Hormonální antikoncepce pouze na chvíli?

150
16.5.17 17:55

Hormonální antikoncepce pouze na chvíli?

Již spoustu let neberu hormonální antikoncepci, mame 2 deti a neustále se bojím, aby se nam nestala nějaká nehoda. Pilulky brát nechci, ale hrozne me láká ta bezstarostnost a spontanost, kterou přináší. Přemýšlela jsem, ze bych si prášky nechala předepsat jen na chvíli, proste si uzit a pak je zase vysadit a vrátit se k metodám, které využíváme nyní. Nezkousela jste to některá také? Menstruaci mam přesnou jak hodinky, tak se bojím, aby me to nejak ne rozhodilo. Antikoncepce působí od první pilulky? Neberu ji uz cca 10 let, takze jsem trochu mimo…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

9578
16.5.17 17:59

@Dvořka Měla by působit od první pilulky. Jenže když potom vysadíš, může to být jako když pohnojíš. Takže potom přerušovanou, raději ne :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1832
16.5.17 18:24

No a navic se ti muze rozhodit cyklus a s antiko. prechazi i chut na sex

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
16.5.17 18:33

@Dvořka já si zašla po 2 letech znovu pro HA. 2 roky není nic a popravdě jsem taky zapomněla, kdy že ta HA začne působit. Paní doktorka mě při odchodu ještě vyprovodila větou - a účinná bude až po prvních 7 dnech braní, tak s tím počítejte. ;) Takže první týden braní jsi ještě nechráněná, ale jelikož 1.pilulku bereš s 1DC, tak stejně většina toho prvního týdne je MS. ;) A taky se těším na tu bezstarostnost. Ale taky se bojím, že mi to rozhodí cykly. Jdu do toho jen na chvilku, mám k tomu svý důvody, dětinské, mladistvé, možná nerozvážné - dovolená s přítelem, se kterým jsem chvilku a MS mi má vyjít na obě naše naplánovaný dovolený a ke všemu je jedna u moře, kde se nechci stresovat s tím, jestli mi někde netrčí šňůrka. Doktorce se to taky úplně nelíbí, ale jak řekla, je to vaše rozhodnutí. Nicméně oddalovací injekcí na MS mi nemohla zaručit, že se opravdu MS oddálí. Takže jsem zvolila toto řešení.
Ale já mám opravdu čerstvý vztah, jen pár měsíců, takže dovolenou si chceme užít. Ale být s ním už x let, tak to neřeším a hold tu dovolenou bych nějak přežila s těma tamponama, ač u moře to musí být fakt hrůza pořád si hlídat tu šňůrku. :/
Takže za mě po tolika letech spolu - buď bych teda tu HA začala brát a brala nebo ji ani nezačala brát.

• Nahlásit
  • Citovat
Pandulka
16.5.17 19:00

Tak já naopak vysadila prášky cca před rokem, protože mi to právě vůbec bezstarostné nepřišlo. Ačkoliv jsem dost odolná a žádné problémy jsem po nich ani po vysazení neměla (až na to, že jsem na sex skoro neměla chuť po dlouhodbějším braní), tak mě to otravovalo. neustále každý den myslet na to, vzít si prášek, pořád je balit na všechny dovolené a víkendy, nezapomenout si vyzvednout recept (2 x jsem zapomněla).
Nechci se k nim vracet a to ne z hlediska zdraví, ale protože to bylo otravné. Navíc ty nervy, když člověk zapomněl, rozházel si to, studoval, jestli si vzít hned další, 2 najednou, nebo co dělat…

Jinak tedy jestli pamatuju dobře, tak ta moje působila až po 7 dnech..

• Nahlásit
  • Citovat
2036
16.5.17 20:39

Jestli si chceš užít, tak možná HA není to pravé. Já taky po dvou dětech opět zvolila tuto metodu, ačkoli o ní nejsem přesvědčená, že ji chci využívat. Před dětmi jsem ji brala asi 10 let a bez potíží, ale za tu dobu jsem si něco načetla teď na tom hledám jen negativa. Téměř mě přešla chuť na sex, takže antikoncepce výborná. Taky mi přišlo, že jsem předtím byla tak nějak víc v pohodě, jestli se neobjevily v příbalovém letáku zmiňované změny nálad. Ještě jsem měla nějakou křeč v noze či co a plašila, jestli to není trombóza… no ještě jeden recept jsem si vyzvedla a pak nevím, do čeho jiného jít, nebo zkusit nějakou jinou HA. Když jsem to říkala doktorovi, tak mi řekl, že ji nemusím brát, ani nenavrhnul, že zkusíme jinou. Tělísko nechci, s kondomy to není ono a těm krémům nevěřím, tak co jiného?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama