Horkovzdušná trouba - jak se v ní peče?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
326
30.3.08 11:33

Horkovzdušná trouba - jak se v ní peče?

Krásnou neděli,

prosím, máte zkušenosti s horkovzdušnou troubou? Teď nevím, jestli jsem se dobře vyjádřila, ale je normální elektrická a má kolečko, se kterým se dají nastavit různé druhy pečení:

• spirálka ze spod
  • spirálky ze spod i z vrchu
  • je tam i program s vrtulkou

No a já vůbec nevím, jak se co používá. Nedávno jsme pekli bábovku a hodně rychle zčernala a uvnitř byla ještě syrová. A přitom stupně jsem měla podle kuchařky. Tak nevím, možná máme špatný termostat, ale stejně bych ráda věděla, jak se v ní peče například kuře. Děkuji Evča

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2870
30.3.08 12:46

Ahoj.
Já na vše používám tu „vrtulku“, tedy pečení pomocí proudícího horkého vzduchu v troubě :wink: Ty „spirálky“ jsou normální pečení ze strarších typů troub, tedy pečení zespoda a zespodu i zeshora pomocí tepelných spirál.
Každá trouba peče jinak, je potřeba to vyzkoušet. Mám vyzkoušeno, že při horkovzuchu je potřeba dávat nižší teplotu než při pečení se spirálama.

Pečení zdar :P

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10414
30.3.08 12:51

ahoj,
tak já mám kombinovanou troubu, kde je, mimo jiné, i program s ventilátorem - horkovzdušné pečení. Já tedy program pečení uzpůsobuju tomu co chci péct. Každopádně teplotu pečení nastavuju dle trouby a ne podle kuchařky, budeš si to muset asi vyzkoušet vícekrát než si na ni zvykneš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
326
30.3.08 14:09

Takže s tou vrtulkou, to je normální program pečení? I třeba na maso?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20820
30.3.08 16:29

Jojo, třeba i na maso :) Podle mých zkušeností to horkovzduchem trvá kratší dobu při nižší teplotě.
Jo, zkoušela jsem najednou péct maso i buchtu a šlo to :wink: Že by to bylo nabvzájem načilchlé se mi nezdálo…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1762
30.3.08 20:09

Ahoj,
já peču taky všechno v horkovzdušné a vždycky musím dávat nižší teplotu, jinak se to uvnitř nepropeče.
Halka

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10414
30.3.08 20:29

Evco - já teda maso peču elektrikou zdola i shora cca na 210 st. Mám troubu, kde je přednastavený typ a teplota pečení pro určitá jídla. Takže např. větší kus masa je jak jsem psala, kuře je ventilátor (vrtulka) a gril shora, a samotný ventilátor je většinou na sladké, třeba na cukroví na třech plechách ideální.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9867
31.3.08 16:27

Mám kombinovanou troubu a peču teda klasicky (obdélníček s čárkou nahoře a dole) - nějak se mi horkovzduch neosvědčil… Ovšem je fakt, že jsem nezkoušela snížit teplotu, tak by to mohlo být ono.

Vyzkouším a dám vědět - když peču sladké housky, hodila by se možnost péct víc plechů najednou.

Takže pokud peču na 180˚C na kolik mám snížit teplotu? Na 150˚C?

L.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10414
31.3.08 19:10

Lesino - housky teda nepeču, ale na cukroví na třech plechách mám nastaveno 160 st.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1762
31.3.08 20:01

Já peču maso tak na 200 a sladké většinou kolem 150.
Halka

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16
1.4.08 12:30

Ahoj, vrtulku používám též na vše, je to rychlejší, jen se musí snížit teplota, u masa tak o cca 20 stupňů, bábovku peču na 150 tak třičtvrtě hodinky. Jen jak to fouká, tak to žene horký vzduch proti dvířkám, tam se odráží, tak je ta část vepředu občas víc pečená. Tak cca v polovině pečení otáčím, aby to bylo stejnoměrné. A možná trochu víc podlévám, myslím, že to rychleji odpařuje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
fran-cis-ka
18.5.12 20:45

Já jsem sice začátečník, ale už jsem udělala nějaké objevy k věci.
1. Některé recepty uvádějí inteligentně dvě teploty, v tom případě obvykle horkovzdušná o 20 stupnů méně.
2. Miluju listové těsto na slano, takové ty úplně obyčejné tyčky. Aby to vyběhlo nahoru, tak na to musí být vrtulka. Je to neuvěřitelné, ale trvalo mi asi rok a půl než jsem na to přisla… :)

• Citovat
  • Nahlásit
4
21.6.12 13:00

No to snad ne??

Jak to tady čtu, tak nevycházím z údivu. Ženský no to snad ne???Vrtulka…vy jste na drogách??Vždyt trouba má návod, takže si ho stačí přečíst. :D :D :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
kodl7
3.1.13 11:39

No nejsou- já tady hledám rady na třeba zapečené těstoviny a jsem rád za to co se dozvím…a to je mi 40 a občas něco vařím smažím atd, aby měla mladá radost 8o…a návod na troubu jsem založil někam už před 8 lety…

• Citovat
  • Nahlásit
7376
7.2.14 09:49

Zdravím všechny, mám troubu se všemi těmi vychytavkami:-D ale ztratila jsem návod, jak pecete dort? Jako korpus? Na horký vzduch nebo spiralky že spod a seshora? Jak dlouho a nakolik? Normální pečení masa atd mi jde, ale dort mi vždy splaskne. Přitom v obyc plynové troubě jsem nikdy neměla problém. Moc díky za řadu. Manželka dnes Narozky a chci ho překvapit, dobrák se mi povedl, teď ještě dort:-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat