Hormonální antikoncepce ano či ne

Anonymní
22.10.20 09:56

Hormonální antikoncepce ano či ne

Dobrý den, zajímal by mě váš názor na hormonální antikoncepci. Jaký na ní máte názor? Takové známé fakty že je po ní menší chuť na sex, tloustne se, jsou to zbytečné chemikálie do těla? Jste pro nebo proti?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
19644
22.10.20 10:00

No jestli u tebe v zadnem pripade dite neprichazi v uvahu, tak je to nejspolehlivejsi reseni. Ale osobne sem proti, sama sem ji brala jenom par měsíců a nikdy vice. Krom toho ze sem teda zadrzovala vodu, libido na nule, strasna plet, nevolnost od zaludku, sem jeste prakticky neustale spinila. :zed: navic cpat do sebe hormony fakt neni zdrave, ani kdyz nemas zadne nežádoucí účinky navic. Taky pak muzes mit problem s otehotnenim, az jednou budes chtit. Takze za sebe radsi risknu 10 deti, nez abych ji este nekdy brala :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17477
22.10.20 10:08

Pro drtivou většinu žen to je bezpečné a vyhovující. Pak se najde pár žen, kterým nesedne, bohužel ty jsou slyšet nejvíce. Dneska obsahuje antikoncepce jen malý množství hormonů a má víc benefitů než rizik. Prokazatelně velmi citelně snižuje riziko karcinomu vaječníků. Není důvod ji zatracovat. Je potřeba ji vyzkoušet a teprve pokud ti nebude sedět, pak volit jinou formu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3919
22.10.20 10:10

Užívám pouze HA a já naopak žádné problémy nemám. Ani tloustnutí, zadržování vody, zhoršení pleti, žádné špinění, jen velmi slabá menstruace…libido nedokážu posoudit. Asi normální :nevim: Otěhotněla jsem bez problémů. Je to svinstvo, já vím. Ale už to není taková nálož jako třeba před 20ti lety. A když jsem zkoušela na rok přestat a chránit se kondomem, nevyhovovalo mi to. Při ovulaci jsem trpěla každý měsíc 3 dny strašnými bolestmi v podbřišku, nafouknutým břichem… A já mám ráda vše pod kontrolou, i plození dětí. Žádný spontánní sex se nekonal. Pořád mít po ruce kondom. :? Každá žena si musí pro a proti určit sama.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3919
22.10.20 10:16
@Kriss Tina píše:
No jestli u tebe v zadnem pripade dite neprichazi v uvahu, tak je to nejspolehlivejsi reseni. Ale osobne sem proti, sama sem ji brala jenom par měsíců a nikdy vice. Krom toho ze sem teda zadrzovala vodu, libido na nule, strasna plet, nevolnost od zaludku, sem jeste prakticky neustale spinila. :zed: navic cpat do sebe hormony fakt neni zdrave, ani kdyz nemas zadne nežádoucí účinky navic. Taky pak muzes mit problem s otehotnenim, az jednou budes chtit. Takze za sebe radsi risknu 10 deti, nez abych ji este nekdy brala :mrgreen:

Samozřejmě chápu tvé stanovisko, ale myslím, že tady dost pochybil tvůj lékař, že ti nenašel HA na míru. Mě se každou prohlídku lékařka ptá: žádné bolesti hlavy? žádné špinění? krvácení mimo cyklus?…kontroluje tlak…A ty problémy s otěhotněním po vysazení HA bych viděla úplně někde jinde. Každý pár co v mém okolí řešil IVF tak řešili nejvíce problém u partnera, potom štítná žláza, obezita a to nemluvím o věku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
99
22.10.20 10:43

Souhlasím s komentářem @Janli . V naprosté většině je HA snášená bez problémů. Osobně jsem měla problém se zadržováním vody, ale já na hormony reaguju přehnaně, což se projevilo i těžkou preeklampsií v těhotenství. Ale jsem v mém okolí prostě výjimka. Nenasazovala bych ale, pokud jsi kuřačka, kvůli riziku trombózy /ale v dnešní době už snad cigára vyšly z módy :lol: /

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18794
22.10.20 11:05

Mě velmi vyhovuje a budu jí brát, dokud to půjde. Zatím to jde přes dvacet let. Žádné problémy nemám, netloustnu, chuti na sex mám až dost a když jsem chtěla otěhotnět, tak jsem jí vysadila (po 15 letech užívání) a úplně bez problémů přišla do jiného stavu. Přemýšlela jsem i o jiném druhu antikoncepce, ale nakonec jsem se vždycky vrátila k ha.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19644
22.10.20 11:05

@berusa.m dr nepochybil, ja dobrala co mi předepsala a po te zkušenosti jsem na další prohlidce dalsi pokus odmitla, uz sem nechtěla experimentovat s dalsima hormonama, aby to nakonec nebylo jeste horsi. Pak mi trvalo skoro rok, nez se telo dalo zase do normálu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
60878
22.10.20 11:46
@Anonymní píše:
Dobrý den, zajímal by mě váš názor na hormonální antikoncepci. Jaký na ní máte názor? Takové známé fakty že je po ní menší chuť na sex, tloustne se, jsou to zbytečné chemikálie do těla? Jste pro nebo proti?

PP zkušenostech proti, dá se chránit i jinak.. Neberu skoro 7 let a spokojenost

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
57
22.10.20 12:15

V 16 jsme antikoncepci ve skole braly vsechny, ve 20 uz ji nebral nikdo. Vsechny jsme dosly k tomu, ze je to svinstvo a ze se citime mnohem lepe tak, jak to ma byt. Nemela jsem po tom vubec chut na sex, ztloustla jsem. Ta chut na sex se da porovnat jen, kdyz tu antokoncepci nekdy clovek vysadi, ze. To byl potom ficak. Bez umelych hormonu mi prijde, ze mnohem lepe rozumim svemu telu. Presne poznam, kdy ovuluju, kdy budu mit mesicky, ale taky unavu, nemoc, podrazdeni. Hormony ovlivnuji mnohem vic nez jen menstruaci, napriklad imunitu, ukladani tuku, hospodareni s cukry… Od 17 jsem provozovala pouze prerusovany styk a deti jsme si poridili s manzelem az kdyz jsme se pro ne rozhodli. Je to o zodpovednosti obou parneru. A otehotnela jsem na prvni vystrik 2×. Delala jsem na hormony v antikoncepci vyzkum. Umele hormony lidske telo neumi rozlozit, vyjdou z nas neporusene, dostavaji se do pitne vody a do potravniho retezce v nizkych mnozstvych, zato dlouhodobe. Mozna i to je duvod snizujici se plodnosti muzu. V oceanech ubyva ryb, maji problemy se parit a v jejich tukove tkani byly detekovany antikoncepcni hormony, ktere se tam kumulovaly. Dalsi aspekt, v puberte divky a jejich organy prochazi vyvojem a potrebuji kolisani hladiny hormonu a dnes je moderni jim placnou antikoncepci. A pak od 10 let pozdeji nemohou otehotnet. Nicmene pres to vse, az bude moje dcera v puberte, nevim, jak se rozhodnu, prece jen, nechci, aby otehotnela v puberte… asi budu doufat, ze si najde pritele teorve az bude rozumna a plnoleta. :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
123
22.10.20 18:27

@mingxiao Hezky napsané. Taky své tělo celkem už znám, jen si teda myslím, že u mně je to spíš věkem (43) :)
Každopádně, dnes, když mi gynekolog nabízel HA na úpravu menstruačního cyklu a jako prevenci proti cystám, na které trpím, odmítla jsem. Prostě bych ji už nebrala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
912
22.10.20 22:34

Proti. Způsobila mi tříleté zdravotní potíže, kvůli kterým jsem nemohla ani vstát z postele na delší dobu než 10 minut. Netvrdím, že na ni budete reagovat špatně i vy, ale stát se to může. Obzvlášť pokud jste mladá a máte sotva ustálený cyklus. Sama lékařka mi řekla, že je rozdíl předepsat to patnáctce, která nemá nic ustáleného, anebo pětadvacetileté, která to už má srovnané… Od té doby, co prášky neberu, používám kondomy (to je skoro deset let už) a ani jedno selhání.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
25.10.20 14:10

Ahoj, ja antikoncepci brala celkem asi 7-8 let, z duvodu, jak tu nekde vyse psal - bala jsem se neplanovaneho otehotneni a kondom mi nevyhovoval.

Bohuzel v mych 32 letech se u me vyskytl karcinom cipku, typ, ktery je spojovan prave s uzivanim HA, ale zadny doktor vam to naprimo nerekne. Prisla jsem o delohu. Nemyslim, ze bych byla nejak promiskuitni, nekourim, ziju zdrave…

HA mi nikdy zadne problemy nezpusobovala, ale sve dceri to budu rozmlouvat. V dnesni dobe je uz spousta jinych moznosti jak se chranit, treba nitrodelozni teliska i pro ty, co nerodily.

Ja toho zpetne lituji, ale svuj nazor nikomu nenutim. Mne to tenkrat dost vyhovovalo a prislo mi to takove pohodlne… a ano, snizuje riziko rakoviny vajecniku. Ale treba podporuje vznik nekterych typu nadoru prsu. Clovek si nevybere :nevim: s tim co vim a co jsem zazila ted, uz bych do toho nesla.

• Citovat
  • Nahlásit
187
26.10.20 21:44

Poslední zkušenost s HA jsem měla asi v 18ti letech.. nebyla jsem moc zodpovědná a na ty tabletky jsem často zapomínala… brala jsem Velmari - nijak extra jsem nepřibrala a hodně se mi zvedlo libido.

Nevýhodou ale určitě pro mě byla ta cena, vycházela na nějakých 900 a to v mých studentských letech nebylo zrovna málo - nevím jak je na tom teď.

Pak jsem se nejak ze dne na den rozhodla ji přestat brát, nějak jsem to intuitivně cítila. Na gyndě se jí do mě snažil primář narvat i přes to, že jsem neměla vztah a ať ji prý vysadím až budu chtít otěhotnět.. no vůbec… teď se nám nedařilo 2 roky počít mimi, 5× biochemko… až teď to vypadá že už by to mohlo být konečně ok…

Za mě teda hnus a dost tomu ty biochemka přikládám.. raději hlídat plodné/neplodné dny nebo kondom… 8) :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama