Reklama

Hormonální léky v těhotesntví, duphaston i utrogestan?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

evaF89
Nováček 9 příspěvků 19.01.18 22:53
Hormonální léky v těhotesntví, duphaston i utrogestan?

Zdravím všechny těhulky. Ve zkratce jsem měla celkem tři potraty v 1. trimestru, nyný nás těší 17.měsíční holčička a jsem opět těhotná (33.týden). Jen si tak pročítám jaké léky kdo bere a celkem se děsím kolik jich mám vlastě naordinovaných já! Díky potratům mám preventivně duphastom 1-0-1, pak utrogestan 2-2-2, doktorka se mě ptala jestli budu brát vitamíny (neberu) tak mi doporučila (napsala) Jodid 100 jednu tabletu a klasicky kyselinu listovou, brala jsem i magnézko, ale to jsem si vysadila. Křeče a tvrdnutí u nemám a přijde mi to zbytečné. Díky za vaše zkušenosti, kolik jste toho braly vy?

Přečtěte si článek: Povolené a zakázané léky v těhotenství

Reklama

Reakce:

Nadavilero
Závislačka 4180 příspěvků 19.01.18 22:58

Ve 33.tt berete Duphaston a ještě Utrogestan? Ježiš co to máte za doktorku?? To se vysazuje ve 12.tt když funkci přebere placenta a vyrábí hormony.

Lucmína
Ukecaná baba ;) 1216 příspěvků 19.01.18 23:00

U 3.a 4.tehotenstvi jen magnezium, u 4.po predeslem potratu utrogestan, ale jen 8.-10.tyden 1-0-1, jinak nic.

Lucmína
Ukecaná baba ;) 1216 příspěvků 19.01.18 23:01
@Nadavilero píše:
Ve 33.tt berete Duphaston a ještě Utrogestan? Ježiš co to máte za doktorku?? To se vysazuje ve 12.tt když funkci přebere placenta a vyrábí hormony.

A jeste takovou konskou davku :roll:

Janli
Kelišová 5694 příspěvků 9 inzerátů 19.01.18 23:06
@Nadavilero píše:

Zodpovědnou. Utrogestan se bere ve třetím trimestru při hrozícím předčasném porodu. Prokazatelně zpomaluje otevírání.
Brala jsem utrogestan 3×2, magnezium 3×3, gvajakuran a těhotenské vitamíny + navíc železo.

Efka2015
Závislačka 4814 příspěvků 19.01.18 23:13

Já mám v doporučení Utrogestan do 35tt.

lalaláček
Ukecaná baba ;) 1118 příspěvků 19.01.18 23:23

Já mám prášků, že jsem jak narkoman :-) jednou denně železo, dvakrát hepatoprotektiva (ty mi napsal gyndař, ale na doporučení jiného dr), utrogestan na zavedení 2 večer, plus magnézko. Listovku mám v těch tabletách s tím železem, takže tu jsem mohla vyřadit. Jo a ještě mast z kožního.
Edit - jsem 31 tt

Příspěvek upraven 19.01.18 v 23:41

Uživatel je onlineKikulele
Zasloužilá kecalka 829 příspěvků 19.01.18 23:38

Ja jsem tedka v 15tt a brala jsem duphaston 1-0-1 i utrogestan 2-2-2 a ve 12tt jsem zacala pomalu snizovat, a behem 13tt vysadila uplne. Nevim o nikom kdo by to bral tak dlouho. Jedna znama to mela takhle do 18tt.Tot moje zkusenost.

ugluk
Hvězda diskuse 42686 příspěvků 20.01.18 00:11

Ber to tak, že bereš progesteron. A v těhotenství tělo progesteronu produkuje tak koňské dávky, že tohle ho fakt neohrozí. Ba naopak, jak zmíněno, Utrogestan se ve třetím trimestru bere proto, aby snižoval riziko předčasného porodu. Byť o tom zdaleka ne všichni doktoři tuší. Jeho význam ve třetím trimestru je jiný než v tom prvním.

evaF89
Nováček 9 příspěvků 20.01.18 14:07

Díky za vaše názory, beru to tak že doktorka ví co dělá. U první dcery jsem ten duphaston měla preventivně po celou dobu těhu, kuli předchozím dvou potratech. Teď jsem zapomněla zmínit, celkem podstatnou věc. Ve 23.tt jsem byla na den hospitalizovaná, bolesti a tvrdnutí břicha otevřená na prst, no ale bylo to mou blbostí (trochu jsem to přehnala s aktivitou) a tak mě zaléčili abych se neotevírala a od té doby v poho. A právě od té doby my nasadili ten utrogestan 2-2-2 a doktorka mi ho nechala. Ale právě mi přijde, že když jsem už v pohodě, že je těch léků moc :D

Lalitaluky
Kecalka 299 příspěvků 1 inzerát 28.01.18 22:06

Beriem utrogestan od 14tt kvoli prvemu problemovemu tehu. Teraz tiez problemy, tvrdnutie brucha a uplne mekky a skraceny cipek od 24tt. Vysli nove studie, ze hormony cipek drzia, len nie vsetci dr chodia pravidelne na skolenia. Takze utrogestan pomaha udrzat cipek co najdlhsie a aspon trochu predchadzat predcasnemu porodu. Takze urcite svoj ucel ma. Podla studie sa moze uzivat az do 36tt. Inak tiez berem magnezko a jod…

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a... číst dále >

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Články z Expres.cz

Nejhlubší dno, ultralevice zneuctila mši: Ovčáček se pustil do mluvčího z UK

Aktivistka Aneta Petani protestem proti představitelům církve spustila... číst dále >

Slováková si říká o článek sdílením „intimča“ ve vaně. Prý je to skandál. Není

Tomuhle se říká účelová provokace! Nela Slováková si s přítelem udělala... číst dále >

Články z Ona Dnes

Jsem zvědavá, do světa mě to táhne pořád, říká Marta Jandová

Její kapela Die Happy patřila k nejpracovitějším v Německu, za pětadvacet let... číst dále >

Po kritice ve StarDance se mi nechtělo na trénink, říká Veronika Arichteva

Život herečky Veroniky Arichtevy momentálně ovládly tréninky na StarDance.... číst dále >