Horečka na začátku těhotenství

• Fotoalbum (1)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
42
8.5.22 22:22

Horečka na začátku těhotenství

Prosím, potřebuji radu. Dnes mam cely den horečku, nejmenší 38, vzala jsem di ibalgin, šla jsem si lehnout, mela jsem zimnici, po probuzení jsem namerila 39,5 mam strach..muze to mít negativni vliv na vývoj? Pozitivni tt jsem mela v sobotu, menstruace by mela (neměla) dorazit zítra 😞 kromě ibalginu doma nic na snížení nemám

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
7489
8.5.22 22:30

@Babadook tak teplota je hodně vysoka a muže to byt 50:50. Jsi vylozene v začátku. Ale ibalgin je v těhotenství naprosto nevhodný. Bere se klasicky paralen

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2196
8.5.22 22:32

Bohuzel muze, horecky jsou v prvnim trimestru nebezpecne, protoze ovlivnuji vyvoj neuralni trubice. Ibalgin by se v těhotenství taky spis nemel, bezpecnejsi je paracetamol, pokud si dobre pamatuju.
Každopádně s tim ted nic neudelas, v tomto stadiu pripadne poškozene embryo pravděpodobně odejde samo, nezbývá, nez čekat a horecku srazet. :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
69
8.5.22 22:57

Ahoj 😊 já měla v uplném začátku také vysoké horečky a zvládli jsme to… 😊 každopádně bych být tebou zobla spíš acylpirin nebo paralen… dej si vlažné koupele na srážení teplot a moc držím palce!!!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2950
9.5.22 00:54
@Smailik07 píše:
Ahoj 😊 já měla v uplném začátku také vysoké horečky a zvládli jsme to… 😊 každopádně bych být tebou zobla spíš acylpirin nebo paralen… dej si vlažné koupele na srážení teplot a moc držím palce!!!

Acylpirin muze zpusobit krvaceni.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3375
9.5.22 06:38

Ibalgin se nesmi, neber ho. A nebezpecny to samozrejme je, i bez horecky je cely 1. trimestr bud a nebo. Stejne s tim nic neudelas. Snaz se lezet, byt v klidu, spat hodne, at se co nejdrive uzdravis.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8589
9.5.22 08:47

Takhle v začátku jsem měla covid, několik dní horečku a těhotenství to neovlivnilo. Ale jak píšou holky, ať ti někdo koupí Paralen, ten je snad jediný v těhotenství doporučovaný a uvidíš. I bez horeček je nejisté, že se těhotenství udrží, ale mysli pozitivně. Třeba to bude taky dobré.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
42
9.5.22 10:57

A tohle muzu?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2950
9.5.22 11:05
@Babadook píše:
A tohle muzu?

Ano, muzes ucinnou latku Paracetamol. Je jedno, jestli Paralen nebo Parapyrex nebo nejaky jiny nazev leku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
273
9.5.22 11:22

Řešila jsem něco podobného na začátku těhotenství. Měla jsem covid s horečkami v době, kdy už jsem v podstatě byla těhotná, ale ještě jsem o tom nevěděla, covid odešel a já měla pozitivní test. Řešila jsem to s lékařkou. Aby měly horečky opravdu negativní dopad na vývoj plodu, musela bys několik dní ležet v horečkách a nijak je nesnižovat. Riziko VV tam je, ale říkala mi, že by se spíš těhotenství samo ukončilo než aby se dítě dál vyvíjelo s nějakou VV způsobenou právě horečkami. Takže cokoliv s čistým paracetamolem (bez kofeinu a dalších přídavných zlepšováků), nepřekračovat maximální dávku, ležet a bude to dobrý. To že ti horečka vystřelí, ale ty jí pak snížíš - to je důležitý. Tyhle krátký výkyvy se v děloze neprojeví, důležité je, aby tělo nebylo dlouhodobě přehřáté, pak se organismus vyčerpá a tyhle termoregulační mechanismy nedokáží pracovat pořádně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
544
9.5.22 11:49

Nestrašte těhotnou zbytečně, že si ublížila ibuprofenem. V prvnim a druhém trimestru se krátkodobe dá použít. Lékem první volby je paracetamol samozřejmě. Nejhorší co teď pro tebe jsou, jsou ty vysoké horečky než léky a musíš je srazit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21334
9.5.22 12:40

Kup si paralen

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu