Reklama

Hory a horské průsmiky v Chorvatsku, Biograd

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Coockie.Avalancher
Povídálka 32 příspěvků 06.01.17 14:53
Hory a horské průsmyky v Chorvatsku, Biograd

Zdravám, minulý rok jsme jeli do Kempu Solaris u Šibeniku v Severní dalmácii. K moři se muselo skrze vysoké štíty hor a ponad různé rokle, údolí a a průsmyky, no a v cestě a cestních mostech jsou vyjeté koleje, jak tam jezdí pořád kamiony, autobusy a jiné. Takže jsme několikrát dostali smyk a zrovna nad 300 metrovými dolinami. Já, co jsem byl v uličce, jsem videl z okna co je pod mostem. Několikrát mu to ujelo, tak už jsme všichni zelení chtěli pomalu vystoupit, klidně i na tom mostě. Proto chci tento rok na Istrii, ale chtěl bych vědet, jestli takové štíty a mosty mezi nimi začínají již u Biogradu nebo Vodice nebo až v okolí Šibeniku. Myslím tím i klesání k moři. Mapuji si terén, kde se dá zajít bez nutnosti projíždění horami. Přeji všem hezký den

Příspěvek upraven 07.01.17 v 04:23

Reklama

Reakce:

Tarinka
Echt Kelišová 8194 příspěvků 1 inzerát 06.01.17 15:08

My teda byli letos kousek pod Sibenikem a zadnej smyk jsme nikde nedostali… :nevim:

Jitul.kaaa9
Ukecaná baba ;) 1447 příspěvků 15 inzerátů 06.01.17 15:16

My teda jeli několikrát po severní dalmácii - Pag, Vodice, Biograd, Šibenik apod. jeli jsme celou dobu po dálnici, jen posledních pár kilometrů po menších silnicích a žádnými průsmyky jsme teda nejeli. Natož abychom tam dostali smyk…

Kobliha51
Neúnavná pisatelka 16304 příspěvků 06.01.17 15:22
@Jitul.kaaa9 píše:
My teda jeli několikrát po severní dalmácii - Pag, Vodice, Biograd, Šibenik apod. jeli jsme celou dobu po dálnici, jen posledních pár kilometrů po menších silnicích a žádnými průsmyky jsme teda nejeli. Natož abychom tam dostali smyk…

Smyk by jste dostali, kdyby jste jeli průsmikem. :dance:

Jitul.kaaa9
Ukecaná baba ;) 1447 příspěvků 15 inzerátů 06.01.17 15:25
@Kobliha51 píše:

vidíš, to mě nenapadlo… to bude asi tim :lol:

Coockie.Avalancher
Povídálka 32 příspěvků 06.01.17 17:17

Pardon, hehe v rychlosti jsem udělal překlep jak jsem slovák, ale v textu to už bylo dobře :lol: ;)

Regina Hero
Nadpozemská drbna 27238 příspěvků 9 inzerátů 06.01.17 17:18
@Kobliha51 píše:

ale jestli by to nebyl spíš šmik ;) :mrgreen:

Regina Hero
Nadpozemská drbna 27238 příspěvků 9 inzerátů 06.01.17 17:18
@Coockie.Avalan­cher píše:
Pardon, hehe v rychlosti jsem udělal překlep jak jsem slovák, ale v textu to už bylo dobře :lol: ;)

a že slovensky je to taky s y - priesmyk… :) ;)

Coockie.Avalancher
Povídálka 32 příspěvků 06.01.17 17:19

@Jitul.kaaa9 a těch posledních pár km jste jeli taky kopce? U toho Biogradu a Vodice?

Coockie.Avalancher
Povídálka 32 příspěvků 06.01.17 17:23

Já vím, že je, ale prostě nevím s tím m ie priesmyk mi to přijde přirozené, ale průsmyk si už zapamatuji navždy hehe. Nebojte paní učitelky :jazyk:

Regina Hero
Nadpozemská drbna 27238 příspěvků 9 inzerátů 06.01.17 17:25

@Coockie.Avalan­cher tak hlavně ať z toho ypsilonu v průsmyku nemáš takové trauma jako z průsmyku samotného… někteří jedinci takové cesty i vyhledávají… ;)

Coockie.Avalancher
Povídálka 32 příspěvků 06.01.17 17:33

@Regina Hero, já to nikomu neberu, ať si dělá kdo chce co chce, chtěl jsem jenom poradit asi mi poradí jenom mapa Google :potlesk:

Regina Hero
Nadpozemská drbna 27238 příspěvků 9 inzerátů 06.01.17 17:36

@Coockie.Avalan­cher z Chorvatskem neporadím, tam nejezdíme… ale já spíš hlavně vím, kde takové nějaké serpentiny jsou, než kde nejsou… sem jsem nakoukla, protože mě zaujalo to téma…

Coockie.Avalancher
Povídálka 32 příspěvků 06.01.17 18:00

@Regina Hero v pohodě. Já jinak taky miluji hory, bláznivé kolotoče, mírný adrenalin, ale prostě nedůvěřuji řidičům po téhle zkušenosti, raději bych řídil sám, ale jede nás 6 a mám malé auto, holky auta nemají vůbec tak proto.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.01.17 08:02
Pravda

Ony ty serpentíny na staré cestě před Plitvicemi nejsou zrovna příjemné. Udržet žaludek na uzdě má problém i dospělý člověk -pokud trpí cestovní neurózou. Ani kinedryl nezabral. Jinak obdobná trasa je i ve Vodicích směrem na Krka(stará cesta ) a dcera zde nebyla samotná, která se neudržela. Né každý tuto trasu snáší a hlavně, po staré více hlídkovala policie než na dálnici. Nikomu starou cestu neberu, jezdívali jsme po ni, ale tedˇ již volím dálnici, i když cesta je veliký stereotyp. Městy to je příjemnější, ale má to své ale…

p. s. vy máte něco proti ženským? ;)

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Co zařídit po porodu: Přehled do konce šestinedělí

Už se miminko klube na svět? Příjemnou novinku je potřeba nahlásit nejen... číst dále >

Články z Expres.cz

Rozvodová bitva: Soud rozhoduje o výživném pro Paroubkovou, kolik chce?

U městského soudu v Praze dnes pokračuje rozvodová sága manželů Paroubkových.... číst dále >

Eva Decastelo: Komentují moje tlusté ruce? Musí mít chudý vlastní život!

Patří mezi nejkrásnější české moderátorky. I když před několika dny oslavila... číst dále >

Články z Ona Dnes

Poznali se v psychiatrické léčebně, teď čekají osmého potomka

Monika a František, protagonisté dokureality Malé lásky, mají hodně... číst dále >

Devadesátkový trend znovu na scéně. Čtyři tipy, jak nosit džíny do pasu

Džíny patří k základním kouskům šatníku. Stačí jen najít střih, který si bude... číst dále >

Reklama