můj hormonální profil odpovídá věku po 40

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.12.18 15:45
Hormonalni profil odpovida veku po 40tce

Poradite nekdo. Po dvou letem snazeni jsem se konecne dostala do genetu a doktorka mi rekla, ze muj hormonalni profil odpovida spise veku po 40ctce. Udajne jde o to, ze normalne dozrava treba dvacet vajicek a me jedno nebo zadne. To se potom projevilo i na utz, kde nasla jeden folikul, ale rikala, ze nevi, jestli dozraje. Na kontrolu tesne pred ovu jdu za par dni, jestli to vajicko dozralo. Mam dvou a pul lete dite, po jednom potratu, na zacatku tehu mi dali utrogestan a narodila se nam dcera, rok jsme tomu davali volny prubeh a nic, nasledne rok opravdu velke snazeni, vysledek 9tt zamlkle tehotenstvi, zadala jsem o utrogestan, ale nedali mi ho. Ted v genetu tahle nova informace. Jinak mam trosku horsi hodnoty stitne zlazy a take vysla nejak zhorsena imunita, takze me budou testovat znova. Je mi 37,5. Snazila jsem se pochopit, jake mame sance, ale budto na to neni jasna odpoved, nebo jsem to nepochopila. IVF pry ihned zkusit, ale sance neni moc vysoka, tak nevim. Inseminaci nedoporucuje. Pochopila jsem, ze muzu mit menopauzu klidne za tri mesice a nebo za deset let, ale pocet dozravajicich vajicek se uz nezvetsi. Vyznate se v tom nekdo. Radi bychom jeste dve deti, tak je to pro me rana… :zed: Jinak menstruaci mam pravidelnou 28-30 dni, akorat pred pul rokem cysta, tak jsem dostala vyvolavacku a dobry…

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
debra.morgan
Kelišová 5195 příspěvků 18.12.18 15:49

Tak je ti 37,5 a mas profil jak po 40 :think: to snad i odpovida, ne? jsem myslela, že jsi nějaka mlada třeba 25 letá žena…ono tělo v 37 už úplně na děcka není no…je potřeba se s tím i smířit. urcite si dej dohromady stitku, ale jestli to pomuze tezko rict, jsou nejake dolni meze treba u zpomalene fce, do kterych doktorky dostavaji zeny, ktere planuji rodinu (nebo tak nejak presne si to nepamatuju). ale proste treba jen telo už je „stary“ a nechce.

Janli
Kelišová 6844 příspěvků 18.12.18 15:55

Já na tom byla podobně už ve 33letech. Jedno dítě mám po IVF, druhé tři roky na to přirozeně. Ono to neznamená, že nemůžeš mít děti, ale to, že šance na zdravé těhotenství je už malá. Jdi do IVF, ale trvej na PGD. Vzhledem k věku by ti to mělo u pojišťovny projít.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.12.18 16:06

@Janli Diky, co je PGD? IVF delaji na pojistovnu do 39ti.

pedigka
Ukecaná baba ;) 1796 příspěvků 18.12.18 16:08

Normálně dozrává třeba 20 vajíček? 8o V jednom cyklu? 8o Jedine v IVF a často jich je spíše méně.
Normálně dozrává jedno vajíčko nebo žádné (vymecne 2) v jednom cyklu.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.12.18 16:08

@Janli Koukam, co je to PGD. Ona rikala, ze nevi, jestli by mi to doporucila, vzhledem k tomu, ze budeme radi za jedno vajicko. Pochopila jsem, ze proto, ze je to pro vajicko zatez a kdyz bude jen jedno, tak by se o nej mohlo zbytecne prijit..

ugluk
Hvězda diskuse 44192 příspěvků 18.12.18 16:13

Jó, tabulky… Někam se zaškatulkovat. Předpokládám, že budeš mít nízké AMH a vysoké FSH, ale pokud ti zatím dozrávají vajíčka a před rokem jsi otěhotněla, na přechod do tří měsíců bych to neviděla. Neznám tvé konkrétní výsledky, ale dr. ano, tak bych jí věřila, že bude šance dost snížená, ale nulová asi ne. Šla bych cestou čistých nativů nebo minimálních stimulací, na megadávku léků bys nejspíš měla nic moc ohlas a stálo by tě to majlant.
Jinak teda on se moderní svět tváří, jak je ženská v pohodě plodná do pětačtyřiceti, ale už nějak zapomíná dodat, že sem tam nějaká jo, ale po té pětatřicítce to jde často dost prudce dolů a nenalhávejme si, 37-38 není na těhotnění žádnej špičkovej věk. Povídá jedna, co přirozeně otěhotněla v osmatřiceti čtyři roky poté, co jí naměřili AMH 0,16 a prohlásili ji za jednou nohou v přechodu ;) Zázraky se prostě občas dějí. Na nic moc nečekejte a jděte do toho, chce to notný kus štěstí, držím palce!
Jo a Utrogestan zamlklýmu potratu v nejmenším nezabrání, to je hormon na něco úplně jinýho.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.12.18 16:14

@pedigka Ano, normalne dozrava pry vajicek 20, postupne odpadaji a na konci je to jedno nejzdravejsi ze vsech…Ja uz mam v prubehu dozravani (asi 4 dny pred ovulaci jen jedno u ktere si neni jiste jestli dozraje) a v druhem vajecniku mam pripravene na dalsi ovulaci pry jen jedno). Ja jen reprodukuju, co jsem slysela / pochopila / pobrala, jestli je to spravne nebo spatne, to fakt nevim, proto sem pisu, abych si to ujasnila…

ugluk
Hvězda diskuse 44192 příspěvků 18.12.18 16:16

Jinak normálně začne dozrávat třeba 10-20 vajíček, ale k ovulaci to obvykle dotáhne jen to jedno. Při stimulaci na IVF se snaží těch ostatních 19 přinutit, aby dorostla taky. Čím blíž je ženská v přechodu, tím menší zásoba vajíček, takže vaječník vyprodukuje třeba už jen to jedno a jeho kvalita s věkem výrazně klesá, takže se celkově šance hodně snižuje a ani IVF už jich kolikrát víc nevykřeše.

Janli
Kelišová 6844 příspěvků 18.12.18 16:16
@Anonymní píše:
@Janli Koukam, co je to PGD. Ona rikala, ze nevi, jestli by mi to doporucila, vzhledem k tomu, ze budeme radi za jedno vajicko. Pochopila jsem, ze proto, ze je to pro vajicko zatez a kdyz bude jen jedno, tak by se o nej mohlo zbytecne prijit..

Jak vysoké máš AMH? Já bych na PGD trvala. Při tvé diagnóze je velká pravděpodobnost postižení a není důvod zavádět vadné embryo. V lepším případě se neuchytí a ty si vyplácáš placený pokus, v horším se uchytí a ty budeš muset po 12tt podstoupit potrat. Zkušený embryolog umí buňku odebrat bez problému.
@pedigka no, začíná jich dozrávat opravdu více, ale vyprofiluje se a dozraje zpravidla jen jeden folikul.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.12.18 16:20

@ugluk Ty nativy, to je odebrani vajicka bez hormonalni stimulace a oplodneni mimo? A v cem je to lepsi, nez normalne, ze muzou embrio testovat, jestli je zdrave? Ja prave nevim, jak bych davala hormonalni stimulaci, i vyvolacka ze me udelala na tri dny placici histerku neschopnou se postarat o sebe, natoz o dite… :zed: Ona me ty potraty vysvetlovala tak, ze ta vajicka nemusi byt kvalitni, vzhledem k male moznosti selekce toho nejzdravejsiho. Jako uprimne, ja mam pocit, ze ty dva potomky jeste dame prirozene, stejne jako jsem vedela, ze se blizim k menopauze, akorat ze manzel tomu neverila a rikal, ze casu mame dost…

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.12.18 16:24

@Janli FSH 13,05 AMH 0,23 TSH 2,82 Plus jeste odchylky v oblasti bunecne a humoralni imunity, zopakovat za mesic az dva, vse ostatni v norme.

histep
Závislačka 4024 příspěvků 18.12.18 16:25

A jaké máš ty hodnoty hormonálního profilu? Hoď to sem, ono totiž v leckterém CARu hned tlačí do IVF, zejména pokud je jen málo času napsat to na pojišťovnu.

ugluk
Hvězda diskuse 44192 příspěvků 18.12.18 16:25

No, je to lepší v tom, že ženská s mizerným AMH má třeba přirozeně 1 vajíčko, které jí odeberou. Ale má mizernou odezvu na hormonální stimulaci, tudíž i s megadávkama léků z ní kolikrát vykřešou tak 1-2, přičemž za ty léky jednak doplácí nemalé částky a druhak je to samozřejmě hormonální smršť s hromadou vedlejších účinků. Zkusit to samozřejmě můžeš, ale zatímco v osmadvacet ze mě při IVF s celkem malou stimulací vykřesali třeba 12 vajíček, v pětatřiceti s dvojnásobnýma dávkama dostali dvě.
PGD jde v Gennetu vzhledem k věku i na pojišťovnu, ale zrovna jejich genetik mi nedoporučoval žádný experimenty, pokud už mám to vajíčko horko těžko jedno jediný.

histep
Závislačka 4024 příspěvků 18.12.18 16:30
@Anonymní píše:
@Janli FSH 13,05 AMH 0,23 TSH 2,82 Plus jeste odchylky v oblasti bunecne a humoralni imunity, zopakovat za mesic az dva, vse ostatni v norme.

Je tady starší diskuse Nízké AMH, zkus si tam načíst, po čem holky těhotněly/těhotní, většinou jsou to právě minimálky či nativy, protože i při vysokých dávkách hormonů stejně není odpovídající reakce a je málo vajíček a ještě se sníženou kvalitou.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Rozhovor: Jak přirozeně otěhotnět nebo připravit tělo na IVF

Na Lenku Malcher se mimo jiné obrací ženy, kterým se nedaří otěhotnět. Věnuje... číst dále >

DIY: Karnevaly se blíží. Vyrobte dětem originální masku

Každý, kdo se v posledních letech zúčastnil dětského karnevalu, ví, že se to... číst dále >

Články z Expres.cz

Komentář: Pirát Bartoš chce být premiér. Nabídne víc než legalizaci konopí?

Pirátská strana odstartovala kampaň do Evropského parlamentu. Na... číst dále >

Vraha si mažu! Přátelé obviněného Davida začali s odvetou na sociálních sítích

Zatímco jednoho známí označují za milého chlapce, který se bohužel zapletl do... číst dále >

Články z Ona Dnes

Sedm tipů, jak vyřešit manželské neshody

Pokud spolu lidé umějí komunikovat, nemusí rozpory končit házením talířů nebo... číst dále >

Jak prožít spokojený rok 2019? Zlepšujte přítomnost, radí psycholog

Pokaždé, když rok končí a další začíná, všichni si přejeme, aby byl ten nový... číst dále >