Hormonální profil - štítná žláza

169
24.8.21 15:04

Hormonální profil- štítná žláza

Zdravím
Dnes jsem dostala výsledky hormonálního profilu, vidím, že štítná žláza je špatně, doktor mi k tomu vlastně nic moc neřekl, že se prý mám objednat k obvodní doktorce a řešit to s ni. V září začínáme chodit do CARu po ročním neúspěšném snažení. Můžete mi prosím někdo pomoci s výsledky a případně co mě čeká a co je vlastně špatně?
Děkuji

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
17705
24.8.21 15:12

@Hvězda13 To mas od gynekologa? Taky me poslal k praktikovi a ten mi dal zadanku na endokrinologii. Tam mi udelali sono a dostala jsem zadanku na odbery hormonu stitne zlazy a termin, kdy se mam prijit ukazat, aby vyhodnotili vysledky + dalsi vysetreni.
Ten postup asi takovy je. Z tech dvou hodnot se moc urcit neda.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
169
24.8.21 15:16

@cecetka ano od gynekologa. Jak dlouho trvá cca než se dostanu k nějaké odpovědi či léčbě? Muže to mít souvislost s problémem s otěhotněním? A muže to nejak pozdrzet IUI či IVF?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2698
24.8.21 15:20

Volala bych co nejdrive praktika a chtela zadanku k endokrinologovi anebo si hledala sama, pokud te vezme nekdo bez zadanky. Zrejme mas hypotyreozu cili stitna zlaza je trosku linejsi nez by byt mela a dostanes prasky, jejich silu nastavi endokrinolog a budes v jeho peci, budes chodit pravidelne na odbery krve a podle toho to srovna do normy.

Do te doby byste spis meli snahy pozastavit protoze pro tehotne neplati horni hranice TSH jak mas v rozboru, ale doporucuje se min (logicky, protoze v tehotenstvi stitna zlaza pracuje i za miminko) aby se ti to v tehotenstvi spis nezhorsilo.

Nemej strach, po prascich se to pomerne brzy srovna, spis bych se bála cekacicj a objednacich lhut, proto bych to resila co nejdrive, at pak zbytecne necekas.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1202
24.8.21 15:46
@Hvězda13 píše:
@cecetka ano od gynekologa. Jak dlouho trvá cca než se dostanu k nějaké odpovědi či léčbě? Muže to mít souvislost s problémem s otěhotněním? A muže to nejak pozdrzet IUI či IVF?

Tak záleží, kdy tě doktorka objedná. Pokud ti předepíše léky, tak se hodnoty srovnají do cca 3 měsíců. Taky mám sníženou funkci štítné žlázy, a teď v těhotenství musím chodit každý měsíc na krev. Na krev se jde ideálně hned v 5 tt.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
169
24.8.21 15:52

@Angry_birds a můžeme se dal snažit než se vše srovná? Od září jdeme do CAR a už by jsme chtěli alespoň IUI zkusit, což asi s tím nepujde, že?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1202
24.8.21 15:54
@Hvězda13 píše:
@Angry_birds a můžeme se dal snažit než se vše srovná? Od září jdeme do CAR a už by jsme chtěli alespoň IUI zkusit, což asi s tím nepujde, že?

Já bych nejdřív počkala co ti řekne odborník. Ale fakt by to chtělo nejdřív srovnat hodnoty. Ta ŠŽ je v těhotenství opravdu důležitá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2698
24.8.21 15:55
@Hvězda13 píše:
@Angry_birds a můžeme se dal snažit než se vše srovná? Od září jdeme do CAR a už by jsme chtěli alespoň IUI zkusit, což asi s tím nepujde, že?

Čekala bych ze rozumný CAR Ti to odmítne, ale třeba se pletu. Ale za mne radši ne, vždyť špatná funkce štítné žlázy muže znamenat nevratné poškození miminka (mentální retardace). Jo, asi by to muselo být v úplně jiných hodnotách, ale neriskovala bych ani tak, lepší bude počkat, ono to možná něco udělá i s dalšími hodnotami hormonální profilu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17705
24.8.21 15:59
@Hvězda13 píše:

Na CAR budou vedet. Doporucuji to radeji netajit :?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
169
24.8.21 16:13

Děkuji všem, je mi z toho smutno😔 určitě jim to řeknu i s výsledky od doktora. Tak moc jsme se těšili, že konečně začneme řešit neúspěšné snažení a teď tedy asi máme zas smůlu 😔

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1318
24.8.21 16:15

Ono to nemusí jít, protože jsou horší výsledky štítné žlázy. Endokrinolog nasadí vhodnou dávku hormonu. Na CAR bych se teď vykašlala. Po srovnání hodnot je vyšší šance otěhotnět přirozeně pokud není zásadní problém jinde.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17705
24.8.21 16:16
@Hvězda13 píše:
Děkuji všem, je mi z toho smutno😔 určitě jim to řeknu i s výsledky od doktora. Tak moc jsme se těšili, že konečně začneme řešit neúspěšné snažení a teď tedy asi máme zas smůlu 😔

Neoddaluj to. Objednaci lhuty jsou bohuzel delsi :?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
169
24.8.21 16:16

@MiaRimonta CAR máme doporučený na základě špatného spermiogramu partnera.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2698
24.8.21 16:17

@Hvězda13 chápu Tě, připadala jsem si před par lety stejně. Ale vydrž, vyplatí se to. Bude Ti pak najednou lip a pravděpodobně se Ti zlepší i vše ostatní, tělo proste bude v lepší formě. Spis si najdi pečlivého doktora, to je hodně důležité. :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1202
24.8.21 16:18
@Hvězda13 píše:

Neboj, určitě to vyjde! :srdce: :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat