Hospitalizace staršího dítěte v Motole - budu moci k němu?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
PetraBM
Kecalka 146 příspěvků 16.03.19 16:05
Hospitalizace staršího dítěte v Motole

Dobrý den, máte prosím zkušenost jak to chodí s pobytem v nemocnici u staršího dítěte? Můj 11 letý syn půjde na operaci s varikokélou v Motole. Zajímalo by mě, zda s ním budu moci být bezprostředně po tom, co ho přivezu ze sálu. Nebo se všechny děti dávají po operaci automaticky na JIP? Tam je mi jasné, že být nemohu. Vycházím totiž ze zkušeností s mým manželem, který byl v Motole na operaci štítné žlázy a protože naštěstí vše proběhlo bez komplikací, dali ho hned na normální pokoj a já si měla pouze zavolat jak dopadl. Což mě ale teď i dítěte, byť velkého přijde málo. Chci si ho prostě po tom zákroku pohlídat. Děkuji Petra

Reakce:
Lara Farseer
Ukecaná baba ;) 1129 příspěvků 16.03.19 16:17

DO 18 let věku má dítě právo na přítomnost dospělého doprovodu (ZZ nebo jím pověřená osoba). Nění to návštěva, ale průvodce dítěte, který v případě potřeby dává souhlas k zákrokům a procedurám. Do šesti let věku je pobyt proplácen ZP. Nad šest let je to na tvé náklady, ale právo máš. To, že to nemocncie rády neumožňují (např. organizační řád nemocnice), je jiná věc, nicméně jejich interní pravidla nejsou nadrřazena zákonu. Nemusí ti poskytnout stravu ani ubytování, ale nemůžou ti bránit v přítomnosti u dítěte.

Za sebe bych to vždycky řešila s ohledem na dítě i jiné pacienty. Nocování s karimatkou na JIPce je na mě příliš hardcore, nerada chodím do velkých konfliktů. Ale když na to přijde, je to právo tvého dítětě …

PetraBM
Kecalka 146 příspěvků 16.03.19 16:26

Děkuji za reakci. Na JIPku bych se nevnucovala, chápu, že tam je pod dohledem a ostatní potřebují klid. Ale na tom normálním pokoji bych byla ráda, aspoň co nejdéle to půjde. Přes noc už by to snad zvládl sám, když uvidím, že je po zákroku v pořádku. Já hlavně chci předejít tomu, aby ho po operaci šoupli na normální pokoj a nikdo se nezajímal jak mu je. Je mu sice 11, ale on si určitě neřekne když mu bude po narkóze třeba špatně apod. Proto tam chci být alespoň do večera. Dívala jsem se na fotogalerii pokojů u starších dětí, tak to skutečně není ani na tu karimatku:-)

lleennttiillkkaa
Generální žvanilka 23232 příspěvků 16.03.19 16:33

@PetraBM syn 9 let byl na podzim na operaci s hydrokélou a pupeční kýlou. Ne v Motole, ale v Táboře, na JIP byl cca 2h a pak šel na normální pokoj.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.03.19 16:37

@PetraBM zavolej přímo na oddělení a zeptej se tam, nebudeš první ani poslední. rodiče tam s obdobnými dotazy volají běžně. jinak v Motole na dětské chíře jsem dělávala před lety a tehdy se děti s těmito banálními operacemi vracely zpátky na své oddělení, přes JIP nešly. nemyslím, že by to dnes bylo jinak, ale aktuální informace nemám. přijatí rodiče u dětí mohli být hned po příjezdu ze sálu, ostatní až o návštěvách, ale to už je spousta let nazpátek, tehdy přítomnost rodičů na oddělení byla tak nějak teprve v plenkách. já pracuju na jiném motolském oddělení a rodiče u nás mohou být kdykoli, i když nejsou přijatí (bez nároku na lůžko a stravu), bez ohledu na to, jestli děti mají nebo nemají nějaký výkon v celkové anestezii.

Lara Farseer
Ukecaná baba ;) 1129 příspěvků 16.03.19 16:38

@PetraBM
Dítě má právo na tvou přítomnost, takže návštěvní hodiny se tě netýkají. Tzn. můžeš tam s ním být celý den. Jen bych prostě brala ohled na ostatní pacienty :-). Držím palce :kytka:

PetraBM
Kecalka 146 příspěvků 16.03.19 16:44

Moc děkuji za reakce:-)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.03.19 16:58

Kamarádky syn byl v Motole na operaci před 4 měsíci. Je mu 10 a byla tam s ním celou dobu. Po operaci jí ho přivezli na pokoj.
Byl teda s očima
Anonym-nepíšu o sobě

Uživatel je online_.Emilyyy
Kecalka 362 příspěvků 16.03.19 17:31

Moje dcera byla v Motole, kdyz jí bylo 10 let. Mohla jsem tam byt s dcerou , jak dlouho jsem chtěla.Mohl tam byt i mui partner a to ildyz neni biologicky otec ;) .Rekla bych, ze jsou tam hodne vstřícní doktoři.Snazi se ti vyhovet

tytyty
Neúnavná pisatelka 17473 příspěvků 16.03.19 17:51

to bude na chirurgii? ja tam na podzim byla s 6letym synem a bylo tam několik starsich deti i s rodici.

Tejule
Zasloužilá kecalka 836 příspěvků 16.03.19 18:12

Určitě můžeš a dokonce se s tím počítá, nemáš nárok na stravu a postel ale klidně od rána do usnuti i sestry a doktoři to přivítají, je lepší když s dětmi po narkoze někdo je a hlídá je pořád, takže přítomnost rodiče je žádoucí.

PetraBM
Kecalka 146 příspěvků 16.03.19 18:54

Moc děkuji, trochu jste mě uklidnily:-)

Kecalka 362 příspěvků 16.03.19 18:59
@PetraBM píše:
Moc děkuji, trochu jste mě uklidnily:-)

Preju Ti hlavne pevne nervy.Je to težké , kdyz vidis sve dite , jak ho vezou na operacni sal :hug:

PetraBM
Kecalka 146 příspěvků 16.03.19 19:41

@_.Emilyyy ano, už jenom z té představy je mi úzko

Kecalka 362 příspěvků 16.03.19 19:52

@PetraBM
Vím to z vlastni zkušenosti..Ty deti to zvladaji lepe nez rodice..Drž se! :kytka:

Váš příspěvek
Reklama