Hospitalizace na psychiatrii a strach z oznámení nejbližším.

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
7.10.21 23:21

Hospitalizace na psychiatrii a strach z oznámení nejbližším.

Ahoj. Je to dost osobní tak pochopte prosím že píši anonymně. Již delší dobu se léčím a depresí, OCD, panickou atakou. Bohužel to nějak nezvládám a v poslední době se mi dost pritížilo. V práci a doma nefunguji. Nic mě nebaví, nic nechci dělat jen ležet. Jsem stále unavená a nervní. Nemám chuť do života a přijdu si dost zbytečná. Občas si už začínám hrát s myšlenkou že kdybych umřela, bylo by všem líp. Vzhledem k tomu, že mi můj život přijde černobílý, začínám propadat automatům. To jediný mi totiž do života vlije trochu lepších emocí. Tohle jsem nikomu neřekla. Nikdo neví, že hraju. Už delší dobu mluvíme s lékařem o hospitalizaci. Jenže já se nedokážu k tomu prostě odhodlat. Mám strach co na to řekne okolí. Už párkrát jsem se o tom zmínila rodičům a ne dočkala se pochopení. Mám strašný strach to říct v práci. Nejsem tam vzhledem k mému momentálnímu výkonu zrovna za dobře. A je to v celku dobrá a dobře placená práce. Neměl by tam místo mě kdo zaskočit a museli by najít někoho jiného. Točim se v začarovaném kruhu s nevím jak z něj. Měl někdo stejny problém? Nebo jak by ste ho vyřešili?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
10028
7.10.21 23:26

Měla bys to říct tomu doktorovi v 1.rade. Ten je vázaný lékařským tajemstvím, takže to fakt nikde vykládat nemůže. Nemůže to dát něco, co na ty úzkosti zabere rychle, když to přijde? Pochopila jsem, že běžný AD bereš, třeba už ti po nějaké době nezabírají a měly by se změnit - ale určitě to s dr. prober co nejdřív než z toho bude nějaký průšvih… samozřejmě může zase chvíli trvat, než ti nové léky zaberou - pro tyhle případy většinou píšou i něco na rychlou úlevu co vím z doslechu, přímo zkušenost nemám…

Příspěvek upraven 07.10.21 v 23:30

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11997
7.10.21 23:27

Nech se hospitalizovat a na co tomu kdo řekne kašli. Důležitý je aby jsi se dala do pořádku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
7.10.21 23:29
@Jahudka82 píše:
Měla bys to říct tomu doktorovi v 1.rade. Ten je vázaný lékařským tajemstvím, takže to fakt nikde vykládat nemůže. Nemůže to dát něco, co na ty úzkosti zabere rychle, když to přijde? Pochopila jsem, že běžný AD bereš, třeba už ti po nějaké době nezabírají a měly by se změnit - ale určitě to s dr. prober samozřejmě může zase chvíli trvat, než nové léky zaberou,Příspěvek upraven 07.10.21 v 23:27

AD měním za 2 roky už po 4.nic nezabírá. Je to furt dokola. Chvíli klid pak šup a spadnu do toho samého nebo zase přijde něco nového.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
7.10.21 23:30
@JancaS84 píše:
Nech se hospitalizovat a na co tomu kdo řekne kašli. Důležitý je aby jsi se dala do pořádku.

Kdyby to šlo tak jednoduše, už dávno to udělám. Jenže to nejde.

• Citovat
  • Nahlásit
10028
7.10.21 23:42
@Anonymní píše:
AD měním za 2 roky už po 4.nic nezabírá. Je to furt dokola. Chvíli klid pak šup a spadnu do toho samého nebo zase přijde něco nového.

A sakra. Jo, to znám, já mám během 3 let už 3. Omlouvám se za ten useknutý konec, nějak mi to blbě sjelo na tlačítko Odeslat dřív, než jsem chtěla, už jsem to dopsala do původ. příspěvku, proto ta editace. A mezitím jsi mi na to odpověděla, než jsem to stihla opravit;)

Každopádně to s doktorem prober, jestli máš vyloženě návaly paniky, může ti fakt napsat pro případ nouze nějaký benzaky nebo tak, co ti prostě uleví v tu chvíli, určitě líp než automat - chceš mít k tomu všemu ještě dluhy a nemít je z čeho splatit, kdybys nedejboze o tu práci přišla? Tim to navíc jen potlačujes, odsouvas - co spíš zkusit nějakou psychoterapii? Ta by ti pomohla určitě, a kdybys byla z okolí Plzně, můžu ti dát i 1 tip, kde tě vezmou dřív než za obvyklé 2-3 měsíce (do sz samozřejmě, napiš)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22523
7.10.21 23:43
@Anonymní píše:
Kdyby to šlo tak jednoduše, už dávno to udělám. Jenže to nejde.

Tak si pose.res život? Kvůli tomu, aby lidi neřekli? Ty si myslíš, že se nikdo nedozví, jak jsi v pr.d.eli? A co si pak řeknou, ta je hloupá, proč se nešla léčit. Jestli nechceš spadnout na totální dno, tak dojdi za šéfem a řekni mu jak na tom jsi. Za prvé tím vysvětlíš proč to nedáváš a za druhé mu dáš čas najít si záskok. Pak se nech hospitalizovat, to je jediná cesta.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11997
7.10.21 23:50
@Anonymní píše:

Kvůli čemu, práci? Každy je nenahraditelný. Zdravi je na prvnim místě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10028
7.10.21 23:52
@Anonymní píše:

Proč? Máš děti? Pokud ne, a cítíš že sama to nedáš, tak není co řešit. Partner na tvoje stavy říká co? Ví vůbec, jak se cítíš? Aby se nedivil, až vám přijdou oblepit byt exekutoři kvůli těm automatům, pokud do toho zahučíš za hodně peněz, což je dřív jak na nový boty. Říct bys to měla i jemu. Nikomu jinýmu do toho nic není, ale pokud on bude muset zabezpečit komplet domácnost třeba měsíc, asi by měl vědět, co se s tebou děje a proč. Neodkládej to ale řeš, nemuselo by to dopadnout dobře. Jestli máš pocit, že to nejde kvůli práci, která tě ještě víc stresuje a kde to nedáváš, tak buď v klidu, oni si poradí. Nešlo by jít ofiko jen marodit - např. záda, krční páteř, migrény, odpočinout si a dát se trochu dohromady, nejlíp s pomocí terapie?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10028
7.10.21 23:57
@terien píše:
Tak si pose.res život? Kvůli tomu, aby lidi neřekli? Ty si myslíš, že se nikdo nedozví, jak jsi v pr.d.eli? A co si pak řeknou, ta je hloupá, proč se nešla léčit. Jestli nechceš spadnout na totální dno, tak dojdi za šéfem a řekni mu jak na tom jsi. Za prvé tím vysvětlíš proč to nedáváš a za druhé mu dáš čas najít si záskok. Pak se nech hospitalizovat, to je jediná cesta.

Vystihla jsi to přesně, to musím uznat, i když tu býváš za drsňačku, tak s tímhle souhlasím. Rozumný šéf to pochopí a ocení upřímnost, a ten druhý, co to vezme jako důvod k výpovědi, za vlastni zkažený život nestojí! :think: :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4369
8.10.21 01:55

Chápu že to zní fakt šíleně. Úplně chápu. Brala bych to tak že se to nikdo nemusí dozvědět. Důvod pracovní neschopnosti se snad neuvádí. Rodičům můžeš říct že jedeš do lázní. Je to jenom tvoje věc. A je to lepší než aby se provalilo to s automaty. Přece nechceš ještě do léčebny pro závislé? Četla jsem blog jedné holky na fb co prošla léčebnou a nakonec to není tak hrozné, pomohlo jí to.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1213
8.10.21 06:14

Mám zkušenost v rodině. Můj bratr automatům propadl, dostal se do dluhů a přidal se k tomu i chlast. Ale frajer- přišel za našima a o všem jim řekl, protože byl totálně na dně a už nevěděl, co se sebou. Naši ( ano, zklamaní, naštvaní, směs toho dokupy) mu pomohli se zařízením hospitalizace v léčebně. Byl tam tuším 6 týdnů až 2 měsíce. Díky tomu, že si uvědomil problém se dokázal posbírat.
Já tam skončila na chvilku také, poporodní deprese, loni v září to bylo.Doma 8 týdenní dcerka. Vše šlo. Pomohla mamka.
Holka, ty víš, že máš problém, umíš jej pojmenovat a dokonce víš, co by mělo následovat. Tak kašli na okolí, po nich ti je prd. Oni tvůj život nežijí. Duše se léčí daleko déle než tělo. A když to necháš zajít do extrému, cesta zpět bude sakra těžká..Seber rozum do hrsti a běž, než bude opravdu pozdě…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22523
8.10.21 07:14
@Jahudka82 píše:
Vystihla jsi to přesně, to musím uznat, i když tu býváš za drsňačku, tak s tímhle souhlasím. Rozumný šéf to pochopí a ocení upřímnost, a ten druhý, co to vezme jako důvod k výpovědi, za vlastni zkažený život nestojí! :think: :nevim:

Já tedy nechci být naivní, ale ze zkušenosti své i okolí vidím, že když je člověk v háji a poprosí o pomoc, naprostá většina lidí se snaží mu vyjít vstříc. Ale má to jednu podmínku, ten člověk musí svůj problém řešit, musí to mít nějaký progres, jinak je efekt zcela opačný.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10028
8.10.21 07:28
@terien píše:
Já tedy nechci být naivní, ale ze zkušenosti své i okolí vidím, že když je člověk v háji a poprosí o pomoc, naprostá většina lidí se snaží mu vyjít vstříc. Ale má to jednu podmínku, ten člověk musí svůj problém řešit, musí to mít nějaký progres, jinak je efekt zcela opačný.

Tak pak záleží, jaké lidi v okolí má. Třeba moji rodiče by nerozdychali, mít dceru v blázinci, ta ostuda, koukej se sebrat a starat o děti, ale ti měli problém rozdychat i to, že jsem odešla z VŠ, protože jsem to taky psychicky nedávala, stres ze zkoušek a tak. V práci jsem krátce a vlastně nevím, kde bych tu podporu hledala, v takové situaci. Musel by se postarat manžel, a v práci by na mě měsíc asi nečekali, taky by to za mě neměl kdo dělat. Ten nápad s lázněma pro okolí, který by PL nechápalo, není špatnej. I když mně by u mé rodiny neprošlo ani to - jak že se jedeš na měsíc válet do lázní, to tu jako necháš děti (třeba Frantovi), co jsi za matku… reakce můžou být různý, chápu zaklad., že se bojí jak to okolí vezme, ale řešit by to měla, to každopádně. V práci říct že má zdr. problémy, tam bych jim o automatech fakt nevykládala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10028
8.10.21 07:59
@terien píše:

Tak to je fajn, že máš tak dobré zkušenosti, to ti přeju. Bohužel ne vždy je to samozřejmost… Jsou lidi, co toho vyuzijou k tomu, aby člověka zdeptali a potopili psychicky ještě víc, protože ho ani pochopit nechtějí a řeší jen to, že oni z toho budou mít nějaké komplikace. To je jako když např. v práci před prodloužením smlouvy oznamis, že jsi těhotná a musíš na rizikový - jo, jsou případy, kdy se člověk tak osvědčí, že se rozhodnou ho tam nechat a podpořit třeba tím, že mu umožní práci z domova, částečný úvazek atd., protože se jim to vyplatí víc, než zaučovat někoho novýho zase min.ty 3 měs., ale daleko pravděpodobnější je, že tu smlouvu prostě neprodlouží, protože na tu pozici stojí fronta 50 dalších, z kterých si můžou vybírat a ten člověk jde snadno nahradit. A nezajímá je, že je ta ženská budoucí samozivitelka, nebo má jiný důvody, proč práci/pomoc potřebuje. Jim se to nehodí, takže nazdar, tvůj problém. V tom pracovním prostředí je to asi častější, v rodině jak kdy, někde si pomáhají automaticky a nezištně, jinde to ještě otočí proti tobě třeba a připraví tě o děti, protože jseš přece magor a nejsi schopna se o ně postarat, a jedno jestli takhle uvažuje chlap nebo babičky, ty si rády vnoučata přivlastňujou a k posílení své pozice a vlivu na ně se jim tohle hodí, nebo naopak pohlídat odmítnou i když akutně potřebuješ k doktorovi, k zubaři, nebo klidně i na psychiatrii (o tom třeba mužovo rodina ani neví, že beru AD), kamkoliv kam s dítětem jít nejde - nemá čas, musí hlídat vnoučata od dcery nebo jít k holiči, nakupovat, na nehty, cokoliv, prostě se jí to nehodí (narušilo by to její klid a pohodlí). Dyt to tu čteme dnes a denně…kamarádku se tchýně snaží vyšachovat od narození dcery, s takovou tou zástěrkou jako že ji ráda pohlídá, at si jde kam potřebuje, nebo jdou s mužem a pak zjistí, že na dítě mluví jako že ona je jeho „maminka“…stačí si přečíst pár diskusí tady…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat