Hormonální profil - štítná žláza

• Fotoalbum (1)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Napsat příspěvek
Velikost písma:
177
24.8.21 19:23
@Anonymní píše:
Holky kdy a proč vás na gynekologii vyšetřovali na štítnou žlázu?
Chceme miminko a žádné takové vyšetření mi Mudr. nedělá. Jen mi řekla že příští kontrola za rok nebo když se mi podaří otěhotnět, tak mám přijít. Nic víc, jsem z toho smutná, myslela jsem, že se dělá nějaké vyšetření navíc, jestli je vše OK, právě ta štítná žláza mi napadla. Je mi už 30+ a trochu se bojím moc to odkládat, kdyby nebylo něco v pořádku.
Ani krev mi tam nikdy nebrala.
A když tady čtu co to vše může znamenat. Měly jste třeba nějaké příznaky?

Vyšetření na štítnou žlázu mi dělal teď gynekolog v hormonalnim profilu jelikož se nám rok nedaří otěhotnět ( což u mě bylo divné, 3× jsem otěhotněla ani nevím jak před lety) tak jsme začali řešit, objednali jsme se do CARu, muž byl na spermiu a na základě toho jsem si vyžádala hormonální profil abych už měla něco v ruce pro CAR. No a dnes výsledky s tímto. Příznaky jsem určitě měla - únava, slabost, občas silena bolest kloubů, deprese, špatné myšlenky, pořad zima a celkové jsem se poslední dobou necítila jako já, proste jiná. I jsem přibrala, což se mi v živote nestalo, že bych měla přes 50 kg je mi 29 a nikdy jsem se přes 50 nedostala ( tedy krom těhotenství) a najednou skoro 54 kg. Teď už vím čím to vše je a těším se až mě někdo začne řešit a budu konečně zase já.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18528
24.8.21 19:45

Jsem o generaci starsi, tak jsem myslela, ze potize, ktere me od prosince trapi, souviseji s menopauzou. Proto mi gynDr. nechal zmerit hladinu hormonu. A ona to stitna zlaza.
Potize mam podobne, jake popisujete i vy :,(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
26.8.21 14:59

Ahoj holky,

také se připojuji já v roce 2017 otěhotněla a v 11 týdnu bylo zjištěno, že se mimčo nevyvíjí a proto revize. Poté nic neřešilo se to, byla jsem mladá a o mimčo jsme se nesnažili. V roce 2019 jsem se vdala a zatoužili jsme po mimču, rok nám to nešlo tak jsme od června 2020 v CARU, kde mi nabrali profil a zjistili protilátky ŠŽ a trvalo 1 rok než se hodnoty pomocí léku +- srovnaly, teď bych měla mít v říjnu další kontrolu, protože mam prý velké průtoky ŠŽ. A s tím právě souviselo i mé první těhu, kdy se mimčo nevyvíjelo, protože už tenkrát jsem trpěla nemocí ŠŽ a mimčo nedostávalo to, co potřebovalo. Takže určitě v první řadě vyřešit ŠŽ a až potom řešit otěhotnění jak samo tak s pomocí… Já se v tom babrám už fakt dlouho a hrozně mě to vysiluje, ale pokud nebudeš fit jako žena, jak může být fit dítko, které v tobě roste…

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat