Horský vzduch a dýchací cesty - jak dlouhý pobyt je třeba?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
janickaei
Nováček 4 příspěvky 27.01.19 16:10
Horský vzduch a dýchací cesty - jak dlouhý pobyt je třeba?

Kdo jezdíte na hory kvůli potížím s dýchacími cestami, jak dlouho tam musíte být, aby to mělo efekt i po návratu? A jak dlouho to zlepšení vydrží?

Případně ví někdo, jestli jsou opakované krátké pobyty účinné?

Tím myslím jen víkendové - finančně a časově bych to viděla tak na jeden víkend měsíčně někde, kde mají i solnou jeskyni, ale má to vůbec smysl? (Jestli není lepší ušetřit a jít místo toho jen do té solné jeskyně?) Děkuji za odpovědi.

Reakce:
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.01.19 16:16

Obecně se doporučuje spíš dlouhodoby pobyt,aspon dva týdny,jednou,dva­krát za rok. Vikendovky jsou fajn,ale nez se dítě aklimatizuje,jede domů. Moje dcera s astmatem a atopem má vzdy první dny pobytu v horách i u moře přechodné zhoršení obtíží,potom se stabilizuje.Ci­tlivější děti změny podnebí snáší hůř.Solna jeskyně pravidelně pomáhá.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.01.19 16:18

Na víkendy uz s ní nikam nejezdime,to omarodila. Ideální by bylo bydlet v horách,ale tady máme zázemí a práci.

harim
Kecalka 173 příspěvků 27.01.19 18:32

My jezdíme k moři na tři týdny, jinak to nemá efekt, ale letos jsem objevila něco, co mi opravdu pomohlo - doktor (ORL - jiný důvod než astma) mi půjčil inhalátor a 3× denně jsem inhalovala vincentku - neskutečný výsledek - astma - takhle dobře mi nebylo přes deset let.

lisatka
Kecalka 235 příspěvků 27.01.19 23:08

Podle meho ani dlouhy pobyt nepomaha, jakmile se clovek vrati, problemy jsou zpet. Minuly rok jsme byli se synem u more mesic a pul. Tri dny po prijezdu se uz pri zase zadychaval a ja se rozkaslala jen co jsem vystoupila v cr z vlaku. Nam pomohl pripravek se stejnou ucinnou latkou jako ma v cr bactoral.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Mějte plně pod kontrolou, jaká videa sleduje vaše dítě na YouTube

YouTube sledují děti již od předškolního věku a snadno se mohou dostat k... číst dále >

Tělocvik děti nebaví a pohybová gramotnost klesá. V čem je problém?

Studie Mezinárodní zdravotnické organizace potvrdila, že za posledních 13 let... číst dále >

Články z Expres.cz

Kadeřávková účtuje se svými ex: Byla jsem vaše nejlepší, nechci vás ani za milion!

Mladá herečka Anna Kadeřávková (21), která září v nekonečném seriálu Ulice,... číst dále >

Peníze ze sociálky utrácí za drogy, tvrdí exmanžel Terezy z Výměny

Přání mnoha televizních diváků se možná brzy stane realitou. Účastnice... číst dále >

Články z Ona Dnes

Sedm tipů, jak vyřešit manželské neshody

Pokud spolu lidé umějí komunikovat, nemusí rozpory končit házením talířů nebo... číst dále >

Vyprošťováky, které vás po divoké noci nakopnou do nového roku

Silvestrovská noc bude možná dlouhá a zábavná, ale první novoroční ráno může... číst dále >