Hormonální nerovnováha, jak léčit?

Anonymní
9.9.21 17:01

Hormonální nerovnováha, jak léčit?

Ahojky, poradíte mi někdo prosím? Už fakt nevím…
Před dětmi mi bylo v 26 letech změřeno AMH 1 (teď 32), mám dvě děti, poslednímu dítěti je 7 měsíců a mám hrozné problémy… Noční pocení, návaly, zimnice, nepravidelná MS, akné atd :,( :,( :,( :,(
Měla jsem to i před druhým dítkem, ale ne v takové míře a pomohl gynex, teď už nezabírá a je to horší. Nemohu vůbec zhubnout :,(
Lékařka mi chce nasadit antikoncepci, kterou fakt nechci. Tak mi dala Duphaston, je ještě nějaká léčba, která by mi co nejdříve pomohla? Je to fakt strašný. Bývá mi dost špatně od žaludku. Další dítě neplánujeme.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
22456
9.9.21 17:09

Ty chceš pomoci a přitom odmítáš prakticky jedinou léčbu. Jinak než hormony se tomu pomoci nedá a antikoncepce je na to nejšetrnějsí. Přírodní prostředky valný účinek nemaji…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
9.9.21 17:39
@Janli píše:
Ty chceš pomoci a přitom odmítáš prakticky jedinou léčbu. Jinak než hormony se tomu pomoci nedá a antikoncepce je na to nejšetrnějsí. Přírodní prostředky valný účinek nemaji…

Myslíš, že to opravdu pomůže? Všude čtu, že je to jen pseudocyklus, po antikoncepci to bude ještě horší a že ještě můžu více nabírat :(… mám i křečové žily. Bojím se, že antikoncepce je nic moc pro tělo. Beru AD a brát další léky?:(

• Citovat
  • Nahlásit
22456
9.9.21 17:47

No samozřejmě, že je to pseudocyklus, ale veškerá léčba preklimakterických potíží je založená na tom, že se podávají hormony, který tělu chybí. Neexistuje prášek bez hormonů, co by ti nastartoval vyhasínající vaječníky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
9.9.21 17:50
@Janli píše:
No samozřejmě, že je to pseudocyklus, ale veškerá léčba preklimakterických potíží je založená na tom, že se podávají hormony, který tělu chybí. Neexistuje prášek bez hormonů, co by ti nastartoval vyhasínající vaječníky.

Takže to už bude ve 32 letech vyhasínající vaječníky?:( když bych si je nechala podvázat, pomohlo by to? Napsala mi Duphaston, jelikož po utrogestanu jsem měla v těhotenství zhoršující úzkosti. Když bych teda začala brát antikoncepci, tak by se to mohlo srovnat a vymizet ty příznaky? Nechci ještě nabrat, chci se srovnat a hubnout. Napadlo mě doplňovat estrogen 🤷‍♀️

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
9.9.21 17:50
@Janli píše:

Vážím si, že mi píšeš, Dekuju

• Citovat
  • Nahlásit
22456
9.9.21 18:05
@Anonymní píše:
Takže to už bude ve 32 letech vyhasínající vaječníky?:( když bych si je nechala podvázat, pomohlo by to? Napsala mi Duphaston, jelikož po utrogestanu jsem měla v těhotenství zhoršující úzkosti. Když bych teda začala brát antikoncepci, tak by se to mohlo srovnat a vymizet ty příznaky? Nechci ještě nabrat, chci se srovnat a hubnout. Napadlo mě doplňovat estrogen 🤷‍♀️

Podvázání vejcovodů nemá s vaječníky nic společnýho. Všechny tyhle otázky by ti měla zodpovědět tvá lékařka, ale spíš přibereš z rozházených hormonů než z antikoncepce. Pokud bereš antidepresiva, prober to i se svým psychiatrem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat