Horsi jaterní testy, svedeni a 37tt

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
215
14.11.21 10:30

Horsi jaterní testy, svedeni a 37tt

Maminky, poraďte prosím, pac já si nevím rady a nejsem si jista usudkem lékařů.
Poslední dva-tři týdny me mnohem více svedi kuze po celem těle, takze jsem to hlásila a nechala si dělat jaterní testy. Všechny hodnoty (bilirubin, žlučové kyseliny,…) jsou hraniční, ale ALP (které ma být do 2.1) mám 4.4.
V nemocnici mi však tvrdí, ze to je ještě v pohode, max mi muzou dat něco na zklidnění svedeni.
Po týdnu mám jít na zopakovani testu, ale ted mi došlo, ze už dva dny mám vyrazne tmavou moc a ze to s tím ma asi taky souvislost.
Kdy ještě být v klidu a kdy plasit a zas jim tam volat kvůli barve moci?
Dnes jsem 36+1. Nechci být hospitalizovana, mám doma dítě, dělám dálkově školu a ma psychika je v nemocnici zla. Ale zas nechci nic podcenit. To už bych snad šla raději na císaře v tomto týdnu (jednoho už mám za sebou).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
4349
14.11.21 11:21

Osobně bych to hlásila a lepší hospitalizace než kvůli svému strachu přijít o dítě co nosím.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6462
14.11.21 11:48

Zhoršení jater je průser, rodila jsem kvuli tomu akutně v 33 týdnu. Takže proti hospitalizaci bych rozhodně nebyla. Odber za tyden mi v tomto tydnu přijde pozdě..bohužel si nepamatuji hodnoty u druheho porodu, ale byly taky zvýšené (alt a ast), snad 5× a nechali mě do 39+0.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
14.11.21 11:54

Taky jsem v obou tehotenstvich prodelala jaterni cholestazu. U prvniho se na to prislo az v 38. tt, hned druhy den se vyvolaval porod, u druheho tehotenstvi vse zacalo uz ve 30.tt, byla jsem tyden hospitalizovana, aby me stabilizovali a ujistili se, ze leky zabiraji spravne. Doma v ten moment 16ti mesicni dite. Vse se zvladlo, bylo dulezite zdravi nenarozeneho mimina. Na lecich jsem byla do konce 38. tt, drive nepripadalo v uvahu tehotenstvi ukoncit, pokud jsem aspon trochu reagovala dobre na leky. A dulezite jsou hlavne hodnoty zlucovych kyselin na lacno, AST a ALT jsou spise orientacni. Anonym z duvodu infa o zdrav. stavu.

• Citovat
  • Nahlásit
215
14.11.21 11:57
@Anonymní píše:
Taky jsem v obou tehotenstvich prodelala jaterni cholestazu. U prvniho se na to prislo az v 38. tt, hned druhy den se vyvolaval porod, u druheho tehotenstvi vse zacalo uz ve 30.tt, byla jsem tyden hospitalizovana, aby me stabilizovali a ujistili se, ze leky zabiraji spravne. Doma v ten moment 16ti mesicni dite. Vse se zvladlo, bylo dulezite zdravi nenarozeneho mimina. Na lecich jsem byla do konce 38. tt, drive nepripadalo v uvahu tehotenstvi ukoncit, pokud jsem aspon trochu reagovala dobre na leky. A dulezite jsou hlavne hodnoty zlucovych kyselin na lacno, AST a ALT jsou spise orientacni. Anonym z duvodu infa o zdrav. stavu.

Dekuji za sdílení zkušenosti. Žlučové kyseliny mi testovali nalacno ve středu, výsledky byly prý hraniční, ale ani leky mi na to zatím nedali. Ted je chtějí opakovat ve čtvrtek. Normálně bych tedy vyčkala do ctvrtka, jen jsem si ale vsimla te tmave moci, co predtim nebyla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
14.11.21 12:07
@anetan007 píše:
Dekuji za sdílení zkušenosti. Žlučové kyseliny mi testovali nalacno ve středu, výsledky byly prý hraniční, ale ani leky mi na to zatím nedali. Ted je chtějí opakovat ve čtvrtek. Normálně bych tedy vyčkala do ctvrtka, jen jsem si ale vsimla te tmave moci, co predtim nebyla.

Mne se ty hodnoty skokove zhorsily jednu noc pri te hospitalizaci. Citila jsem subjektivne zhorseni svedeni. Brali mi tam krev kazdy druhy den, aby sledovali dynamiku vyvoje. Pak se nasadil Ursosan, na svedeni Dithiaden. Divej, ja byt tebou, tak si pri subj. zhorseni pomaham do nemocnice. Hospitalizaci bych taky neodmitla, kdyz jsem zazila, jak toto neberou na lehkou vahu. O porodu pred ukoncenym 38. tt bych dobrobolne neuvazovala ani omylem.

• Citovat
  • Nahlásit
33090
14.11.21 12:23

Jela bych do špitálu, ideálně jinam. Rozhodně bych neodmítala hospitalizaci. To reálně ohrožuješ dítě :nevim:
Obávám se, že rozhodnutí o řezu není na tvý vůli. S hraničními hodnotami ti měsíc před termínem nikdo příčetný řez neudělá.
Samozřejmě se situace může změnit z hodiny na hodinu. A nebo můžeš na lécích donosit do tp. Držím každopádně :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6462
14.11.21 19:09
@Anonymní píše:
Taky jsem v obou tehotenstvich prodelala jaterni cholestazu. U prvniho se na to prislo az v 38. tt, hned druhy den se vyvolaval porod, u druheho tehotenstvi vse zacalo uz ve 30.tt, byla jsem tyden hospitalizovana, aby me stabilizovali a ujistili se, ze leky zabiraji spravne. Doma v ten moment 16ti mesicni dite. Vse se zvladlo, bylo dulezite zdravi nenarozeneho mimina. Na lecich jsem byla do konce 38. tt, drive nepripadalo v uvahu tehotenstvi ukoncit, pokud jsem aspon trochu reagovala dobre na leky. A dulezite jsou hlavne hodnoty zlucovych kyselin na lacno, AST a ALT jsou spise orientacni. Anonym z duvodu infa o zdrav. stavu.
Žlučové kyseliny jsem měla v poradku, ale kvůli AST a ALT jsem rodila o 7 týdnů dřív jen tak orientačně?? :roll:
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat