Chování mého nadřízeného

Anonymní
14.5.21 15:17

"hot and cold" chování? - nadřízený

Už z toho začínám být trochu psychicky zdeptaná, tak by mě zajímal váš názor, nebo třeba vaše zkušenost.
Mám nadřízeného, který je celkem přísný, ale je to fajn člověk. Nebo spíš - mám s ním dobrou zkušenost, rozumíme si i lidsky, nevadí mi. Co ale nějak nedávám je jeho nekonzistentní chování. Jednou je až extrémně přátelský, milý, zajímá se, dokonce se svěřuje. A jindy, jak když mě skoro nezná. Jeden den přijde, povídá si, někdy mě i vyhledává a pak najednou obrat. Zvlášť ve skupině více lidí se chová dost jinak.
Bohužel tyhle věci dost vnímám (atmosféru apod.). Nejdřív jsem to brala tak, že je asi náladový, jenže po nějaké době jsem si všimla, že se to děje jen mě.
Když to řeknu blbě, znám tohle ze vztahu, kdy partner tímhle stylem trestal - z milého se změnil na studného čumáka. Ale v tomhle případě fakt nevím, proč by to nadřízený dělal.
co byste doporučili? ignorovat to? naučit se to přecházet nebo se ho zeptat, jestli je všechno v pohodě?
Snažím se nebrat si to osobně, ale nějak se mi to nedaří. :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
32817
14.5.21 15:30

Ignorovat a nezamilovat se.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
14.5.21 15:31

Zažila jsem něco podobného.. nejlepší je ho naprosto ignorovat. Nebo mě to tak prošlo a ještě jsem ho tím „naštvala“, že se pak začal chovat normálně..

Myslím, že je normální, že se před ostatními pracovníky chová jinak než v „soukromí“ ale vše má své meze.

• Citovat
  • Nahlásit
7221
14.5.21 15:35

Mnozí muži si takto rádi hrají/pumpují ego. V podstatě mají tu ženskou jakoby „na gumě“ = dost blízko na to, aby si užili benefity nevázaného flirtování (poloha „hot“), a dost daleko na to, aby dotyčná věděla, že nic víc nebude a kde je její místo (poloha „cold“).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
14.5.21 15:46
@Hecate píše:
Mnozí muži si takto rádi hrají/pumpují ego. V podstatě mají tu ženskou jakoby „na gumě“ = dost blízko na to, aby si užili benefity nevázaného flirtování (poloha „hot“), a dost daleko na to, aby dotyčná věděla, že nic víc nebude a kde je její místo (poloha „cold“).

Hmm, tak jestli je to takhle, tak evidentně jsem ve svém věku v některých věcech stále naivní, protože to mě nenapadlo. přitom to, co píšeš, najednou dává smysl i v jiném kontextu.

• Citovat
  • Nahlásit
Ou
17405
14.5.21 15:46

Ignorovat nálady šéfa, chvat se čistě profesionálně, držet si ho od těla, nedělat mu vrbu, nechodit s ním na soukrome obědy a kafíčka.

A v rámci psychoterapie řešit vlastní psychickou odolnost.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7221
14.5.21 15:53
@Anonymní píše:
Hmm, tak jestli je to takhle, tak evidentně jsem ve svém věku v některých věcech stále naivní, protože to mě nenapadlo. přitom to, co píšeš, najednou dává smysl i v jiném kontextu.

Hlavně to dává smysl v tom kontextu, že si dává pozor před kolegy. Rozuměj, Tvá pozornost a zájem by mu dělala dobře, ale před kolegy s kůží na trh nepůjde. Možná proto, že to zase tak vážně nemyslí.

Naivita… Nevím, kolik Ti je, já už mám za sebou ledacos, ale taky jsem se s tím po dlouhou dobu nesetkala. Dá se říct, že spíš až po třicítce jako dětná. Od té doby jsem IMHO nebyla zajímavý cíl na něco víc (ať už jen sex, nebo dokonce vztah), ale na zvednutí sebevědomí jsem se hodila stále.

Nedostatek zkušeností s tímto fenoménem může vést k mylné domněnce, že každý chlap, který flirtuje, to dělá proto, že má zájem o to „něco víc“. Že tím dává najevo, že je k mání. Ale opravdu hodně chlapů (a asi i ženských) to v určitém období života (kdy už objektivně k mání nejsou) dělá právě jen proto, že jim to dělá dobře.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6374
14.5.21 16:01

Je to tvůj šéf nic víc, respektuj jeho nálady a soustřed se především na práci..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5176
14.5.21 16:04

Přestaň ho vnímat jako Muže
už ho vnímej jen jako Nadřízeného
hraje si s tebou a nedopadlo by to dobře… nedělej ze sebe pipinu ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
14.5.21 16:59
@Hecate píše:Nedostatek zkušeností s tímto fenoménem může vést k mylné domněnce, že každý chlap, který flirtuje, to dělá proto, že má zájem o to „něco víc“. Že tím dává najevo, že je k mání. Ale opravdu hodně chlapů (a asi i ženských) to v určitém období života (kdy už objektivně k mání nejsou) dělá právě jen proto, že jim to dělá dobře.

Ano, občas mě některý chování fakt zmátlo. Asi štěstí, že mi právě připomínal toho bývalého a z nějakýho důvodu mi něco nesedělo - ale teda nebyla jsem schopna rozpoznat, že mu jde o zvyšování ega a vlastně takový zpestření, protože manželství nic moc.
No aspoň jsem si díky vám dala pět a pět dohromady a na tu hru mu neskočím.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
14.5.21 17:02
@Ou píše:
Ignorovat nálady šéfa, chvat se čistě profesionálně, držet si ho od těla, nedělat mu vrbu, nechodit s ním na soukrome obědy a kafíčka.A v rámci psychoterapie řešit vlastní psychickou odolnost.

ty obědy a kafíčka se naštěstí konaly jen párkrát v rámci služebky. vrba je teda o dost častější…to se musím naučit ho odpálkovat.

• Citovat
  • Nahlásit
6829
14.5.21 17:07
@Anonymní píše:
Už z toho začínám být trochu psychicky zdeptaná, tak by mě zajímal váš názor, nebo třeba vaše zkušenost.
Mám nadřízeného, který je celkem přísný, ale je to fajn člověk. Nebo spíš - mám s ním dobrou zkušenost, rozumíme si i lidsky, nevadí mi. Co ale nějak nedávám je jeho nekonzistentní chování. Jednou je až extrémně přátelský, milý, zajímá se, dokonce se svěřuje. A jindy, jak když mě skoro nezná. Jeden den přijde, povídá si, někdy mě i vyhledává a pak najednou obrat. Zvlášť ve skupině více lidí se chová dost jinak.
Bohužel tyhle věci dost vnímám (atmosféru apod.). Nejdřív jsem to brala tak, že je asi náladový, jenže po nějaké době jsem si všimla, že se to děje jen mě.
Když to řeknu blbě, znám tohle ze vztahu, kdy partner tímhle stylem trestal - z milého se změnil na studného čumáka. Ale v tomhle případě fakt nevím, proč by to nadřízený dělal.
co byste doporučili? ignorovat to? naučit se to přecházet nebo se ho zeptat, jestli je všechno v pohodě?
Snažím se nebrat si to osobně, ale nějak se mi to nedaří. :nevim:

Magor. Dusevni porucha.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
32817
14.5.21 17:25
@Anonymní píše:
ty obědy a kafíčka se naštěstí konaly jen párkrát v rámci služebky. vrba je teda o dost častější…to se musím naučit ho odpálkovat.

A ještě tě krmí tím, že má nic moc manželství…Tak jó..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
14.5.21 17:40
@Russet píše:
A ještě tě krmí tím, že má nic moc manželství…Tak jó..

Ne, to ne, to jsem spíš tak ironicky poznamenala, že má nic moc manželství :mrgreen:, protože jednou jsem slyšela, jak se kolegovi zmínil o dovolený (kterou asi přetrpěl s rodinou, protože v práci je furt).
O manželství se nezmínil nikdy ani slovem. Vlastně bych nevěděla, že je ženatý, kdybych si nevšimla prstýnku na jedný starý fotce. A kolegyně mi to potvrdila.

Vrbu mu dělám, když přijde a zapovídá se a začne říkat věci spojené jak s prací, které ostatní nezajímají, nebo s jeho koníčkem… :roll:

Příspěvek upraven 14.05.21 v 18:06

• Citovat
  • Nahlásit
17480
14.5.21 17:51
@Pavlik Morozov píše:
Magor. Dusevni porucha.

Taky mi hned zablikala kontrolka v hlavě, že to zavání psychopatem, který zkouší, co jeho chování udělá. Držet od těla!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat