Hormonální profil, víte co znamenají?

Anonymní
16.2.21 15:13

Hormonální profil - nikdo mi nevysvětlil výsledky

Zdravím,
prosím o anonym, konkrétní zdravotní údaje.
kvůli nepravidelnosti a extrémně velké bolestivosti při menstruaci, kdy již byla vyloučena endometrioza, polycystitcké vaječníky atd. mi doktorka nechala udělat hormonální profil.
Sestra mi pak na email poslala výsledky, aniž by mi k tomu kdokoli něco řekl. Když jsem volala zpátky do ordinace a ptala se sestry, co výsledky znamenají, řekla mi, že ona nic jiného neví, že mám hodnoty napsané v mailu. Poprosila jsem jí, jestli to třeba nemůže vyhodnotit doktorka a na to mi sestra řekla, že „paní doktorka se tím už zabývat nebude, protože to bylo na moji žádost“ :nevim: Nevím, přijde mi to divné, prostě jsem se jen na kontrole zeptala, jestli ta bolestivost nemůže souviset s rozházenými hormony a doktorka řekla, že může, že teda uděláme HP.
Co teď? Čísla jsou sice fajn, ale já absolutně netuším, co znamenají, google neporadil.
Budu vděčná, pokud někdo bude umět vyhodnotit, moc by mi to pomohlo.

FSH 8,5
LH5,10
Prolaktin 395
Progesteron 2,58
TSH 2,601
Estradiol 177
Testosteron 6,83
Progesteron 7,26

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
385
16.2.21 15:52

Než vypsat celý dotaz sem, otevři google, zadej „FSH hodnoty“ a dostaneš, co potřebuješ. To samé zbytek. Na googlu je fakt všechno.
Navíc u FSH záleží, kdy ti krev brali, rozhodující je fáze cyklu. A to nevíme my ani strýček google ;) LH, estradiol, progesteron to samé.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
16.2.21 19:10
@Dicentra27 píše:
Než vypsat celý dotaz sem, otevři google, zadej „FSH hodnoty“ a dostaneš, co potřebuješ. To samé zbytek. Na googlu je fakt všechno.
Navíc u FSH záleží, kdy ti krev brali, rozhodující je fáze cyklu. A to nevíme my ani strýček google ;) LH, estradiol, progesteron to samé.

Zkoušela jsem, ale tři různé google stránky mi nabídly tři různé výsledky… prostě jsem se kloudné odpovědi nesobrala, tak mě napadlo, že by tady někdo mohl vědět 8)

• Citovat
  • Nahlásit
385
16.2.21 19:57

Opakuju - furt není znám den cyklu odběru.
Každopádně zde jak přes kopírák:
https://www.procreaivf.cz/faq/dotaz-1307

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat