Hospitalizace novorozence

9.1.20 17:55

Hospitalizace novorozence

Ahoj všichni. Píšu sem poprvé, tak snad vše udělám a založím dobře. Včera večer nas hospitalizovali v nemocnici s teplotou 38,3 v nemocnici. Malé byly včera přesně 4týdny. Je plně kojená. Chtěla sem se zeptat zda máte někdo podobnou zkušenost s nemocným novorozencem? A jak to u vás probíhalo? Asi bych se potřebovala uklidnit tím, že naše malinká není jediná :( Ještě k tomu nám zjistili moučnivku, ale to snad neni nic važnýho. Jinak krevní testy ji vyšli dobře, takže vubec netušim z čeho by takovej drobeček mohl horečku mít :( Snad už to bude jen lepši, ten strach je hroznej :( Pořad spinká a na to u ní nejsem vůbec zvyklá… už aby to bylo za náma :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

2086
9.1.20 17:58

Neboj, bude to dobré, malá je tam pod kontrolou.
Moučnivka přejde.
Držím palce, ať je malinká brzo bez horečky a Ty v klidu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1199
9.1.20 18:05

@Peťulína C. Také jsem si zažila, dodnes mám z toho šrámy na duši. Strach o dítě je nekonečný. U nás dva týdny v porodnici - předčasný porod. A po týdnu doma akutní problém, okamžitá hospitalizace, akutní operace. Miminko mělo jen 2kg. Nejhorší okamžiky mého života… Ale dneska jsou doktoři machři. Jste tam, aby bylo zase dobře :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5842
9.1.20 18:08

Pokud nena zvyseny crp tak je to nejaka viroza, to prejde brzo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9.1.20 18:17

Moc děkuju za podporu. Snažim se být v klidu aby byla v klidu i malá, moc to ale nejde…ješte v tom šestinedělí ty zblázněný hormony.. taky dělaji své. Je mi jasný že se dějí horší věci než teplota.. a klobouk dolu před všema kdo to s mimčem zvládli (i když nic jiného nezbejvá). A ja se tu hroutím z teploty…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20274
9.1.20 18:33

Skončila jsem v nemocnici s týdenním novorozencem. Vypadalo to na zánět v pupíku, ale nepotvrdil se (nizke CRP). Měla teplotu, jinak vypadala v cajku, ale doktorka nechtěla nic riskovat. Dle neonatoložky šlo spíše o poruchu termoregulace. Za tři dny nás pustili domů.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
991
9.1.20 18:40

Dělali malé nějaká vyšetření/odběry? Kdybys byla doma, tak to budeš prožívat daleko hůř, protože bys nevěděla, zda se stav dcerky náhodou nehorší. Takhle je malá v těch nejlepších rukou. Drž se, určitě je to těžké na psychiku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9.1.20 18:42

Byla jsem s pětitýdenní. Se sepsí a podezřením na meningitidu. Ty první dva tři dny, kdy byla hodně špatná, to byl nejhorší strach v mým životě. Pak už jí jen dokapávaly antibiotika a byla lepší. Teď mi tu běhá úplně zdravá tříletá holčička.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9.1.20 18:43

@elena.78 Ano dělali jí odběry a výsledky v pořadku. Zitra jí budou dělat ještě jedny kontrolní, tak se uvidí…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
49158
9.1.20 18:57

Taky mám za sebou hospitalizaci s dvoutýdenním novorozencem, oni u těchhle drobečků nechtějí nic podcenit a radši so to ohlídají. Je dobře, že testy dopadly v pořádku, tak to bude brzo dobrý, ta teplota není až tak strašlivá… A je celkem běžné, že hodně spí, obě mé děti reagují na horečku spánkem, dělá jim to dobře.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9.1.20 19:37

Já byla s dcerou v 6 týdnech v nemocnici s vážným zápalem plic. Byla dlouho na JIP, to jsem musela být na ubytovně, pak na standardním pokoji, to už jsme byly spolu. Zezačátku jí nezabírala antibiotika, bylo to fakt blbé. No… je jí 9 a za poslední rok nemarodila ani jednou. :) Bude to dobré, uvidíš, posílám sílu! :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1789
9.1.20 23:05

@Peťulína C. Taky jsme byli se synem hospitalizovani, bylo mu 5 tydnu a mel 40 horecku, nakonec bohuzel zanet ledvin a tyden na atb v nemocnici. O dva mesice pozdeji operace na urologii a snad uz bude vse v poradku. Je to psychicky narocne, ale zvladnete to :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2573
9.1.20 23:32

Take jsem zažila druha Dcera spontanni pneumotorax tyden na
jip. Treti Dcera abscess na kuzi asi 5 cm zlaty stafylokok atb do žīly taky tyden na jip
obema byly tri tydny. Dnes obe vporadku. Jen ta treti mela po tech atb rozhozenou imunitu cely prvni rok.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5188
9.1.20 23:40
@Peťulína C. píše:
Moc děkuju za podporu. Snažim se být v klidu aby byla v klidu i malá, moc to ale nejde…ješte v tom šestinedělí ty zblázněný hormony.. taky dělaji své. Je mi jasný že se dějí horší věci než teplota.. a klobouk dolu před všema kdo to s mimčem zvládli (i když nic jiného nezbejvá). A ja se tu hroutím z teploty…

Jestli má všechno v pořádku, tak to bude nějaká viróza, ta teplota není tak hrozná a miminka to mívají.
Nenech se vypsychovat, ono to nemocniční prostředí je na palici samo o sobě, holt se sichrujou, jinak bys byla s virozou normálně doma.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10.1.20 08:51

Moc moc všem děkuju za slova podpory a za vaše zkušenosti. Máte muj obdiv, že jste se z toho nezbláznili.. Dneska mame už 37,4 tak pokud budou v pořadku krevni testy asi nás pustí domu. Snad už bude klid :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama