Reklama

Hospitalizace a rodičovská dovolená

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.03.18 09:45
Hospitalizace a rodičovská dovolená

Prosím má někdo zkušenost jak to funguje, když jsem na rodičovské dovolené a musím na operaci? Zhruba týden budu v nemocnici a pak by to chtělo ještě minimálně týden ležet? Může si na mě manžel vzít ošetřovák? Někde jsem četla, že může jen 9 dní.

Reklama

Reakce:

ka2ka
Extra třída :D 12814 příspěvků 1 inzerát 22.03.18 09:48

Může jak dlouho chce, ale je placených jen devět dní. Navíc bude muset mít dva první z nemocnice a pak až tě pustí tak od tvého mudr

Simona1987
Nováček 7 příspěvků 22.03.18 09:53
@Anonymní píše:
Prosím má někdo zkušenost jak to funguje, když jsem na rodičovské dovolené a musím na operaci? Zhruba týden budu v nemocnici a pak by to chtělo ještě minimálně týden ležet? Může si na mě manžel vzít ošetřovák? Někde jsem četla, že může jen 9 dní.

A nešlo by si vzít ošetřování na dítko a další ošetřování potom na tebe? Je to už nějaký čas, ale sestry manžel to takhle měl. Ale nejsem si jistá, jestli to tak ještě jde udělat.

martina.se
Hvězda diskuse 56919 příspěvků 22.03.18 09:55

Placených jen 9 dní, ale může být doma, jak dlouho chce.. ale po těch 9 dnech už zadara..

ka2ka
Extra třída :D 12814 příspěvků 1 inzerát 22.03.18 09:55

@Simona1987 nám to neprošlo, ale v nemocnici jí dají normálně očr a při propuštění ho ukončí pak si musí zažádat a domluvit se svým obvodním

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.03.18 12:03

Tak díky všem. Docela se mi ulevilo, měla jsem v tom zmatek.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.03.18 15:27

@ka2ka tak jsem dneska byla na předoperačním a mám v tom zmatek zase. V nemocnici budu určitě aspoň týden, ale dostaneme tam od nich ošetřovák jen na dva dny? Kdo ho pak vypíše na ty další dny? A má to být na mě nebo na děti? Taky mi neni jasný, když obě děti chodí do školky a já budu v nemocnici může vlastně mít manžel ošetřovák? Problém u nás je, že školka končí v 15:30 a manžel v práci končí v 17:00 a ještě dojíždí 40km. Volala jsem na ÚP kde se vyřizuje rodičák, ale tam vůbec nevěděli. Ani teda nevim kde se na to vyptat?

ka2ka
Extra třída :D 12814 příspěvků 1 inzerát 23.03.18 15:34

Proč na dva dny? Ošetřovák by měl být vypsaný na tebe, ty jsi nemocná a z toho důvodu se nemůžeš starat o děti. S tou školkou nevím neporadím já řešila novorozence :nevim:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.03.18 15:39

@ka2ka jo :) já od četla „bude muset dva první z nemocnice“ tak jsem to pochopila jako dva první dny. Jsem uplně rozhozená a vůbec mi to nemyslí.

ka2ka
Extra třída :D 12814 příspěvků 1 inzerát 23.03.18 15:41
@Anonymní píše:
@ka2ka jo :) já od četla „bude muset dva první z nemocnice“ tak jsem to pochopila jako dva první dny. Jsem uplně rozhozená a vůbec mi to nemyslí.

aha no chybí mi čárka jako obvykle :oops:

jezzz
Závislačka 2515 příspěvků 2 inzeráty 23.03.18 15:58

Manžel bude na OČR, které vypíší na tebe. Na školku by to nemělo mít vliv. Možná by bylo lepší si v nemocnici OČR nebrat a zaplatit/domluvit si někoho, kdo dítka vyzvedne. Třeba maminka jiného dítěte. Dala bys ji za to nějaké peníze. Manžel by je pak vyzvedl. Až budeš doma, tak by si u tvého obvodního doktora vzal OČR na dobu, kdy budeš doma odpočívat.

jezzz
Závislačka 2515 příspěvků 2 inzeráty 23.03.18 15:59

Nebo nemohly by jet děti na těm týden k babičce? Pokud tedy nepracuje.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.03.18 18:31

@jezzz no právě, že jsme v tak zamotaný situaci, že jsme se přestěhovali z rodného města na vesnici kde nikoho nemáme a rodiny jsou 130km daleko. Babičky jsou skvělý obě dvě, ale jedna je po těžký nemoci a druhá už ve věku kdy ty naše dva uragány nezvládá. Stačí, když hlídá 2 hodiny a vypadá, že bude mít infarkt. Je to ten typ co jede s dětma na 150% a pak odpadne :) tak nějak to dopadne.

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Jak probíhala stavba rodinného domu na klíč pro čtyřčlennou rodinu?

Čtyřčlenná rodina pana Nového toužila vyměnit byt v panelovém domě za vlastní... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Zdravá budoucnost před námi

Všechno jednou končí... Nebo začíná? V posledním díle naší výzvy Do plavek s... číst dále >

Články z Expres.cz

Bavil lidi, teď je překvapuje svou vážností: Donutilova herecká proměna

Téměř každé Vánoce nás baví rolí důstojníka, který demonstrativně roztrhá... číst dále >

„Církev a LGBT? Prohraná bitva, snad gayové povstanou,“ říká církevní teolog

O Istanbulské úmluvě veřejně nikdo moc nemluvil, téměř bez povšimnutí zůstalo... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Jaroslava: Svatba, nebo rozchod. Nedokážu se rozhodnout

V životě by mě nenapadlo, že se dostanu do situace, kdy si nebudu vědět rady... číst dále >

KVÍZ: Vyznáte se ve zdravém stravování?

Češi stále tloustnou, a to i přesto, že je v obchodech dostatek zdravých... číst dále >