Hormony, ovulace a těhotenství?

Anonymní
20.1.20 12:53

hormony, ovulace a těhotenství?

Ahoj,
s přítelem jsme si řekli, že se letos pokusíme snažit o miminko. Dle Mudr. s tím bude problém. Jelikož jsem měla vždy anovulační cykly a většinou cyklus nad 35 dní a k tomu nepravidelně tak mi doktor předepsal utrogestan a ať si testuji ovulaci kdyby náhodou. Já si ještě k tomu koupila Femigard.
No k mé otázce. S přítelem jsme se tulili :hug: teď v sobotu a v neděli ráno. A dnes hledím na ovulační test a poprvé mám ovulaci. Tudíž, je asi velká šance, že by se mohlo podařit? Mám začít brát ty hormony až ode dneška, tak se bojím, aby to neuškodilo :nevim:, řešil tohle taky někdo? :think:
Btw. Otěhotněl někdo tak, že měl tulení ráno den před ovulkou?

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

594
20.1.20 12:56

Otěhotnět se dá po sexu, po tulení fakt ne :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
20.1.20 12:58

@Berry77 tak to je jasné, že jsme spolu měli nechráněný sex se vším všudy :D jen to tulení se tady v diskuzích už nějak ujalo

• Nahlásit
  • Citovat
2028
20.1.20 13:00

Ne, já jsem vždycky otehotnela po sexu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10274
20.1.20 13:02

Ne, slovo tuleni se u dospělých normálních lidí fakt neujalo.
Jinak šance otehotneni v jednom cyklu u zdravého páru je cca 16%, takže klid. A je test opravdu pozitivní? Pokud ano, tak sis jistě přečetla návod a tam se píše že po pozitivním testu dojde k ovulaci do x hodin.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11724
20.1.20 13:03

Jo. Pred ovulaci je to nejlepsi, ono ta spermie chvili putuje. Nicmene technicka - ovu test ti rekne, ze ovulace prijde v rozmezi myslim 24-48h. Ale stejne je to ok. Klidne pokracujte v aktivite. Ale mysli i na to, ze sance behem kazdeho ovulacniho cyklu je 15-20%. Drzim prsty!

Příspěvek upraven 20.01.20 v 13:06

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
20.1.20 13:04

Já právě používám ten ovulační mikroskop, který by měl ukazovat přesně kdy je plodný den. Přípravné období to ukazuje jinak i neplodné dny. Ne jak u močových testů.

• Nahlásit
  • Citovat
20.1.20 13:07

Šance určitě je a utrogestan tomu podle mě neublíží. Bere se i na udržení těhotenství. Některé jsou tu na určitá slova háklivé. Určitě se jim nedivím, ale ty se tím nenech rozhodit ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
123
20.1.20 13:09

Mne se podařilo otehotnet až když jsme měli sex těsně 2 hodiny před pozitivním ovulačním testem. Nebo si to alespoň myslím. Předtím 3/4 roku marneho snažení a to jsem ovulaci hlídala a měla… :nevim:
Takže uvidíš.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5949
20.1.20 13:28

Jestli jste se trefili do ovulace, je šance cca 16%.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
594
20.1.20 14:06
@Anonymní píše:
@Berry77 tak to je jasné, že jsme spolu měli nechráněný sex se vším všudy :D jen to tulení se tady v diskuzích už nějak ujalo

Ujalo se kde?
Já když čtu :cert: tulení, manža, mimísek a ovulka, tak si připadám jako na besídce zvláštní školy :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2159
20.1.20 17:56

Zacni brat ten ultros tak 2 dny po ovulaci.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
20.1.20 18:03

@Safrik proč až dva dny po?

• Nahlásit
  • Citovat
2159
20.1.20 18:31
@Anonymní píše:
@Safrik proč až dva dny po?

Mel by se nasazovat vzdy az po ovulaci. Protoze zastavuje ovulaci. Proto se bere 2-3 dny po ovulaci aby zacla rust sliznice. Prekvapuje me ze ti to nerekl dr kdy ho mas brat :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
20.1.20 18:38

@Safrik tak jelikož jsem měla anovulační cykly tak mi řekl že to mám nasadit 16DC. Tak teda zkusím počkat.

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama