Hormony? Potřebuji váš nadhled!

Anonymní
11.2.16 12:17

Hormony? Potřebuji váš nadhled!

Ahoj holky, tak tohle je moje první anonymně založená diskuze a doufám, že tou anonymní i zůstane z důvodu dost osobních konkrétních údajů. Už z toho všeho fakt magořím a potřebuju objektivní názory zvenčí. Na začátek by bylo dobré zmínit, že jsem těhotná a navíc měsíc před porodem, takže jistě v celé té záležitosti hrají i hormony, no posuďte samy.
Rekonstruujeme byt a pomáhá nám tam nevlastní otčím, je to zedník, je to v rodině, tak jsme se domluvili, že nám pomůže. Nejdřív, že za to nic nechce, že jsme rodina a potom teda že 20 tisíc + proplácíme naftu + jídlo. Do toho si tam sám bez našeho vědomí vzal pomocníka, který si pak řekl také o peníze - nevěděli jsme o tom dopředu a nejdřív, že za to jako pomocník nic chtít nebude, že se s ním vyrovnají naši na nějaké grilovačce nebo tak něco, no ale on za námi došel, že chce prachy a řekl si částku. Fajn. Jsem ochotná zkousnout, že za práci se prostě platí, ale i tak mi to přijde prostě celé nějaké divné. Jak to vidíte vy?
Dál jsem měla od mamky slíbenou postýlku s matrací, 2× povlečením, prostěradlama, peřinkou a polštářkem. Do nedávna nikde nic, já už začínám plašit, že za chvíli je mimino na světě a tak nenápadně naznačuji, že v Lidlu mají v akci peřinky i povlečení a jiné za takovou a makovou cenu a on že no tak si to kup, to je super cena, to jinde tak nekoupíš. 8o Si říkám, ok, tak jdeme dál, ptám se co postýlka a to že prý koupí, že to by jsme ji nasrali, kdybysme si ji koupili sami. Fajn, ptám se nedávno znovu, co teda ta postýlka, že už bych ráda ji jako měla. No vylezlo, že nemá peníze, že si at si ji koupím sama, že až bude mít, že mi to dá. Fajn. Tak jsem řekla, že si ji teda koupím, akorát teda že vzhledem k tomu, že nemám auto, tak budu muset do Ikei taxíkem a na to, že by mi ji jako pomohla dovézt, ale že se přes Prahu bojí. Mám bráchy, jednomu se teď narodilo druhé dítě a tam je vožení bez problémů k doktorům, k nim domů..no prostě všude. Pak mi slíbila, že až se nastěhujeme, že mi pomůže umýt okna a udělat takový ten porekonstrukční úklid. No teď z ní vylezlo, že až budu umývat okna, že ty žaluzie nemám dělat první mokrým hadrem, že bych to celé rozmazala, tak říkám, že jsem myslela, že mi to pomůže ona a že prý ne, že to zvládnu. Slíbila mi také vymalovat a když na to došlo, tak že také ne. Upozornuji, že neustále po mě několikrát denně něco chce. Pomáhám jí shánět práci, všude volám, píšu jí životopis, motivační dopisy, čestná prohlášení, prostě všechno.. Sralo by vás to taky nebo jsem divná?
Do třetice ti dva bráchové..Ani jeden se mi v průběhu reko nenabídl, že by pomohli. Jednomu jsem pravidelně 1× za rok jezdila s máti gruntovat celý byt no a ten má dodávku, kterou ale neřídí a řídí ji jeho kamarád, tak jsem se zeptala, zda by mě neodstěhoval. Prý jo, že není problém, ale že za benzín chce 100 Kč (120 km) a za to, že si udělá čas, chce 700 Kč s tím, že jako jeho práce bude řídit, nikoli pomáhat s nákladem.. Je to normální? Asi jsem z jiné planety, né že bych chtěla od všech všechno zadarmo, ale z tatkové strany a ze strany manžela - at už jeho rodina či kamarádi, tak všichni pomáhají naprosto nezištně. Když jsou z daleka, tak se jim proplatí samo nafta, jídlo, pozve na pivo, ale ti lidi by si peníze prostě ani nevzali.
Pojďte do mě, fakt jsem z toho už na mrtvici.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

8269
11.2.16 12:24

Je to hodně divná rodina :think:
My si všichni pomáháme rádi a nezištně, nic za to nikdo nechceme a když už je to fakt dost, tak třeba skoro násilím vecpu někomu peníze za benzín..
Být tebou, vyprdla bych se na všechny sliby co ti dávají a zařizovala se nadále sama podle sebe. Nespoléhala bych se na nic od nikoho z nich a máš klid :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
11.2.16 12:29

@Klementyna Díky za reakci, už si právě nejsem jistá, jestli nejsem příliš přecitlivělá, ale vidím to stejně jako ty. Jsem názoru, že v rodině by měla být pomoc zadarmo a trošku trpím takovou sebelítostí, že tomu tak u této části rodiny není, ale zase to vynahradí ta druhá půlka a manželova strana, ti jsou ale zase bohužel od nás daleko. Máš pravdu, nejlepší je spoléhat sám na sebe, celý život to tak dělám, akorát teď jsem tak trochu očekávala nějakou pomoc..

• Nahlásit
  • Citovat
5186
11.2.16 12:29

Jediná pomocná ruka, na kterou se můžeš spolehnout, je na konci tvé vlastní paže. Tím se řídím už leta a je mi vlastně fajn.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
11.2.16 12:31

@histep Jo no, svatá pravda! Smutné, ale pravdivé! Víš co, mě je to i trapné před manželem, stydím se za to, že takoví jsou :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
29386
11.2.16 12:32

Vykašlala bych se na celou rodinu a udělala si to sama… a nikoho o nic neprosila…
Postýlku si objednej tam, kde ti ji dovezou, když nemáte auto, stejně tak jako ostatní výbavičku, co si neodneseš sama v tašce… co potřebuješ, tak si nakup a nespoléhej na ostatní… měsíc před porodem to je tak akorát… s úklidem bude muset pomoct manžel, něco zvládneš ty sama…
Jo, vím jaké to je, tahle situace mě potkala dvakrát (rekonstrukce bytu před narozením dítěte), zvládnete to… a na ty ostatní bych se fakt vykašlala, nedoprošovala se… když bude maminka něco chtít zaplatit, co sis už koupila, tak přece může i zpětně…
Jo a jak píšeš, že jí pomáháš s tím hledáním práce, tak bych se klidně ozvala, že na to teď bohužel nemáš čas, že musíš zařídit výbavičku a připravit se na miminko… co kdybys porodila předčasně? Myslím, že to ani není výmluva, máš nejvyšší čas…

Příspěvek upraven 11.02.16 v 12:33

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
fashion_victim83
11.2.16 12:32

No, horninama to nebude, chování maji tebou vyjmenovani divne, tvoje matka mi připomíná mou-taková slibotechna, ale protoze nema peníze, tak většina slibu je problem (jak u tebe postylka apod).Mozna doufá, ze do doby nez to bude aktuální bude moci slibu dostat nebo to proste plácne, aniž by si uvědomila, ze druha strana to bere jako závaznou vec.

• Citovat
  • Upravit
69308
11.2.16 12:34

Ano, až bude cokoliv chtít, tak jí řekni, že bohužel teď to nejde, že myješ žaluzie. Že si tchán vezme peníze ta práci na baráku je v mých očích velmi podivné, nicméně pravda je ta, že mně taky nikdo nepomůže, musíme sami. Takže v podstatě pro nás zadarmo taky nikdo nic nedělá. Chování mamky je hnusné, ale nemá smysl si s tím drásat nervy.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Tattiana
11.2.16 12:35

Máme za sebou kompletní rekonstrukci a zedník i elektrikář se s případným pomocníkem vypořádali sami… Napočítali rozpočet včetně ceny za práci a tím to zhaslo… Jak se rozdělili, to ví jen oni sami.

Stěhovat přijel můj i manželův bratr, mají to k nám cca 60km a nijak často se tedy nevídáme.
Měla jsem zdrav. problém a mamka mi na otočku busem /60km/ zajela umýt okna, nedalo jí to, že bych to pomaloučku postupně šudlila…

Tvá rodina je zvláštní a už bych od nich nic nechtěla a ani nečekala… Asi bych ani nepomáhala, vyčerpává Tě to a jejich sliby-chyby jsou poučením do budoucna…

Hormonama to opravdu není, může za to popsané chování rodiny. Drž se a pevné nervy!!! Mimi je teď nejdůležitější :hug:

Příspěvek upraven 11.02.16 v 12:39

• Nahlásit
  • Citovat
5742
11.2.16 12:38

Tak jsem ze stejné planety jako ty ;-) Já jsem vždycky ta hodná a blbá, co se vším pomáhá a půjčuje peníze, když má(a občas je taky nedostane zpět) a třeba se stane (často), že naši potřebujou půjčit, jelikož bydlí daleko, tak to potřebují poslat na účet a protože to potřebujou hned, a ne až zítra až by to přišlo převodem, tak já musím sednout do auta, projet benzín na banku a zaplatit poplatek 70,– za vklad.. Ale když přijde na vracení, tak chci vrátit jenom tolik, kolik jim přišlo, tohle do toho nepočítám.. Prostě rodina.. Možná bych to neměla takhle dělat a nechat je to zaplatit a třeba by je to vytrestalo a příště už by si dali pozor a řekli si o ty peníze aspoň včas, abych to mohla pohodlně a zadarmo poslat přes internet.. Ale prostě to nedokážu.. A naprosto nechápu ty lidi, co si dokážou říct o nějaké peníze za něco své vlastní rodině :think: U těch tvých by mě nejvíc štvalo to, že se na něčem domluvíte a nakonec je to jinak (že nebude chtít peníze a pak je chce), nebo že máma slíbí pomoc a pak nepomůže.. Tady už nejde „jenom“ o peníze, ale o nespolehlivost.. A kdyby ses jí na tu postýlku několikrát nezeptala, myslíš, že by přišla sama a řekla ti, že na ni nemá, nebo by počkala, až se narodí mimčo a bude spát na zemi?

No máš to pěknou rodinku a na tvoje hormony bych to rozhodně nesváděla.. Možná to není úplně nejobjektivnější, když jsem taky těhotná, ale tohle by muselo vytáčet každého.. Ale co dělat, to neporadím.. Snad ti aspoň pomohlo se vypovídat a slyšet souhlasné nadávající názory :-D :hug: Pevné nervy a drž se

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
11.2.16 12:38

@Regina Hero Pro mě to teď bylo takové prozření, já po nich nikdy nic nechtěla, navíc se skoro se vším nabídli sami. Máš pravdu, když bude chtít, proplatí ji, tam spíš šlo o to, že mě neskutečně naštvalo to, že jsem si ji mohla pořídit mnohem dřív a nečekat, že ji koupí a shánět na poslední chvíli. Mám ráda věci nachystané v klidu dopředu a na poslední chvíli řekne, že si ji mám koupit sama a to jsem se ještě musela zeptat. Navíc jsem to ani neměla zahrnuté v rozpočtu, tak mě to teď zaskočilo. Přeci jen to vyšlo přes 4 tisíce (postýlka, matrace, nepromokavá podložka, prostěradla, povlečení, peřinka, polštářek). Né že bych je neměla, ale zkrátka ta reko a tak..člověk s tím počítal jinam s těma penězma. Nakonec jsem si ji odvezla taxíkem :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
11.2.16 12:39

Ahoj, vkládám také anonymně raději..
Nejsi z jiné planety, je to šílené, že ti nikdo jako těhotné nepomůže. Že chtějí peníze bych pochopila, pokud byste se na tom dohodli dopředu, tak jak to popisuješ se to nedělá.
Můžu ti říct, že jsem to měla podobně jen s tím rozdílem, že ta špatná strana je manželova a my s nimi bydlíme. Moje rodina je dál, ale rodiče neváhají sednout do auta či na vlak a přijet pomoci s čímkoliv (taťka si přivez vrtačku a navrtal nám poličky, tchána který byl pod jednou střechou s vrtačkou, jsem ani neviděla..) Manželova rodina natvrdlá, už v těhotenství jsme s nimi mluvili o možnostech bydlení, pomoci apod. Nehodlali ustoupit ani o píď. Nepochopili, že se s manželem a dítětem nevejdeme do jednoho pokoje (bez obýváku a kuchyně). Tchýně mi dokonce doporučila ať si dám do chodbičky (ano tu máme) dvojvařič…Když jsem horko těžko vyklidila z jedné bordel místnosti všechny krámy a zařídila ji skříněmi (abychom měli kam dávat věci pro mimčo a pro nás), jednu skříň nám hned zabavily s tím, že tam jako v tom bordel pokoji měli věci a kam je teď dají…No takže divný lidi se najdou všude… :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
1008
11.2.16 12:42

Nejsi divná, tohle chování není v pořádku. Jen mě napadá, jestli to náhodou není tím, že jste je v minulosti dost využívali a už jim prostě došly nervy… ale neznám minulost ;) Každopádně ponaučení, spolehni se jen sama na sebe a máš klid. My, než jsme se stěhovali, tak mi moje máti slibovala, jak pomůže, pohlídá a nakonec jsem všechno zvládla s dvouleťákem sama. Zabalit, vybalit, vymalovat, uklidit atd. V tvém případě nerozumím, proč se neozveš. Narovinu říct mamko, ale proč říkáš XY, když potom děláš tohle, vyjmenovat jí tři, čtyři případy a čekat na reakci.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1946
11.2.16 12:45

Bohužel normální to je. Můj partner byl tehdy v zahraničí, sama jsem stavěla tedy dům, starala se o rodinu, zařizovala, pak jsem se i sama soudila o výsledek stavby se stavební firmou - a pomohli mi jen cizí lidé. Např. u toho soudu mě za drahé peníze zastupovali cizí právníci, přitom brácha je právník. Najdi si mezi „cizími“ lidmi lidi, na které se budeš moct spolehnout. Držím pěsti :*

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6359
11.2.16 12:45

Hnus. Spolehej jen na sebe a uz se nenech tak vyuzivat. Nauc se rikat ne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama