Hospodářská zvířata a dovolená?

25099
27.4.17 07:46

Hospodářská zvířata a dovolená

Je tu nějaká maminka, která ma doma nějaké hospodářské zvíře? Jak řešite dovolenou? Máme slepice, rada bych kozu, do budoucna koně. Jenže mi nedá spát otazka, co s nimi? Psy bravame s sebou, kočky a další menší zvířata není problem poresit, ale co např. ta koza, která bude potřebovat podojit? Jak to resite, když jedete pryč? (Na rodinu bych nesazela, naši se postarají max o králíka a tchyně má zase spoustu svých aktivit)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

2739
27.4.17 07:50

Jiná možnost než domluva se sousedy či rodinou není, myslím, že něco takového jako odložení si koně či kozy do hotelu pro zvířata ještě nikdo neprovozuje!-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1847
27.4.17 07:56

Když jsem byla dítě tak jsme chovali slepice, králíky, kozu, krávu, býka. A pomohla vždy babička s dědou. Jo a jezdili jsme teda do chatek asi tak 1 hodinu jízdy od domova, kdyby se něco dělo. Pak se toho naši nějak vzdali, neměli už dostatek času a atd.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
50123
27.4.17 07:59

Prostě se musí najít někdo, kdo se postará. Nic jinýho nevymyslíš. Nechat je tam několik dní nemůžete.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28852
27.4.17 07:59

Hotel pro hospodářská zvířata fakt není, buď se domluvit se sousedy, rodinou nebo někoho zaplatit, jiná možnost není, kozu a koně fakt na dovolenou nevezmeš.
Nemůžeš to ale očekávat jako samozřejmost a povinnost v rámci rodiny, každý na to prostě není, taky bych nikomu nedojila kozu, ani kdyby mi za to nabízel bůhví co. Zvířat se bojím, upřednostnila bych své aktivity.
Pokud fakt nikoho nemáte, tak jestli máte někde poblíž kravín, ovčín nebo jízdárnu, třeba tam se najde nějaký brigádník, který by si rád během vaší dovolené přivydělal. Starat se o hospodářská zvířata není pro každého, zvlášť v dnešní době.

Naši taky měli hospodářství a nejezdili nikam.Na dovolené a výlety jsem jezdila s prarodiči a tetami, jejich rodinami. Když jsme někam někdy slavnostně vyjeli s našima, tak chtěli být už v pět doma, aby to všechno stihli obhospodařit a zalít zahradu. Takový život bych svým dětem nikdy nechtěla připravit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
50123
27.4.17 08:00
@smudlinky píše:
Jiná možnost než domluva se sousedy či rodinou není, myslím, že něco takového jako odložení si koně či kozy do hotelu pro zvířata ještě nikdo neprovozuje!-)

To si spíš myslím, že by bylo pravděpodobnější najít někoho a zaplatit mu za dojezd. Ale že bych si teda nechala po hospodářství loudat někoho cizího bez dohledu :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
50123
27.4.17 08:07
@Jana206 píše:
Hotel pro hospodářská zvířata fakt není, buď se domluvit se sousedy, rodinou nebo někoho zaplatit, jiná možnost není, kozu a koně fakt na dovolenou nevezmeš.
Nemůžeš to ale očekávat jako samozřejmost a povinnost v rámci rodiny, každý na to prostě není, taky bych nikomu nedojila kozu, ani kdyby mi za to nabízel bůhví co. Zvířat se bojím, upřednostnila bych své aktivity.
Pokud fakt nikoho nemáte, tak jestli máte někde poblíž kravín, ovčín nebo jízdárnu, třeba tam se najde nějaký brigádník, který by si rád během vaší dovolené přivydělal. Starat se o hospodářská zvířata není pro každého, zvlášť v dnešní době.Naši taky měli hospodářství a nejezdili nikam.Na dovolené a výlety jsem jezdila s prarodiči a tetami, jejich rodinami. Když jsme někam někdy slavnostně vyjeli s našima, tak chtěli být už v pět doma, aby to všechno stihli obhospodařit a zalít zahradu. Takový život bych svým dětem nikdy nechtěla připravit.

Tak já jsem taky vyrostla v hospodářství a zas tak tragický vzpomínky nemám. Je to teda určitě i o širší rodině. Být jenom zapadlá doma, tak by to nebylo tak veselý. Ale dostali jsme se i k moři :mrgreen: No ale určitě to není na každotýdenní výletování.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
25099
27.4.17 08:08

Je mi jasné, ze takový hotel není - hmmm, námět na byznys :lol: :lol: jen mě zajímalo, jak to kdo řeší. My bydleli s babičkou, takže když byla pryč, starali jsme se my a naopak :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
27.4.17 08:09

Koníky máme dva, dovolenou jsem zatim neresil, Pravdou je ze bud bych musel někomu zaplatit jina moznost není. Kůň holt není pejsek.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
27.4.17 08:32
@Reinka píše:
Je tu nějaká maminka, která ma doma nějaké hospodářské zvíře? Jak řešite dovolenou? Máme slepice, rada bych kozu, do budoucna koně. Jenže mi nedá spát otazka, co s nimi? Psy bravame s sebou, kočky a další menší zvířata není problem poresit, ale co např. ta koza, která bude potřebovat podojit? Jak to resite, když jedete pryč? (Na rodinu bych nesazela, naši se postarají max o králíka a tchyně má zase spoustu svých aktivit)

Ahoj, my máme spoustu zvířat (i hospodářská), já vždy poprosím bratra, aby se postaral, kamarádka zase souseda, toho to baví…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
27.4.17 08:52

Napadlo mě najít nějaké sousedy, kteří mají podobné touhy, příp. už nějaká ta zvířata mají, a hodit s nimi o tom řeč (my se postaráme vám, vy nám).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29386
27.4.17 09:01

Když jsem byla malá, měli jsme taky zvířata doma, slepice, holuby, papoušky a podobně, ale bydleli jsme v domě s babičkou a tetou, takže vždycky byl někdo, kdo se o ně postaral… když to nešlo, nemohli jsme nikam jet… je to prostě jednoduché… musíš najít někoho, kdo tě zastane a pak teprve odjet… i když tedy najít někoho nemusí být vůbec jednoduché… čím víc zvířat, tím hůř se hledá ta dobrá duše…

No a bývalá tchýně nejezdila nikam na dovolené… a když už jednou za pár let někam vyjela, tak jsme museli nastoupit my a postarat se…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13741
27.4.17 09:09

Domluvit se s rodinou, sousedy, kamarady, kdyz nikdo takovy neni tak treba nabidnout brigadu, treba na 2 tydny pece o domaci zvirata :nevim: ono s tim clovek musi pocitat, kdyz mas nejake hospodarstvi mas zodpovednost a tim padem si clovek musi ledacos odrict.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5099
27.4.17 09:23

Nemít zvířata, dokud nebudeš mít jistotu, že se o ně někdo postará, nebo nejezdit na dovolenou. Holt někdy člověk nemůže mít všechno:-).

Já jsem proto zvířata doma zatrhla, nebudu to řešit, když budu chtít jet někam na víkend, ono nejde jen o dovolené… Jde o jakýkoliv vícedenní pobyt mimo domov…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18048
27.4.17 09:26
@Reinka píše:

Máme - kozu a býčka. Sehnat někoho, kdo se po dobu vaší nepřítomnosti postará, jinak to holt nepůjde.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama