Hormonální profil v pořádku, ovulace neprobíhá?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
ivulka00
Ukecaná baba ;) 1746 příspěvků 16.11.14 22:03
Hormonální profil v pořádku, ovulace neprobíhá?

Ahoj holky :mavam:

Ráda bych se vás zeptala, jestli některá máte zkušenost s tím, že by byl hormonální profil v pořádku a ovulace neprobíhala :think: Nikde jsem to nevyčetla, a tak bych se chtěla zeptat, jestli s tím některá nemáte zkušenost.

Děkuju za každou odpověď, zkušenost či názor :kytka:

Reakce:
JayLee
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.11.14 22:15
@ivulka00 píše:
Ahoj holky :mavam:

Ráda bych se vás zeptala, jestli některá máte zkušenost s tím, že by byl hormonální profil v pořádku a ovulace neprobíhala :think: Nikde jsem to nevyčetla, a tak bych se chtěla zeptat, jestli s tím některá nemáte zkušenost.

Děkuju za každou odpověď, zkušenost či názor :kytka:

jo a kolikaletou :nevim: Hp naprosto ok ale ovulace nikdy nebyla jedine s pomoci leku :cert:

histep
Závislačka 4441 příspěvků 16.11.14 22:18

No, většinou to tak nebývá, ale možné je samozřejmě vše. Pokud máš anovulační cykly, jak jsi přišla k těm biochemickým těhu, co máš v podpisu? Jak máš ty „SP“ v 4-5tt potvrzené?

Zupa
Ukecaná baba ;) 2338 příspěvků 16.11.14 22:33

@ivulka00 Já to tak mám, hormonální profil je v pořádku, Ms vůbec ani s léky a ovulace o té si nechávám zdát :mrgreen:

masinka9
Kelišová 5065 příspěvků 17.11.14 08:06

@ivulka00 A co imunita, neni problem tam, kdyz mas aspon ta biochemicka tehotenstvi? Ja po prvnim tehu mam problem se stitnou zlazou, hormonalni profil ok, jen TSH vyssi a nedozravaji vajicka takze tt bile jak snih uz rok.

Pce
Extra třída :D 13873 příspěvků 17.11.14 11:48

Mám to taky tak…máme malou z IVF a já mám PCO…tím to prý je :roll: Já nedostávám bez léků ani pravidelně MS…takže teď užívám Utrogestan 5 dní v měsíci a po něm MS dostanu…ale ovulace jedině s hormonama :zed:

histep
Závislačka 4441 příspěvků 17.11.14 13:30

Aha, tak koukám, že zřejmě každý doktor říká hormonální profil něčemu jinému. Pokud @masinka9 nemáš v pořádku štítnou žlázu nebo @Pce máš PCOS, tak kompletní hormonální profil - vč. hormonů štítné žlázy a mužských pohlavních hormonů androgenů - nemůžete mít v pořádku.

Pce
Extra třída :D 13873 příspěvků 17.11.14 17:12

@histep HP vpořádku a sníženou funkci ŠŽ ale již cca 10 let srovnanou léky. Mě dělali hormonální profil přímo v CARu a šítná se do toho nepočítala

histep
Závislačka 4441 příspěvků 17.11.14 17:46

@Pce Je to možné. Mě gyndr poslala na hormonální profil na endokrinologii, a tam to dělali zřejmě trochu víc zeširoka :think: Štítná žláza problém, PCOS naštěstí nepotvrzeno.

JayLee
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.11.14 19:52

@ivulka00 kazdopadne po druhym porodu mi ms zacala sama najednou chodit a mam cykly 31 dnu a diky bohu za to :hug: :hug: uz jsem ani nedoufala, ze bych ji nekdy sama mela :andel:

ivulka00
Ukecaná baba ;) 1746 příspěvků 17.11.14 19:54

Holky moc děkuju za zkušenosti :kytka: uklidnilo mě, že i tak to jde otěhotnět, i když jen s lékama. Jinak ty těhotenství potvrzená mám od dr. - něco z toho biochemické, jedno bylo normální, ale prý se to stává, tak nevím :nevim: Tedka mám jinou gynekoložku, která mi všechny testy dělá znovu a díky níž jsem vlastně zjistila, že „neotěhotnění“ může mít právě souvislost s anovu. cykly… Dřívější dr. mi to vůbec nezjistil a to jsem tam běhala přes půl roku :zed:

30_aneta
Ukecaná baba ;) 2214 příspěvků 18.11.14 22:07

Ahoj, taky mám hormonální profil OK, pouze štítnou žlázu na hraně. Doktor mi doporučil Nosifol, pokud jsou anovulační cykly.

eli196
Ukecaná baba ;) 2118 příspěvků 20.11.14 23:19

Na začátku mi byl z hormonálního profilu zjištěn mírně vyšší mužský hormon, ale nic hrozného. Vůbec jsem nemenstruovala, neovulovala, sliznice nerostla. Dostávala jsem hormony jak v lécích tak injekčně, ale naprosto imunní :zed:. Byli jsme posláni na reprodukční imunologii, kde mi zjistili vysoké protilátky proti partnerovi, které právě mohly blokovat i můj cyklus. Prostě jsem si vytvořila protilátky sama proti sobě. No, Prednison na chvíli zabral, ale ani po roční léčbě se cyklus nesrovnal. Nakonec jsme šli do IVF, protože mi prostě nic ovulaci nevyvolalo a i u hormonů při stimulaci jsem měla problém, protože jsme měli jediný oocyt, i když mám hormonální profil a AMH v pořádku. No, prostě jsem byla nevysvětlitelný případ :D, ale ten jeden oocyt stačil. Takže naděje je vždycky ;)!!

ivulka00
Ukecaná baba ;) 1746 příspěvků 21.11.14 12:07

@30_aneta nosifol jsem pila a taky mi vždycky pomáhal - teda alespon myslím, protože předcházel těm potratům…

@eli196 děkuju za podporu :hug:.Holky mě už se to blíží, k dr. jdu 27.11. tak jsem zvědavá, co mi řekne:)

eli196
Ukecaná baba ;) 2118 příspěvků 21.11.14 12:45

@ivulka00 to znamena, ze prece jen ovulace probyha, protoze jsi schopna otehotnet. Po trech potratech bych ti doporucila si vyzadat imunologicke a geneticke vysetreni. Je mozne ze si tvoje telo vytvari protilatky proti plodu (ja mela vysoke proti spermiim takze mi telo vubev nedovolovalo otehotnet) a nebo je tu moznost nejake geneticky se opakujici vady. Ono nekdy doktorum trva nez poslou na jine testy. Tak hodne stesti :kytka:

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Blíží se zápisy do prvních tříd. Na co se připravit?

Po celý duben budou probíhat na státních i soukromých základních školách... číst dále >

5 netradičních jarních tipů co podniknout v Praze

Rozhodli jste se na počátku jara navštívit hlavní město? Stověžatá Praha... číst dále >

Články z Expres.cz

Jak moc záleží na detailu: Vilhelmová vytřela zrak růžové divě Českých lvů

Nikdo ji tady v Česku nezná, a přesto byla jednou z nejfotografovanějších žen... číst dále >

Kopřivová a Šafářová ve společné lóži: Holky si předávaly rady a zkušenosti

Obě žily v jiných světech, jedna profesionálně hrála tenis, druhá se snažila... číst dále >