkend s horečkou(to byl pátek),no a tam mu vzali moč, a rovnou nás hospitalizovali, ale 7h po první dávce atb do žíly už byl bez teplot, a v pondělí odpoledne nás už pustili domů(hospitalizovali nás v pátek asi v půl 9 večer.) jako mít takovej zážitek, jako Tvoje sestra(nebo bratr? :oops: ), tak taky na nic nečekám. já byla z toho špatná i tak, když měl ve 4m jednou 37,6 ráno, tak jsem ho hned sbalila, a s šíleným strachem jela k doktorce..teď už jsem se z toho strachu jakž takž dostala, a do zítřka vydržím :oops:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama