Reklama

Hormonální nerovnováha - otékání?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.02.17 10:19
hormonální nerovnováha-otékání?

Ahojky holky :mavam: Prosím o zachování anonymu, poskytnu pro mě citlivé informace.
Jelikož se stále léčím a žádný doktor mi nemůže přijít na příčinu :zed:, tak se tu poradím s vámi, třeba na něco přijdeme :mrgreen:… Čekám teď na výsledky testů, a budou skoro za 14 dní, tak mi s toho už hrabe, jestli se zase nic neukáže.
Takže od začátku, jelikož to má souvislost, tak s tím začnu. před x lety jsem brala antikoncepci a během asi dvou měsíců jsem šíleně nabrala. Bohužel i přes to, že mi lékař dal antikoncepci, při které ostatní hubly. Po Vysazení jsem chvíli zhubla, ale spíš to bylo + a přibrala jsem ve finále hodně. Měla jsem neovladatelnou chuť na jídlo. Po cca roce, jsem se zase začala dávat dohromady a po nějaké době zhubla cca 20kg na mou původní váhu. Po několika letech jsem otěhotněla a od začátku jsem začala šíleně nabírat a to i přes to, že jsem jedla normálně. Pak se dostavila stejná neovladatelná chuť k jídlu a to já jsem člověk, který žije zdravě a cvičí, takže tohle byl děs. I když jsem pár dní měla střevní chřipku, tak jsem šíleně přibírala. Porodila jsem a lehce jsem něco shodila a pak jsem se rozkojila a opět jsem přibírala. Teď jsem skoro rok po porodu a dávno nekojím, ale bohužel stále otékám. Rvou do mě diuretika, po kterých mi není nic moc. Snažím se jíst normálně lépe, ale pořád mám občas neovladatelnou chuť na jídlo. Po porodu mi dlouho nerostly chlupy, teď už je to v normě. V těhu mi hrozně rostly vlasy. Teď mám horší pleť, někdy i pupínky na rukou, ale normálně to nemám. Nemám vůbec žádné libido a dost se mi dělají modřiny a teď lehce křečáky :( Jsem s toho zoufalá, je mi 27 let, byla jsem zvyklá mít kolem 55kg a teď mám dost přes 70kg. Byla jsem zvyklá hodně cvičit a po diuretikách mě hodně bolí nohy, tak chodím a mám trenažer. Teď mi konečně doktorka nechala odebrat 2 až 5 den MS nějaký hormonální profil, jinak mám vše OK. Jsem ráda, že mám vše ok, ale co to jeeee :( Jooo a furt se mi dělají řezné rány a vůbec se to nehojí :-/. Začala jsem chodit k léčiteli a ten taky na nic nepřišel. Já tomu nevěřila, ale co mám po více jak roce dělat :( On tvrdí, že hormony mám v pořádku, takže vůbec netuším:( Při ms je to nejhorší.. Teď +- na váze stojím, ale cítím jak jsem napumpovaná, mám křeče i do nohou a cítím to na sobě. Achjooooo.. Myslíte, že to můžou být hormony? Holky děkuji, aspoň se vypovídám, protože jsem zoufalá… Vidím to i na sobě. Přijdu si v obličeji taková ´´hnusnější´´

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

badela
Echt Kelišová 8880 příspěvků 02.02.17 10:46

Ahoj, to chce hlavně se zklidnit a nenervovat se. V těhotenství i před ms jsou chutě normální. Také jsem byla oplácaná jak z hormonální antikoncepce, tak z těhotenství, tak i z kojení. Začala jsem hubnout až od roka po porodu, u některého dítěte až po dvou letech (mám tři děti). Stále nejsem na své váze 55kg a mám kolem 70ti a špatně se s tím smiřuje, ale pořád doufám, že někdy zhubnu alespoň na 65 (nicméně necvičím nijak extrémně). ;) Řekla bych, že je to celkem normální, že se tělo mění, máš teď mateřskou roli a musíš vydržet noční vstávání a kojení a vůbec starání se o potomka ve dne v noci. Jinak hormony v tom být můžou, jestli zadržuješ vodu. Ještě bych poradila nechat si udělat krevní testy na Leidenskou mutaci (jedná se o zvýšenou krevní srážlivost a dost se dělají modřiny, jsou dva druhy má to asi 20% populace). K tomu otékání bych být tebou zkusila ještě lymfatické masáže, raději ruční, měly by být šetrnější (ale při křečovkách se to asi nedělá :think: ). Pokud ještě kojíš, tak to asi nepůjde, to si nejsem jistá. Snaž se jíst zdravě, tak jak to děláš, hodně pij vodu, hodně se procházej. Křečovky jsou k té váze, jak zhubneš, tak se to zlepší. Hormonální antikoncepci bych nebrala, pokud zadržuješ vodu. Důležité je mít se ráda :srdce: a časem se všechno upraví a zlepší. Jestli ti ty diuretika škodí a není ti po nich dobře, tak to nahlas dr a nic neber nebo něco jiného, pokud to jde. :think:
A bereš na ty křeče hořčík?
Nejsem lékař, ale tak spíš z vlastní zkušenosti. ;)

Ou
Závislačka 4995 příspěvků 02.02.17 12:38

Ty testy dělaly na gynekologický horonální panel a nebo i nějaké hlubší endorkinologické vyšetření?

Problémy s ledvinami či játry máte vyloučené? Případně nějaké komplexnější vyšetření na interně?

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.02.17 20:08

@badela já tyhle chutě mám právě pořád:( Snažím se hlídat, ale stejně pořád do sebe něco cpu, i když se snažím zdravěji. Takhle jsem to nikdy neměla, jen jak jsem popisovala.. Jojo, já vždycky byla zavodněná při MS, ale teď jsem zavodněná celkově hodně a když je MS, tak mám najednou třeba i o více jak 4kg 8o a dříe jsem měla o kilo a půl cca.. Já právě koncem listopadu, začátkem prosince, tak jsem zase začala brát diuretika, protože jsem je před tím vysadila, ale jelikož jsem byla zase dost oteklá, tak mi je doktor nasadil. Najednou jsem měla 66kg a už sem nebyla tak zavodněná, ale měla jsem divně velké břicho oproti nohám. Nevím, samozřejmě mám břicho po porodu, ale teď to bylo takový divný. No a o vánoce jsem měla ještě 67kg a cca o dva týdny později jsem měla o asi 8kg více 8o Prý tělo ze začátku na diuretiku působí a pak už tolik ne a snížily se mi dávky, protože mi to nedělá dobře. Lékařům jsem to říkala. Takže teď můžu cvičit a jíst zdravě jak chci, ale dolu to prostě nejde. Cítím, že si i nemohu dát dobře nohu přes nohu a špatně mi jde si dřepnout, přijdu si jak před prasknutím :).. Jsi hodná, děkuji za příspěvek. Už je to dost únavné :(

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.02.17 20:11

@Ou Vůbec netuším co všechno mi dělali, ale chodila jsem i internistovi a teď mě poslala na testy endokrinoložka. Vůbec netuším co mi tam zaškrtla, ale byla jsem na testech v době menstruace a byla jsem 4 den MS. Posílalo se to na nějaký endokrinologický ústav, takže počítám, že si tam i ona sama něco dala :nevim:.. Játra zvýšené mám, ale prý nijak tragicky. Když mi bylo náct, tak jsem měla mononukleozu a v těhotenství se mi opět zvýšily. Jinak krevní obraz atd vše OK..

Jooo a ještě se mi dost opakují gynekologické záněty. Měla jsem to furt v těhotenství, pak dost po porodu, pak chvíli klid a před vánoci sem to měla asi 3× za sebou. Naposledy mi gynekoložka dala nějaké léky a od té doby (cca necelý měsíc) je klid. Dělala mi stěry a říkala, že vše ok, že tam mám jen něco, ale to je kvůli mým momentálním zdravotním problémům :(..

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.02.17 20:11

@Ou také moc děkuji za příspěvek :kytka:

badela
Echt Kelišová 8880 příspěvků 02.02.17 20:14

Máš to nějaký komplikovaný. A celkový detox, očistu těla jsi zkoušela? Třeba zelený ječmen nebo tak něco? Asi bych zašla k někomu kdo dělá celostní medicínu. :think: Drž se :hug:.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.02.17 20:53

Já ti neporadím, otékání jsem řešila teprv dnes. Já k tomu mám ještě pocení jako prase, prostě takové návaly horka. Potom to otékání a strašné maštění vlasů. Když jsem oteklá, tak jsem jak v pátém měsíci, jak mi to zvětší břicho.
Gyndař mi vzal krev a v pondělí mažu pro výsledky.
Jo a na sex nemám vůůůbec ani pomyšlení.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.02.17 22:07

@badela Já byla už u spousty doktorů a každý mě posílá pořád někam jinam :( Já jsem ráda, že veškeré testy jsou OK, ale přeju si, aby už něco vyšlo a vědělo se co mi je, protože tahle nejistota je hrozná. Děkuji moc :kytka:. Začala jsem teď chodit k léčiteli a mám nějaké bylinky, ale také mi toho moc neřekl.

@Anonymní píše:
Já ti neporadím, otékání jsem řešila teprv dnes. Já k tomu mám ještě pocení jako prase, prostě takové návaly horka. Potom to otékání a strašné maštění vlasů. Když jsem oteklá, tak jsem jak v pátém měsíci, jak mi to zvětší břicho.
Gyndař mi vzal krev a v pondělí mažu pro výsledky.
Jo a na sex nemám vůůůbec ani pomyšlení.

Nemůže to být přechod? Takhle to měla moje máma. Tak držím palce a dej vědět jak si dopadla. Já vyloženě nemám otoky, ale jsem celkově hodně zavodněná, mám celé tělo.

Uživatel je onlinemicta
Generální žvanilka 23390 příspěvků 07.02.17 13:09
@Anonymní píše:
@badela Já byla už u spousty doktorů a každý mě posílá pořád někam jinam :( Já jsem ráda, že veškeré testy jsou OK, ale přeju si, aby už něco vyšlo a vědělo se co mi je, protože tahle nejistota je hrozná. Děkuji moc :kytka:. Začala jsem teď chodit k léčiteli a mám nějaké bylinky, ale také mi toho moc neřekl.Nemůže to být přechod? Takhle to měla moje máma. Tak držím palce a dej vědět jak si dopadla. Já vyloženě nemám otoky, ale jsem celkově hodně zavodněná, mám celé tělo.

Tak píšu, jak jsem dopadla. Na gyndě mi doktor řekl, že podle výsledků jsem jak dvacítka, takže přechod fakt nehrozí. Nahnal mě k praktickému doktorovi ještě na odběry na štítku. Tam prskali, že mi to dělali v roce 14(což já vůbec nevím -brali mi krev na neco jiného ale udělali nějaký kompletní rozbor. Dokonce tam byl i cholesterol, který mám prý 6,normální je mít 5.to mi doktorka taky neřekla, prý je to tak zanedbatelné, že mi to ani neříkala.) no tak do pátku čekám na další výsledky.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.02.17 18:24

@micta já bych ti ani přechod nepřála, jen jak si to popisovala víš. Držím palce a dej vědět. Nechápu jak ti to tamto nemohla říct. A jak ti je? Já nic moc. Jsem opuchla, dneska mě už bolí na plicích a dost hlava. Bude to s toho zavodneni. Zítra pojedu k obvodní, ale ta mi na to nic nedá. Musím čekat na 17/2 to jdu k té endokrinolozce a uvidíme co ty výsledky. Bojím se, ze se zase nic neukáže a budu tam kde sem byla.

me
Povídálka 11 příspěvků 09.02.17 09:14

Ahoj, zažila jsem něco podobného. Oteklá, taky mi zjistili vysoký cholesterol a jinak nikde nic nenašli. Mám jíst zdravě celozrnné pečivo, těstoviny, ovoce, zeleninu, no prostě taková ta klasika.
No ale tak nějak sama jsem se rozhodla, že se začnu stravovat bezlepkově. A co se nestalo začala jsem hubnout, únava je pryč, oteklá nejsem a pěkná pleť, cholesterol v normě :D (měla jsem 6,7).
Takže to může být klidně i potravinová alergie.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.02.17 09:44

@me mohu se zeptat jak moc si byla otekla? A dělali ti testy na to? Mě na to dělali testy a bylo to negativní :(… ale je to hustý, jak ti to takhle vyšlo a hlavně, ze jsi OK.

Uživatel je onlinemicta
Generální žvanilka 23390 příspěvků 09.02.17 10:18
@Anonymní píše:
@micta já bych ti ani přechod nepřála, jen jak si to popisovala víš. Držím palce a dej vědět. Nechápu jak ti to tamto nemohla říct. A jak ti je? Já nic moc. Jsem opuchla, dneska mě už bolí na plicích a dost hlava. Bude to s toho zavodneni. Zítra pojedu k obvodní, ale ta mi na to nic nedá. Musím čekat na 17/2 to jdu k té endokrinolozce a uvidíme co ty výsledky. Bojím se, ze se zase nic neukáže a budu tam kde sem byla.

Ahoj. No mě od pondělka je dobře. Zase takový paradox -celý život jsem před MS otekala jako blázen, a teď to mám naopak, když to mám tak jsem splasklá.

Uživatel je onlinemicta
Generální žvanilka 23390 příspěvků 09.02.17 10:20

@me ahoj. Prosím tě a co si teda jedla, co sis vařila? Poradíš?

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Kdy začít děti učit zacházet s penězi? Začněte pomocí her v předškolním věku

Jedním z nejčastějších sociálních problému, se kterými se dnes potkávají... číst dále >

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Články z Expres.cz

Třetí televizní škrt pro Leoše Mareše: Jak číst komplikace v jeho obsazení

Je to už třetí televizní projekt s Leošem Marešem v relativně krátké době,... číst dále >

Zemřel zpěvák Vláďa Štěpánek: Proslavily ho kapely Harlej a Walda Gang

V úterý 18. září zemřel zpěvák Vláďa Šafránek (†46). Fanoušci ho poznali... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Soni: Syn s vnoučaty nás odmítá navštěvovat, vadí mu švagr

S manželem jsme již v důchodu, na který jsme se těšili. Nejen na klid a... číst dále >

V Praze nám můžou závidět, říká Šumavan Marek Ztracený

S partnerkou a synem žije v Železné Rudě. To je místo, kde Marek Ztracený... číst dále >

Reklama