Horečky, průjem a vysoké CRP - léčba

5345
18.6.15 20:34

Horečky, průjem a vysoké CRP -lecba

Ahoj všem prosím o radu.
V úterý začal v deset večer můj osmiletý syn zvracet. Prakticky hned měl horečku 38,5.
Do rána jsme srazeli teplotu, během noci už nezvracel, zvracel až dopoledne 2×. Teplota se nevrátila, byl spavy, vůbec nejedl ani piškot či suchý rohlík, nic. Ale po lzickach aspoň pití pil.
Večer už mel zas skoro 39 horečku. Včera jsem vše konzultovala s dr.po telefonu, mám srážet teplotu a nasadit dietu. Dnes jsem ho k dr. vzala, neboť si začal stěžovat na bolest hlavy a bříška. Dr. udělala crp, bylo 94, a vyslovila podezření na slepák. Poslala nás do nemocnice, kde slepak nevyloucili a poslali nás do druhé nemocnice na sono.tam slepak vyloučili a poslali nás zpět do první nemocnice na kompletní vyšetření.
Tam vzali synovi krev, moc a vyter ze zadečku. Odpoledne mi volala doktorka z nemocnice, že je vše negativní.
Zítra ráno máme přinést ještě novou moč.
Můj dotaz zní, myslela jsem, že se vždy při takto vysokém crp nasazují atb. Nejsem zastáncem atb, ale syn vypadá hrozné a rada bych už aby mu něco pomohlo, ted ma zas 38,9.
Dr. mi neřekli co by to mohlo být, jsem z toho nervózní :-(
Děkuji za rady.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Reakce:

5345
18.6.15 20:37

Zapomněla jsem napsat, že dnes začal mít průjem :-(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
18.6.15 20:41

U syna jsme ještě dávali 3× stolici, měl něco přemnoženého ve střevech, CRP nižší cca kolem 30, ale dlouhodobě.

Uvidíš, zítra určitě nějakou léčbu nasadí, dnes čekali na výsledky, zítra určitě zkontrolují i to CRP a další vývoj.

• Nahlásit
  • Citovat
9331
18.6.15 20:41

Asi nechtějí nasazovat atb naslepo :nevim:. Jestli třeba čekají, že se něco objeví v té moči. Jinak samozřejmě při téhle hodnotě crp antibiotika běžně nasazují. Držím palce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5345
18.6.15 20:54

Mě když právě volala dr. z nemocnice výsledky, tak řekla ať Rano donesu další moč, syna prý mohu nechat doma. Výsledky jsem brala že jsou kompletní. Ale na dotaz co mu je mi dr. řekla že neví :,(
Prý si pak dáme kontrolu v pondělí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9331
18.6.15 21:13

Tak pokud bude mít horečku i v noci, tak bych ho zítra k té doktorce vzala. Ať alespoň to crp udělá znova.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3787
18.6.15 21:37

@kubykula tak rychle měli výsledky výtěru ze zadečku? mě říkali, že se to musí dát na kultivaci, trvá cca 3-5 dní.
jinak můj syn měl stejné příznaky, nakonec z toho byla salmonelóza. :?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5345
19.6.15 10:40

Tak jsme jeli ráno opět i se synem, horečka sice klesla pod 37, ale k ránu opět průjem a zvracení.
bazka - výsledky měli z výtěru, nějaké předběžné, stolici tam nesl manžel ještě odpoledne.
dneska mu ráno opět brali krev a prý zaurgují tu stolici. Padlo podezření na salmonelu… jak se to prosím léčí? straší nás že bude pokud se to potvrdí na infekční do nemocnice… na jak dlouho?? prosím máte někdo zkušenost??

díky moc

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2551
19.6.15 11:22

@kubykula salmonelozu prodělaly obě naše holky (tehdy 4 a půl, 2 a půl roku) - vysoké horečky a průjem (bez zvracení). Průjem urputný + mladší obrovské křeče v bříšku. Léčilo se doma, dieta a probiotika.
Taková je zkušenost u nás, s hospitalizací na infekčním zkušenosti nemáme. Doktorka tehdy hlásila na hygienu, ale nikdo nás nekontaktoval, aby zjišťoval z čeho byla salmonela

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3787
19.6.15 12:58

@kubykula já byla se synem hospitalizována na infekčním. měl tehdy 5 let. Dovezl si ji z atletického soustředění.
Měl dietu, probiotika, jak již psala cimbík. Průjem a zvracení samo odezní. léčba vlastně ani nijaká, kromě té diety, není. musí se čekat, až se salmonela sama ‚vyplaví‘ ze střev. takže dieta je dlouhodobější. my jako probiotika dávali biopron forte. a chodili na kontrolní výtěry ze zadečku. dokud nebyl výtěr negativní, tak ho nevzali do školky.
ještě nás kontaktovala hygienická stanice, aby se dopátral původ.
my měli štěstí, za měsíc byl ‚čistý‘.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
16.10.19 18:29

Mám otázku. Bude u Salmonely vysoké CRP?
Syn neměl nijak urputný průjem, jen horečku a 3× za den šel na velkou, k tomu vysoké CRP. Diagnóza je salmonela. Určeno z výtěru. Aktuálně nemá už ani průjem. Ten měl 2 dny.

• Nahlásit
  • Citovat
2244
16.10.19 19:05

Nechápu dotaz. Salmonella z výtěru je snad jasný nález. CRP je jen pomocný údaj.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
16.10.19 19:11

@Havlova jen mě to zajímá. Protože si s ním nevěděli rady a zvažovali podle nálezu další 3 (o dost závažnější) diagnózy. Měl 10 dní horečku a teprve po těch 10 dnech se mu objevil průjem. Dělali mezi vším i výtěry. Vyšel pozitivně a ostatní přestali řešit.

• Nahlásit
  • Citovat
2244
16.10.19 19:16

A je lepší? Řídila bych se klinikou. Ty uvažované diagnózy byly bakteriálního původu?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
16.10.19 19:34

@Havlova ano, všechny. Na všechny je potřeba dlouhodobé užívání ATB. Ty mu ovšem vysadili.

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama