Hospitalizace se zápalem plic

77
8.6.13 22:24

Hospitalizace se zápalem plic

Ahoj holky, které jste byly v nemocnici s dítětem se zápalem plic?
Mladší syn - 3,5 let, měl minulou neděli teplotu 38 a pak nic, jen kašlal, ale nic hrozného. Nasadila jsem mucosolvan a když se to do pátku nezměnilo, tak jsme vyrazili k doktorce a má na pravé plíci nález 7×2 cm a poslali nás do nemocnice. Ale já mám doma ještě 9 měsíční holčičku, která má od pátku taky ATB (ale taky byla bez teplot) a tak musela s malým zůstat v nemocnici babička. Všechny výsledky (krev a moč) má zatím v pořádku. Jen bych potřebovala vědět, jak zhruba dlouho tam budou. Strašně se mi stýská a připadám si jako krkavčí matka, že je tam s babičkou, ale fakt nevím jak jinak to udělat. S malou mě tam přijmout nechtěli. Vůbec nechápu, kde se ta pneumonie vzala, protože ten kašel nebyl tak hrozný, nebyl dušný ani unavený. Prostě to nechápu a připadám si jako uplný idiot, který má dítě se zápalem plic a ani to nepozná :,(
Vím, že se délka hospitalizace individuáně liší, ale ať si aspoň udělám představu.
Moc děkuji

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
24061
8.6.13 22:27

@riska23 až se upraví snímek plic. A taky bude záležet na tom, jaká dostane antibiotika. Jsou léky, které jsou jenom do žíly a pokud bude bakterie citlivá na ně a ne na nějaké jiné, co jsou i do žíly i na polykání, tak tam bude muset být na celou dávku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
colafit
8.6.13 22:32

@riska23 já byla hospitalizována s synem (t. č. 13 měsíců). Dcera je naštěstí starší, takže byla u babičky ona a chodili za námi. Byli jsme tam 10 dní. Aby přešel z JIP musel dýchat bez kyslíku, pak se čekalo, jak bude reagovat na snižování léků na podporu dýchání a taky musel dobrat antibiotika žilou. Ale asi to bude dost individuální. Já ho odvezla do nemocnice a vyloženě se dusil.

• Citovat
  • Nahlásit
5672
8.6.13 22:39

@riska23 A jak to máš jako poznat. Hlavně si nic nevyčítej. Přeje tomu tady to počasí.

Můj příspěvek ber prosím jako povzbuzení.

Malá cca dvouletá mi tento týden taky málem zůstala v nemocnici s něčím, s čím už tam byla v dubnu a stejně nakonec není jisté, zda se to za chvíli nebude opakovat znovu a pokaždé s hrozbou hospitalizace. Jímá mě z toho hrůza, poněvadž nemocnici zvládala hrozně špatně.

Jsi výborná maminka. S chlapcem je babička, kterou má jistě rád a ty se prostě musíš starat o druhé dítě. Zvládnete to, hlavní je, že tam není sám… přeji brzké uzdravení :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
77
8.6.13 22:45

Moc dekuji. Bere Klacid, neco na vykaslavani a inhaluje Vincentku. Zadne injekce ani infuze. A krome kasle neni poznat, ze je nemocny.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24068
8.6.13 22:47

Když jsem uviděla název diskuze, úplně ve mě hrklo. Mám dceru v nemocnici právě teď se zápalem plic - ale asi ti na otázky neodpovím. Je jí totiž dvacet. Rozsáhlý zápal plic u ní vyvolala plicní embólie, kterou prodělala před dvěma měsíci a kterou přežila díky velkému štěstí - jenže o jak závažný a život ohrožující stav jsme nevěděli, ačkoli jsme ji odvezli na pohotovost s bolestí a dušností. Sestřička odmítla přivolat lékaře s tím, že holka je v pohodě, jen trochu dramatizuje (a já blběna se nechala odmítnout…)Od té doby se nám nelíbila, byla bledá, dušná, trochu pokašlávala, lékařka nemohla nic najít a spojitost s příhodou vedoucí k pohotovosti jí nenapadla.Po dvou měsících ji poslala na rentgen plic, který odhalil oboustranný zápal plic, se kterým je hospitalizovaná v plicní léčebně a bude tam asi měsíc, ale důvodem hospitalizace je zejména zamezení tvorby dalších sraženin a ředění krve. Příčinu embólie dle pana doktora byla hormonální antikoncepce, dcera byla vždy zdravá, vitální a pohyblivá. Také jsem byla překvapená z toho, že tak velký nález na plicích se obešel bez horečky, kašle nebo dalších jasných příznaků, o to víc je nebezpečnější.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
colafit
8.6.13 22:52

Holky, je syna odvážela do nemocnice v okamžiku, kdy plakal při každém nádechu, protože neměl vůbec teplotu (36,5). Myslela jsem si, že mě vyhodí, že jsem hysterka a místo toho mi ho vyrvali z ruky a odnesli pod kyslík. Nejraději bych si nafackovala ještě teď, když si na to vzpomenu.

• Citovat
  • Nahlásit
69977
8.6.13 22:53

KLuk měl to samé. Kašlala, jednu noc horečku. Ani bych s ním k doktorce nešla,, ale odlovila ho, když zakrchlal při preventivce mladší. A ejhle, poslechově zápal plic, CRP 90. Nasadila mu ATB a rentgen ani nedělala, hospitalizace nebyla nutná. Kluk byl úplně v pohodě, bez horeček, řádil jak čená ruka, druhá den po ATB a Ventolinu přestal úplně kašlat a tvářil se zdravě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
77
8.6.13 22:56

Babicka je skvela, bydlime spolu, takze maly ji zna od narozeni. Ja za nim jezdim a budu jezdit kazdy den, ale to louceni je strasne. Vzdycky se drzim a pak za dvermi rvu. Kdybych aspon vedela na jak dlouho tam bude.
Kontrolni RTG nedelaji, vychazeji z poslechoveho nalezu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
77
8.6.13 23:07

Nikdy by me nenapadlo, ze zapal plic muze byt takovy „bezpriznakovy“. Navic jsem se na nej dnes ptala sestricky a bylo mi receno, ze babicka je informovana od vizity. Fakt jsem si pripadala jako matka, ktere se nechce byt v nemocnici a tak tam posle babicku. Ale at premyslim jak premyslim vzdycky mi vyjde toto reseni jako nejvice prijatelne. Navic malou jeste kojim a posledni dobou strasne malo ji a v noci je vzhuru co 3hodky - lezou ji zoubky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2231
9.6.13 00:44

Ahoj syn měl zápal plic v lednu. Měl 3 roky.Byl tam 9 dní. At se brzy uzdraví, přesně vím jak se cítíš. Já taky nemohla být v nemocnici kvůli tomu, že jsem měla doma 2 měsíční miminko a kojím. Zápal plic měl virového původu a těžkej, takže vy tam můžete být i kratší dobu. Držím pěsti a at je to brzy za váma.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Barushe
9.6.13 06:20

Ahoj, dcera (21 mes) mela zapal plic nedavno a v nemocnici musela byt sama, protoze mam doma jeste mimi (3mes). Nastesti to snasela dobre, ze ani neplakala :srdce: my jsme to podchytili v zacatku. U ni to slo hrozne rychle. Jeden den ji zacala ryma, dalsi den zacala trochu pokaslavat a treti den uz strasne spatne dychala a kaslala, tak jsme jeli na pohotovost a jeste, ze tak. Byla tam tyden, dostavala atb zilne, inhalovala a byla dost rychle v pohode. At to mate brzy za sebou :hug:

• Citovat
  • Nahlásit
colafit
9.6.13 07:57
@riska23 píše:
Nikdy by me nenapadlo, ze zapal plic muze byt takovy „bezpriznakovy“. Navic jsem se na nej dnes ptala sestricky a bylo mi receno, ze babicka je informovana od vizity. Fakt jsem si pripadala jako matka, ktere se nechce byt v nemocnici a tak tam posle babicku. Ale at premyslim jak premyslim vzdycky mi vyjde toto reseni jako nejvice prijatelne. Navic malou jeste kojim a posledni dobou strasne malo ji a v noci je vzhuru co 3hodky - lezou ji zoubky.

hlavně si to nevyčítej. Sestra si nejspíš chtěla ulehčit práci, tak tě odbyla. Důležité je, že tam není sám, a že se lepší.

• Citovat
  • Nahlásit
1179
9.6.13 08:10
@riska23 píše:
…jo taky bych nevěřila, že zápal plic může být bez příznaků :nevim:. My jsme šli mudr s horečkama, co nešly srazit, CRP 140, žádný kašel, děcko aktivní, až v nemocnici po všemožných vyšetřeních našli nález na plicích a něco malinko v moči

PS: byli jsem tam „jen“ týden, kvůli tomu jak byla malá v pohodě

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4030
9.6.13 08:35

TAky se mi stalo že měla dcera bezpříznakový zápal plic, ale to jsme teda nemuseli do nemocnice, jedna dcera je astmatička tak jsem s ní šla k dr a tu druhou jsem vzala jen do počtu když už tam jdeme, ale kašel celkem v pohodě a nedusila se, no a šup měla ho tam. A pak ještě jednou :nevim:. Druhá dcera se mi večer rozkašlala začla se dusit a jeli jsme na pohotovost vlastně jen kvůli astmatu že ji dýchatka nestačí a ta ho tam měla a už si ji tam nechali, ale měla to horší kvůli astmatu. On ten zápal plic fakt nejde poznat, někdy to dítě kašle hodně ošklivě a nemá ho a jindy to není taková hrůza a je tam.
To že je dítě s babičkou bych si nevyčítala, není tam samo a to je nejdůležitější :srdce: tak at jste brzy v pořádku!!! :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat