Hospitalizace s dvojčátky....

206
11.5.09 09:02

Hospitalizace s dvojčátky....

Ahoj Maminky dvojčátek!

Chtěla bych se zeptat, jestli vás taky preventivně hospitalizovali… Mně pan primář v nemocnici řekl, že si tam budu muset poležet od příštího týdne, abysme prý překonali to nejhorší období do toho ukončeného 35.tt a pokud vydržíme, tak že by nás potom ještě pustili domů. Když budu do nemocnice nastupovat, tak budem nějaký probíhající 33.tt, takže když by bylo všechno v pořádku, tak bysme tam měli zůstat cca 3 týdny. Ve zprávě je napsané: hrdlo 1,5cm, špic prsta, klenby část. vyplněné, uterus normot., plodová voda neodtěká, krvácení není. Z:Grav. 31+3, T.č. bez známek hrozícího předčasného porodu, hospit. 18.5.09 Dg: Dohled nad jinými vysoce rizikovými těhotenstvími.

Snažila jsem se ho ukecat, ale řekl mně, ať si nechám poradit, že ať radši poležím do toho ukončeného 35.tt a porodím „donošené“ děti, než abych začala náhle rodit někdy teď a potom tam měli prcci v nemocnici strávit dlouhou doubu po. Že kdyby se i něco začalo dít, tak v případě hospitalizace se s tím dá mnohdy ještě něco dělat.
Tak jsem z toho taková špatnější, ale zase na druhou stranu, když přežiju bez 3 letého cvrčka a manžela tyto 3 týdny, tak potom bysme mohli být s dvojčátky dřív doma a bez stresů…

Tak jsem se jenom chtěla zeptat, jestli je to běžné, nebo jestli jenom u nás jsou tak opatrní.

Moc děkuji a omlouvám se za tak dlouhý příspěvek!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

123
11.5.09 09:19

ahoj,
moje zkusenost z Prahy/Podoli je takova, ze si me tam taky chteli nechavat preventivne, ale protoze jsem stejne jako ty mela doma dceru a citila jsem se opravdu v poradku, tak me doktor nenutil. Nakonec jsem tam sla na vyvolani v 38tt, protoze to je udajne maximum co se dvojcata nosi… tolik moje zkusenost.
pekny den,

ivana

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3504
11.5.09 09:57

Ahoj,
držím palečky ať je vše ok a teď k mé zkušenosti…

Dle našeho dr. se preventivní hospitalizace už nedělá, ale pokud je podezření, že není vše úplně ok, lékaři se jistí a je pravda, že je asi rozumnější být pod dohledem, než někde sama doma… Navíc je jisté, že v nemocnici budeš v klidu, zvlášť když máš ještě staršího prcka, se kterým asi moc klidový režim nejde.
Mě tehdy tuším ve 28. týdnu řekl, že je to kritické období a ať se na variantu 2-3 týdenního pobytu v nemocnici připravím. Nakonec bylo na prohlídkách stále vše ok… ok… ok… a hospitalizace se nekonala. Ve 39.týdnu jsem už škemrala, že chci opravdu rodit a 38+4 jsem porodila spontánně. Bezproblémový porod odpovídal bezproblémovému těhu, ale vím, že to tak nemusí být vždycky a pokud by mi tehdy řekl ať si jdu lehnout do nemocnice, šla bych.
Tak ti přeji ať je vše bez komplikací.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2284
11.5.09 10:11

Ulmiku,
dle mého dr. se preventivní hospitalizace už nedělá, jen pokud je nějaký problém. Dřív se snad posílalo do nemocnice při dvojčatech už ve 28tt!!
Každopádně já šla do nemocnice už ve 31+6tt, protože jsem doma začala rodit… Porod pozastavovali a v nemocnici jsem zůstala až do porodu do 35+2tt. kluci už byli docela veliký a bez jakýchokoli problémů s dýcháním a udržením teploty. Doma jsem měla právě tříletou dceru, takže to bylo hodně náročný i pro ní. Než jsem se vrátila domů i s klukama, trvalo to celé 5 týdnů :? Doteď má hrůzu, že odjedu do nemocnice. Byla to moje druhá hospitalizace během těhotenství.

Přeju hodně štěstí a zdravá miminka!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
206
11.5.09 11:18

No taky jsem už byla v tomto těhu na 4 týdny hospitalizovaná s hematomem a s nízko položenou jednou placentou a byly to strašné stresy! Jsem hrozná cíťa a vždycky když ode mě s prckem z nemocnice odcházeli, tak jsem řvala jak kráva. Teď navíc řešíme to, kdo bude s malým doma a moc na výběr nemám. Mamka ještě pracuje a je navíc po operaci srdce, tatík nepřipadá v úvahu, mojí 78 leté babičce už bych ho nesvěřila, tchýně bydlí 250km daleko a asi by to byly ještě větší stresy, protože malý ji vidí tak 3krát do roka a manžel je voják na Slovensku a prý má u nich podle zákona nárok na 3krát pět dní na opatrování dítěte a to si vybral při první hospitalizaci, k tomu nějaká dovolená. Teď to zkouší uhnat na nějakou marodku, ale když to nevyjde, tak by si musel vzít zbytek dovolené a následně neplacené volno a dovedete si představit tu finanční situaci ( 3 týdny v nemocnici jen tak pro sichr a potom ty cca 1-2 týdny, když bude všechno OK po porodu…)…

Zase když podepíšu revers, tak kdyby se něco náhodou stalo, tak si to budu strašně vyčítat a nehledě na to, že bych si vyslechla ty řeči ohledně toho, že mně to říkali, že si za to můžu sama, atd…

Nevím, jak to dělají maminky, co musí ležet v nemocnici třeba skoro celé těhu a mají doma další dítko. Stát na to vůbec nemyslí…!!! A když jsem to řekla doktorovi, že nemá kdo hlídat, tak se jenom zasmál…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2284
11.5.09 11:41

Ulmiku, s tím hlídáním je to těžký. Mám mamku daleko a přestože je v důchodu, bylo jí zatěžko přijet malou pohlídat, natož se za mnou přijet podívat do nemocnice. Tchýně je taky daleko, navíc se nestýkáme, takže všechno bylo na manželovi. Viki jsme dali do školky na dopoledne a po obědě měla placené hlídání do 4 hod. nešlo to jinak udělat. V nouzi nejvyšší by měl manžel neplacené volno, ale jak píšeš, s penězma by to byla katastrofa. Ale když by nebylo zbytí… :?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama