Horší se špatné povahové vlastnosti věkem?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Klopotkova
Echt Kelišová 8257 příspěvků 26.12.17 15:37
Horší se špatné povahové vlastnosti věkem?

:mavam:, včera se u nás opil na návštěvě můj příbuzný a stěžoval si na svoje problémy ve vztazích, jemu je 41let, každá žena od něj doslova utekla, pořád jen někoho komanduje a sráží k zemi, převážně teda tohle dělal svým partnerkám, nic mu není po chuti, nic se mu nelíbí, o ženy, co vím, nikdy nouzi neměl, ale dělá akorát problémy a včera z něj vylezlo, že by se rád usadil, dokonce se v zaměstnání někdy v listopadu seznámil s novou ženskou a prý to zatím vypadá nadějně. :palec:
Doslova se u nás kál, že si svoje chyby uvědomuje :palec:, jak mu to pořád s žádnou nevyšlo :( a že by chtěl být lepším člověkem. :pankac:
Bohužel má hodně povahu po našem dědečkovi, který dělal to stejné, co on - bratranec a děda se dokázal změnit, ovšem jen na chvíli a potom začalo vše nanovo. :?
Říká se, že špatné povahové vlastnosti se věkem prohlubují, že třeba jen muži, kteří jsou hodně na ženy a jsou nevěrní se mění, protože testosteron věkem ubývá. :nevim:
Změnu mu moc přeji, ale tolikrát ty ženy zklamal, k jedné patří i moje bývalá spolužačka, která ho dodnes nenávidí. :roll:
Máte někdo zkušenost, že se váš kamarád, známý, příbuzný, partner, manžel, milenec změnili?

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Reakce:
vonajebohyne
Echt Kelišová 9527 příspěvků 26.12.17 15:41

Lide se v zakladu az tak nemeni, spis jen chvili dokazou hrat nejakou roli kvuli vlastnimu prospechu.

Pokud jsem vyjimecne zaznamenala nejakou dlouhodobou zmenu, bylo to zapricineno nejakym prozitym traumatem.

Detsa
Extra třída :D 10978 příspěvků 26.12.17 15:49

@Klopotkova bohužel. Člověk se dokáže změnit jen dočasně, resp. krotit, ale pravý rysy vždycky vyjdou najevo.
Takový případ by byl možný jen v případě dlouhodobych psychických problému, ale jestli to má v povaze :nevim:. Tak to bohužel vždycky vyjde najevo :zed:.

Paola21
Závislačka 3605 příspěvků 26.12.17 15:53

Když už změna věkem, tak vždy k horšímu. Nevěřím, že někdo, kdo je ve 30 letech lakomý, arogantní, závistivý a nevěrný, že pak třeba kolem 50 let začne být lepší. Jak říkal Werich:„…každej blbec – starej – byl taky jednou mladej blbec“ u tohoto je to stejné, kdo v mládí měl blbou povahu, ve stáří bude mít v nejlepším případě stejnou nebo horší. :nevim:

berďana
Ukecaná baba ;) 1001 příspěvků 26.12.17 15:59
@Klopotkova píše: :mavam:, včera se u nás opil na návštěvě můj příbuzný a stěžoval si na svoje problémy ve vztazích, jemu je 41let, každá žena od něj doslova utekla, pořád jen někoho komanduje a sráží k zemi, převážně teda tohle dělal svým partnerkám, nic mu není po chuti, nic se mu nelíbí, o ženy, co vím, nikdy nouzi neměl, ale dělá akorát problémy a včera z něj vylezlo, že by se rád usadil, dokonce se v zaměstnání někdy v listopadu seznámil s novou ženskou a prý to zatím vypadá nadějně. :palec:
Doslova se u nás kál, že si svoje chyby uvědomuje :palec:, jak mu to pořád s žádnou nevyšlo :( a že by chtěl být lepším člověkem. :pankac:
Bohužel má hodně povahu po našem dědečkovi, který dělal to stejné, co on - bratranec a děda se dokázal změnit, ovšem jen na chvíli a potom začalo vše nanovo. :? Říká se, že špatné povahové vlastnosti se věkem prohlubují, že třeba jen muži, kteří jsou hodně na ženy a jsou nevěrní se mění, protože testosteron věkem ubývá. :nevim:
Změnu mu moc přeji, ale tolikrát ty ženy zklamal, k jedné patří i moje bývalá spolužačka, která ho dodnes nenávidí. :roll:
Máte někdo zkušenost, že se váš kamarád, známý, příbuzný, partner, manžel, milenec změnili?

Lidé se normálně nemění. Kazdy clovek ma nejakou náturu, nejaké vlastnosti, které prostê ani zmênit nemuze, protoze to je prostě částí jeho osobnosti.
On může ted věřit že se změni ale never tomu. Ze starého auta také neuděláš nové. Neboli jinak: z trabanta mercedes neuděláš. Bohužel si myslim, ze mu ta zmena, pokud tedy se bude snažit, stejně dlouho nevydrží.
To je ale pouze můj názor. Třeba pravdu nemám :nevim:

Příspěvek upraven 26.12.17 v 16:03

berďana
Ukecaná baba ;) 1001 příspěvků 26.12.17 16:01

@vonajebohyne
Sohlasim s tvým názorem. Spíš traumatem se člověk změní. Jinak asi ne.
Otázka je ještě, jestli se tim traumatem změní pozitivně nebo negativně :mavam:

EmmaAnna
Závislačka 3398 příspěvků 26.12.17 16:48

@Klopotkova Lidi se v životě mění a jak :nevim: Navíc ke stáří je všechno výraznější, myslím si že ty pozitivní vlastnosti, ale i ty negativní. Stará protivná rašple podle mě bývala taková i ve třiceti, úsměvavé babičky byly v pohodě i za mlada.

P4ja
Kelišová 6595 příspěvků 26.12.17 17:12

@Klopotkova Na to aby se člověk radikálně změnil, by podle mě musel projít nějakou vážnou zdravotní situací a nebo by musel od života opravdu dostat nakopáno.
Jinak, pokud se snaží, pak se určitě dá se špatnými vlastnostmi dlouhodobě pracovat, ale chce to trpělivost a snahu. Ne jenom kecy, že se změní. Takže záleží na tom, jak to tvůj příbuzný má.

alli_li
Závislačka 3310 příspěvků 13 inzerátů 26.12.17 17:47

Muj exmanzel se po trojnasobnym infarktu na nemocnicni posteli taky „kal“ jak se zmeni, ze si vseho vazi, ze prestane pit a kourit.
No je to uz exmanzel - nezmenil se - vydrzelo mu to jen 2 mesice, pak zas s padl do sveho „pro nej normalniho“ chovani, protoze je proste jen snazil.
A presne jak popisujes - nic mu nikdy nebylo dobry, porad kritizoval, schazoval, ponizoval…
Uz jsem rada, ze je ex.
A ani nas rozvod ho nezmenil…teda ve spolecnosti porad rika jak me chce zpet a ze by se zmenil apod, ale…

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.12.17 17:52

Můj ex se měnil a měnil - ale k horšímu. A po rozvodu se změnil ještě víc - víc k horšímu. Už nesnese bydlet s někým, lež považuje za normu, podvody za běžnou součást života. Uráží a ponižuje lidi ještě víc.

Vladimirovna
Zasloužilá kecalka 624 příspěvků 26.12.17 18:51

Nevěřím že se lidi meni. Ale znám jednoho, co se změnil skutečně od základu -vyjimka potvrzuje pravidlo. Poslední přání jeho umírajícího otce bylo, kdy už se tenhle idiot začne chovat jako člověk. A hle, stalo se, ve věku 40 let. Ale to je zázrak. :mrgreen:

Ijen
Ukecaná baba ;) 1066 příspěvků 26.12.17 19:48

Lidi se v zakladu nemeni, umi se jen ruzne dlouhou dobu pretvarovat. A s pribyvajicim vekem a snizujicim se telesnym ci dusevnim komfortem jim jde pretvarovani hur.

Klopotkova
Echt Kelišová 8257 příspěvků 26.12.17 21:04

Vlastně mi tady potvrzujete to, co si bohužel taky myslím, že lidé se nemění a když už mění, tak k horšímu… zase na druhou stranu, když on to bere tak, že mu ty vztahy pořád krachovaly a že už nechce být sám a chce někoho mít, tak nemáte někdo zkušenost, že by to šlo? :nevim:

alli_li
Závislačka 3310 příspěvků 13 inzerátů 26.12.17 21:17

@Klopotkova ne vazne nezmeni se. Ten muj ex taky vsude vytruboval jaky hrozny zensky mel a jak ja jsem uzasna, ze jaem prvni, ktera mu dala deti a bla, bla, bla - a zadny impulz ho nezmenil :think:. Neverim zmene…

Detsa
Extra třída :D 10978 příspěvků 26.12.17 21:17

Někdo má vůli to potlačovat, dlouhodobě. Změnit to zřejmě nepůjde nikdy :nevim:

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nová kuchyň potěší celou rodinu

Rčení „láska prochází žaludkem“ platí i pro spokojený rodinný život. K tomu,... číst dále >

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Články z Expres.cz

První slova Vojnara po rozchodu: Kopačky přišly před Vánoci, přestal jsem pít

Co stojí za rozchodem Petra Vojnara a matky jeho syna Sebastiana Andrey?... číst dále >

Taxikář si myslí, že vezl vrahy pumpařky Jany. Vytáhli na něj pistoli!

Nemilosrdná poprava usměvavé pumpařky Jany děsí nejen celé Mělnicko, policie... číst dále >

Články z Ona Dnes

Nemoci u dětí často odrážejí atmosféru v rodině, říká lékařka

Dokud jsme zdraví, bereme to jako samozřejmost. Zpozorníme, až když je... číst dále >

Svatební šaty Chopry: 24 metrů dlouhá vlečka a dva miliony flitrů

Bollywoodská herečka Priyanka Chopra (36) si před pár dny vzala za manžela... číst dále >