Horní zoubky dává za dolní - zlozvyk?

98
4.5.08 22:08

Horní zoubky dává za dolní - zlozvyk?

Ahoj,
malému budou za pár dní 2 roky. V dubnu jsem s ním byla u zubařky, zoubky nechtěl ukázat, ale ukázal jí jak „umí“ dávat horní zuby za spodní. Dává je tak fakt hodně, tohle nedokážu, ať se snažím jak chci. Poradila mi ho na to upozorňovat, vždy lehce zatlačit na čelist, aby si to uvědomil a stav se neustálil. Prý je to zlozvyk u takhle malých dětí. Přijde mi, že to dělá hlavně, když dělá blbiny. Ale bohužel i při mluvení, dp mluvení se mu tedy moc nechce, věty fakt nehrozí, ale pár slov ovládá. Vzhledem k tomu, že dává špatně zoubky, tak jsou to takové zkomoleniny. Tedy u některých slov ne zase u všeho.
Ráda bych se vás zeptala, jestli jste některá e u svých dětí také s tímto setkaly a jak jste postupovaly, zda to vymizelo nebo se mám už teď děsit logopedie kvůli špatné výslovnosti.
Děkuji moc za odpovědi.
Jana

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1652
5.5.08 11:36

Jani,

tohle přesně mi dělaly obě holky…a tuším ve stejném věku, jen s tím rozdílem, že paní zubařce ukazují zuby dodnes velmi ochotně ;-).

Nejdřív jsem z toho byla špatná, hlavně jsem to vůbec nechápala, že se jim to tak líbí dělat ;-), zubařka taky radila upozorňovat, ale s citem…ono když je toho moc tak to holky dělaly just schválně…chvíli jsem to hlídala, ale časem to bylo čímdáltímmíň potřeba.

teď mají skoro 5let a už to nedělají…jen občas, když se zaberou a mluví výborně. Takže bych se řídila radou zubařky a uvidí se časem co z toho bude. U nás to vymizelo…takže to vidím spíš jako rozmar, hraní si…

Zdenik

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama