Hormonální nerovnováha

Napsat příspěvek
Velikost písma:
19861
13.10.15 20:18

@Tate každý to má opravdu jinak, to co sem psala, byli začátky kdy jsem o štítné vůbec netušila a myslela jsem si že jsem jen unavená a upracovaná. Jinak štítná ovlivňuje naprosto všechno né jen to hubnutí a tloustnutní ( u mě 20kg za 1,5měsíce, ale už ve fázi kdy byla rozjetá )

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1271
13.10.15 20:23

@ka2ka Začínám se toho děsit… Můžu se zeptat, jak dlouho jsi pociťovala nějaké ty „začínající“ příznaky, než se to pořádně rozjelo?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19861
13.10.15 20:28

@Tate cca 2 - 3 roky pak jsem otěhotněla a porod to dodělal

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1271
13.10.15 20:33

@ka2ka Děkuji za vyčerpávající odpovědi. Jinak doufám, že se podařilo dostat štítnou do nějaké normy (v rámci možností) :kytka:.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19861
13.10.15 20:36

@Tate nemáš zač, doufám, že se jí vyhneš :kytka: jinak jsem rok a půl po operaci a tak dva měsíce skoro funguju sice to není ani omylem to co to bývalo, ale základní věci už zvládám

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1271
13.10.15 20:46

Děkuji.
Můžu ještě jeden dotaz? V kolika zhruba letech se štítná poprvé ozvala? Je mi jasné, že to bude u každého jinak, ale tak pro orientaci… Bude mi 25 a čtvrt století jsem byla zdravá jako rybka. A sice ještě chvilku miminko neplánuju, ale rozhodně to není daleká budoucnost. Tak jsem zvědavá, jak to všechno bude.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19861
13.10.15 21:07

@Tate cca 28 - 29

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Republic
14.10.15 15:36

A kdyz je si moderni medicina v koncich, tak ja saham po cinske medicine…Sice to je drazsi a ty jejich caje smrdi a jsou nechutny, ale pomaha…

• Citovat
  • Nahlásit
1864
7.1.16 11:51

Ahojky :) chtěla bych poradit nějaké babské rady jak pomoci hormonům aby se vzpamatovaly…tak nějak mám problémy se spodkem už delší dobu. začlo to první dceři kdy jsem trpěla téměř dva roky na kvasinky, poté jsem otěhotněla s druhou dcerkou po porodu jsem si nechala zavést nehormonální tělísko s kterým jsem špinila, potom se mi posunulo tak jsem si ho nechala vyndat, to bylo teď v září. nechala jsem si pichnout antikoncepci depo proveru, a špinila jsem vesele dál, říjen listopad jsem měla norethosteron, že mám údajně moc hormonů, v prosinci ms nikde, včera jsem byla na gynekologii kde mi bylo sděleno že mám prozměnu málo hormonů ať počkám do února a že možná zimuju. :mrgreen: už jsem z toho moc unavená, nic mě nebaví včetně sexu pořád jen lítám po doktorech a nikdo nic neví, štítka vpořádku, imunita také, a pořád něco. Jo a v té depoproveře nepokračuji, sám gynekolog uznal že mi nesedí
co si koupit na nerovnováhu těch hormonů aby se mi to tak nějak ustálilo? už jsem opravdu v koncích…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
28.9.20 23:59

Ahoj holky, chci se zeptat jak mám na gynekologii nenápadně říct, ať mi udělá hormonální profil? Je mi 32. Před půl rokem jsem vysadila HAK. O mimco se nesnažíme. Ani nemám děti. Ale tak dva měsíce po vysazení se mi začalo dělat akné. Před nasazením v pubertě jsem s akné problémy neměla, ani jindy v pauzách, kdy jsem HAK neužívala. Akné mám trochu na zádech, krku a bradě hlavně ale dost v dekoltu. Po vysazení se mi také začaly objevovat tmavé chloupky kolem bradavek a pod pupíkem, ne moc, ale vypadá to děsně. Trpím nespavostí resp. usínám až dvě, tři hodiny po půlnoci. Občas se v noci potím tak, že se musím převléct a kdybych měla náhradní deku, prevlecu i deku. Mám bolestivější menstruaci než dřív, cyklus víceméně pravidelný. Před menstruací trvá tak 4-5 dní než se rozjede. Léčím se se štítnou žlázou, tam je to v pořádku, teď jsem byla na kontrole. Sladké nejím, nebo minimálně, tak doufám, že akné není z toho :lol: Nechci aby si na gynekologii mysleli, že jsem taková ta, co si najde diagnózu na googlu :mrgreen: Když na ně hned vybalim, ať mi udělá profil, protože „si myslím“… Bude stačit když popisu tyhle moje „potíže“? :think:

• Citovat
  • Nahlásit
27696
29.9.20 00:04

Já bych se slušně zeptala a poukázala na chlupy kolem bradavek. To běžné teda není.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7140
29.9.20 00:21

Vyjmenuj mu vše, co jsi tu napsala. Necítíš se dobře, máš návaly horka, akné, tmavé chloupky atd. Vždyť nemusíš začínat větou: „Podle gůglu mám hormonální nerovnováhu, protože…“ :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
60556
29.9.20 00:40

No normalne. Přesně tak, jak jsi to popsala zde :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
29.9.20 01:01

Tak jo no :mrgreen: Na gynekologii jsem nikdy žádný extra problém neřešila, tak je tam úplně neznám. Co jsem četla na ně recenze tak je to totiž půl na půl, že když někdo přijde s problémem tak tam se tváří jakože otravuješ a druhá půlka si to chválí, ale asi záleží jak která ženská je citlivka :lol: Na mě je při prevenci jak milius, chválí pokaždý tetování a oslovuje mě pěkně zdrobněle jménem :mrgreen: Mě krom toho co jsem vyjmenovala nic jiného není, ale za pár měsíců se budeme snažit o mimco, tak i kvůli tomu bych chtěla vědět, jestli je to u mě ok nebo mám s tím akné jen zastydlou pubertu :mrgreen: Ještě teda mám prý myom, ale je malinký tak se jen při prevenci sleduje - to nevím jestli mají na to hormony vliv, tenkrát mě to nějak nezajímalo, neptala jsem se..

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama