Hospitalizace s 2,5 letým synem

21.1.20 03:30

Hospitalizace s 2,5 letým synem

Ahoj, máte někdo zkušenost s hospitalizací malých dětí? Syn bude hospitalizován (operace) na podzim na cca týden až dva, v té době bude na větě půlroční mimino. Myslíte, že kdybychom si zaplatili nadstandart, můžu mít u sebe oba? Dá se to zvládnout? Případně komu dát „přednost“? Manžel je s ochotný zůstat s jedním z dětí, ale neumím se rozhodnout. Starší by potřeboval matku na konejšení, mladší na kojení apod.
Díky za názory.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

21.1.20 06:36

No mysím že půlroční zdravé miminko v nemocnici nenechají. Takže manžel bude v nemocnici se starším a vy doma s mladším.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12182
21.1.20 06:38

@veselamuchomurka to co paní nade mnou, tatínek do nemocnice - konejšit také zvládne, a ty doma kojit mimčo

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3235
21.1.20 07:00

My to meli trosku jinak vekove, ale nedalo se nic delat. Zdrave miminko bych do nemocnice netahala. A tatinek kojit nemuze. Takze ja doma, tatinek v nemocnici. Probrecela jsem to cele. Statsi uplne v pohode, naopak vlastne mam pocit ze to dost utuzilo vztah otec-syn…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13629
21.1.20 07:03

Muž byl s dítětem v nemocnici, já doma s dalším.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
21.1.20 07:07

Moje sestra má dvojčátka a staršího kluka. Když onemocní jedno z dvojčátek, bere je do nemocnice oba a nemají tam s tím problém. Nechce je rozdělovat a jsou ještě malinci. :palec: Staršího hlídá doma tatínek.

• Nahlásit
  • Citovat
7117
21.1.20 07:37

No, já osobně bych byla v nemocnici se starším a mimčo by měl doma manžel, můžeš dopředu odsávat a zamražovat mléko, aby měli zásoby na pár dní. Syn(2roky) tátu sice miluje, ale když něco bolí, máma je máma. Ale nemám dceru (6 měsíců), na sobě tak závislou, od narození je na UM a v pohodě vydrží doma s kýmkoliv. Když by měl starší to nejhorší za sebou, můžete se vystřídat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3063
21.1.20 07:47

Já bych byla asi v nemocnici se starším. A miminko s tatínkem. To mimčo to líp zvládne. Ve 2,5letech chce dítko hlavně maminku. Vím to u dcery. Tatínek je na hraní super, ale jak se bouchne, je bebi…tak maminka musí potulit.
Pak jen pořešit kojeni. Pořídila bych elektrickou odsávačku a odsávat v nemocnici. A už i doma odsávat dopředu a dokrmovat přes stříkačku, at si nezvykne na láhvičku. Nevím jak jste to měli s kojením u prvního. Jeslti to šlo a jak dlouho.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1341
21.1.20 08:05

Tak podle práva vás oddělit nemohou. Dítě má právo 24/7 na přítomnost zákonného zástupce a sourozenců. Takže by měli vyjít vstříc, záleží jak moc se chcete dohadovat a nadstandard je nejlepší řešení. Jinak jak se to dá zvládnout nevím asi bych se toho bála. Ale naprosto chápu potřebu být s nemocným ale mimino holt matku potřebuje taky, nejen na kojení

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8513
21.1.20 08:35
@marketak5 píše:
Tak podle práva vás oddělit nemohou. Dítě má právo 24/7 na přítomnost zákonného zástupce a sourozenců.

Opravdu? To jsem ještě neslyšela. A jak staré dítě má takové právo?

(Úplně OT, ale představila jsem si dva věčně spolu bojující puberťáky, jak je nastěhuju na jeden pokoj v nemocnici :mrgreen: )

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12182
21.1.20 08:38

@marketak5 též je mi to divné :roll: když má dítě 7 sourozenců, tak mají právo být všichni v nemocnici? to nevím, jak by v nemocnici zvládali, a některé soc. rodiny by teda perfektně ušetřily za jídlo :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3235
21.1.20 08:40

Nocmene nikde neni psano ze ty musis byt doma s tstinek v nemocnici. Muzete se v pohode stridat. Klidne den/nec/jeden den ty druhy on…ono but takhle zavrena v nemocnici s nemocnym ditetem je dost narocne. Neni od veci si jit ofpocinout fomu a pak se vratit. Spokojeny rodic je spokojene dite.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21.1.20 09:14
@marketak5 píše:
Tak podle práva vás oddělit nemohou. Dítě má právo 24/7 na přítomnost zákonného zástupce a sourozenců.

Nevyznam se v tom jak je to podle prava, ale myslim ze vas sice nemuzou oddelit, ale nemusi toho sourozence hospitalizovat. Tj. nevyhodi toho sourozence, ale nema narok na luzko a stravu (strava by se tykala spis vetsich deti).
Asi zalezi i na konkretni nemocnici, ale mam cerstvou zkusenost z FN Olomouc a tam by to neproslo - proste by nebylo misto.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1341
21.1.20 09:19

@Titty tak dite je do 18 let a ma pravo na zakonneho zastupce. ostatni dospely ma pravo na osobu blizkou :) co se tyce mladsiho, jasne, tam je problem s tim, ze by ho nehospitalizovali, nicmene tam zase to resi nadstandard

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1341
21.1.20 09:21

@stinga za jidlo by neusetrili, pac stravu a pobyt hradi pojistovna doprovodu (tim teda asi zak. zastupci do 6 let, dale pak jedine na indikaci od revizniho lekare - nebo tak nejak).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama