Horkovzdušná fritéza - recepty

768
29.12.19 19:23

Horkovzdušná fritéza - recepty

Zdravím, k Vánocům jsem dostala horkovzdušnou fritézu a na internetu jsem moc receptů nenašla. Prosím o tipy na recepty :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
7421
29.12.19 19:45

Nechapu co si predstavujete za recepty. Date dovnitr a upecete(usmazite).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
768
29.12.19 19:54

@Cenarius třeba nějaké tipy co všechno se v tom dá dělat co chutná co naopak ne a podobně…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20784
29.12.19 20:03

@Teris195 jediné, co v tom chutná jsou kupované předsmažené rybí prsty a smažený sýr

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
446
29.12.19 20:08

Dělám v ní hlavně hranolky (z brambor) - pro děti je dělám bez oleje, nejsou sice tak chutné ale zdravé… Když jim chci dopřát, pokapu trochou oleje během smažení. Má to pak takovou tu „nezdravou“ chutnou chuť, ale přitom to klasicky v oleji neplavalo. Druhá věc co v tom dělám ráda je losos. Prostě jen ten omarinovaný filet, děti to zbožňují, krásně se to v tom udělá. No a pak obalovalý hermelín - ten ale abych pak odlepila a neroztekl se mi do fritézy tak pod něj vystřihávám kolečko z pečícího papíru velikosti hermelínu. Potom grilovanou zeleninu, hranolky z cukety, klasický rozmražený hranolky. Vždycky ale platí že buď zdravá verze - bez oleje, nebo chutnější verze - pokapu olejem

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
138
29.12.19 20:13

My máme multifunkční horkovzdušnou fritézu a třeba je z toho výborný losos se špenátem zabalený v listovém těstě. Nebo špízy. Dá se tam udělat i žampiónový koláč nebo něco sladkého s ananasem - teď si přesně nevzpomínám. Veškeré recepty jsme měli k tomu, případně zítra vyfotím a zašlu :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9664
29.12.19 20:21

Dnes jsem v tom poprvé dělala mrkvové hranolky a mražené bramb. hranolky, obojí velmi dobré. Ale já dávám lžíci oleje, má to hezčí kůrku a podle mně i chuť. Mám fritézu Tefal Actifry s tou otočnou lopatkou a ze lžíce oleje na 4 osoby nešílím.
Ty mrkvové byly jednoznačně lepší než z trouby, ty bramborové si budu muset najít velikost, zkusila jsem dvě tlouš´tky a asi ty tenčí nám chutnaly více. Ale lepší než z trouby oboje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
768
29.12.19 21:00

@krukynka to je skvělý tip s tím pečícím papírem, moc děkuji :)

@Teulina já jsem právě četla, že v tom jde i péct sladké. To by bylo skvělé :) Na internetu moc receptů není a já jsem nějaká bez fantazie :nevim:

@LaPaloma Já mám ráda i hranolky z trouby, tak to bych mohla být spokojená :D taky myslím, že trocha oleje nikoho nezabije :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
483
30.12.19 03:36

Doma máme De'Longhi fritézu, je kombinovaná i s grilem a má otočnou míchací lopatku. Na android se dá do mobilu stáhnout aplikace s recepty, je tam vše od polévek přes přílohy po dezert. Předtím jsme meli od Tefal ActiFry a k tomu byla papírová kuchařka, ale recepty (slané) nic moc, jen jeden čokoládový 🍰. Ta De'Longhi aplikace je o 100 % lepší

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1217
10.1.20 18:56

Taky jsem si pořídila a moc mi chutnaji mražené bramborové krokety. Už jsem zkoušela péct kuře, řízky, domáci hranolky a super. Chystám se na smažený sýr to jsem zvèdavá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat