Horší sluch po zánětu středního ucha

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
VikiSam
Kecalka 120 příspěvků 15.02.11 20:58
Horší sluch po zánětu středního ucha

Ahoj,
dcera je deset dní od samovolné perforace bubínku při zánětu středního ucha. Týden brala ATB, proběhly dvě kontroly na ORL a já dnes zjíšťuji, že na ucho špatně slyší. Je to tím, že je po zhojení krátce a sluch se zlepší nebo máme raději opět navštívit ambulanci ORL?

Reakce:
Hanulínek
Ukecaná baba ;) 2417 příspěvků 15.02.11 21:16

Ahoj, to je prý běžné- nám pokaždé (už cca po 10.) opakují, že může tak 14 dní až měsíc hůř slyšet, než se ,,vypotí" všechna tekutina a zahojí bubínek.
Takže klíííd a pokud se Ti to přeci jen nezdá, neboj se vyrazit na ORL. Kontrola navíc prckovi určitě neublíží. :-D :mavam:

VikiSam
Kecalka 120 příspěvků 15.02.11 21:36

Jé, Hanulínku, tak to jsi mě potěšila. Já tuhle informaci zrovna sháním po všech čer… ne známých a po rodině a nikdo neví. Jednou už jsme zánět středního ucha měli, ale tuto informaci nám pan doktor zatajil. :think: Tak ještě jednou moc díky, uklidnila jsi mě. Pavla

Hanulínek
Ukecaná baba ;) 2417 příspěvků 15.02.11 21:42
:palec: :hug: :mavam:
stazka
Kelišová 5515 příspěvků 15.02.11 22:12

Syn měl na podzim opakované oboustranné záněty, byl hluchý jak poleno. Dokonce jsme chodili na ORL na „profukování“ uší. Do normálu se to vrátilo za cca měsíc, ale zánět byl fakt velký.

Mia82
Neúnavná pisatelka 17281 příspěvků 15.02.11 22:15

Moje ségra má zhoršený sluch už natrvalo.po zánětu středního ucha :roll:

raději zajdi na orl a oni to vyšetří,zda nebude nutné profouknutí :wink:

katule9
Ukecaná baba ;) 2300 příspěvků 16.02.11 07:37

Ahoj,no s tim profukováním teda nevím,mě osobně vždy způsobilo novvý zánět,dnes je mi 23 let,na jedno ucho skoro neslyším a mám chronický zánet střed.ucha,a čeká mě ještě nejedna operace ale sluch už nezachrání.nechci nějak strašit,ale spíš bych se zaměřila hlavně na pravenci.držim palečky

Jana206
Nadpozemská drbna 26546 příspěvků 16.02.11 12:02

Tak moje sestra po zánětu středního ucha špatně slyšela, nezlepšovalo se to, nakonec to skončilo operací - po několika nových pokusech přeléčení ATB. Prostě špatně slyšela a pomohla jí až operace. Nic nezanedbala, původní zánět dobře přeléčila.

Neříkám, že tak musí skončit každý. Já jsem po zánětu Eustachovy trubice taky čas špatně slyšela, ale musí se to hlídat. Ne si říct, je to normální.

Dnes je sestra v pořádku, je trvale sledovaná na ORL, podstoupila i vyšetření na CT.

laura
Zasloužilá kecalka 902 příspěvků 01.03.11 14:47

dobrý den,starší syn měl celkem cca 3× zánět stř.ucha,z toho mu jej 2×píchali.Před 2lety foniatrička zjistila,že trpí na obě uši převodní nedoslýchavostí,ale jen lehkou-20db,nyní jsme po operaci,kdy u zaváděli do uší ventilační trubičky-před vánoci totiž ta nedoslýchavost byla již -55db.Vznikl mu chronický zánět středního ucha,kdy se mu ve středouší hromadila tekutina,syn slyšel jen jakoby měl neustále zalehlé uši a díky tomu dnes i špatně mluví.Takže nyní před jeho 7.nar.doháníme,co se dalo.Doporučuji vám návštěvu ORL případně pak foniatra-Lukymu měřili sluch vždy jen na foniatrii a v nemocnici na ORL.Při operaci prý odsáli veliké množství tekutiny a nyní čekáme,zda se po vypadnutí trubiček sluch umoudří,nebo zda budeme muset přistoupit na naslouchadla,ale to už je opravdu jen krajní řešení.Byla jsem z toho ale v šoku,protože záněty měl opravdu jen 3× a navíc nijak dramatické-běžný průběh.

laura
Zasloužilá kecalka 902 příspěvků 01.03.11 14:47

dobrý den,starší syn měl celkem cca 3× zánět stř.ucha,z toho mu jej 2×píchali.Před 2lety foniatrička zjistila,že trpí na obě uši převodní nedoslýchavostí,ale jen lehkou-20db,nyní jsme po operaci,kdy u zaváděli do uší ventilační trubičky-před vánoci totiž ta nedoslýchavost byla již -55db.Vznikl mu chronický zánět středního ucha,kdy se mu ve středouší hromadila tekutina,syn slyšel jen jakoby měl neustále zalehlé uši a díky tomu dnes i špatně mluví.Takže nyní před jeho 7.nar.doháníme,co se dalo.Doporučuji vám návštěvu ORL případně pak foniatra-Lukymu měřili sluch vždy jen na foniatrii a v nemocnici na ORL.Při operaci prý odsáli veliké množství tekutiny a nyní čekáme,zda se po vypadnutí trubiček sluch umoudří,nebo zda budeme muset přistoupit na naslouchadla,ale to už je opravdu jen krajní řešení.Byla jsem z toho ale v šoku,protože záněty měl opravdu jen 3× a navíc nijak dramatické-běžný průběh.

sthan
Ukecaná baba ;) 1332 příspěvků 01.03.11 15:09

taky jsme to tak měli ,kluci trpěli na záněty středního ucha.Oba dva špatně slyšeli .máme v rodině doktora orl a ten taky říkal,že když špatně slyší tak mohou špatně mluvi .Tak nám vytrhli mandle ,dali trubičky a máme klid .Starší je má už vyndané a mladší je ještě má .a od té doby máme klid .

kackadu
Nováček 5 příspěvků 17.06.11 15:32

Dobrý den,

syn co nastoupil do školky, tak taky trpí na záněty uší. PO jednom ze zánětu hůř slyšel aspon 2 měsíce. Pak to samo odeznělo, ale zvou si nás pravidelně na kontroly.
Máme druhé dítko - dcera 8,5 měsíce, ta prodělala ted 2 záněty za sebou po měsíci, pokaždé antb. Pomaleji se jí to hojí tak MUDr. navrhl operaci - ventilační trubičky. Sháním info jak je to boleství po zákroku, jestli to má nějaké proti (kromě toho že nesmí přijít voda do uší - to vím).
MOc děkuji a všechny zdravím :mavam:

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Návod pro francouzskou policii, aby už neváhala: 7 bodů, jak poznat teroristu

Zakřičel Alláhu akbar (Bůh je veliký) a pak vraždil! Chérif Chekatt (29) v... číst dále >

Po rozchodu má Marpo děti ve střídavé péči! Jak to všechno zvládá?

Připravuje se na dlouho očekávaný souboj v thaiboxu, kde se utká s raperem... číst dále >

Články z Ona Dnes

Rodinu trápí rakovina tříleté dcery i plesnivý dům. Teď mají nové bydlení

Aby šestičlenná rodina neměla málo starostí se zchátralým domem plným plísní,... číst dále >

Proměna Gábiny, která je opět single. Změnila účes i šatník

Před nedávnem se rozešla s přítelem, přesto Gábina nechce truchlit. Do nového... číst dále >