Hotel v Itálii prosí, ať zruším rezervaci přes booking

11535
6.4.16 18:05

Hotel v Itálii prosí ať zruším rezervaci přes booking

Ahoj, v pondělí jsem rezervovala hotel v Itálii přes booking.com. Cena 644 Euro, dnes mi z hotelu volali s nabídkou, abych rezervaci na bookingu zrušila a rezervovala si hotel přímo. Budu to mít prý za 600 Euro. Zdá se mi to divné, přes booking jsem rezervovala už několik hotelů a nikdy jsem se s tím nesetkala. Vím, že hotel platí bookingu provize, ale mám strach aby nás potom na hotelu ubytoval. Nechtějí zálohu předem…Takhle si připadám trošku bookingem chráněná, že by si hotel netroufl dělat, že o nás neví. :think: Nemáte někdo zkušenost?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

2219
6.4.16 18:22

Ahoj,
dělám v hotelu, my teda nikomu nevoláme, jen když někdo volá k nám s dotazem či něco, tak mu nabízíme rezervaci přes nás, ale požadujeme buď zálohu nebo garanci kartou. Provize bývá 15% takže jim se to pořád vyplatí rezervovat na přímo, ale chtěla bych od nich nějaké potvrzení jasné, že to platí nebo si to nech přes booking, ať máš klid :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8115
6.4.16 18:23

No mám trošku podobnou zkušenost, ale bylo to v Rakousku. Rezervovalá jsem ubytování přes Tiscover Alpen, a při placení mi paní říká, že příště mám rezervovat přímo přes majitele, že to vyjde levněji pro oba z nás :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11133
6.4.16 18:33

No, nevim, vyvylalo by to ve me dost velke pochybnosti. presne jak rikas - pres booking.com ma garanci rezervace, ale taky naprosto presne toho, co cena zahrnuje atd. zrovna v italii jsou nekdy male hotely dost vycurane, aby ti pak nenauctovali nejaky poplatek a nebylo to ve vysledku vic jak pres booking.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11535
6.4.16 18:51

To je hrozný, jak je člověk v dnešní době „paranoidní“.Úplně vidím, že když to tedy rezervuji přímo u nich jak za týden pošlou email, že rezervace musela být zrušena z takových a takových důvodů. Zase na druhou stranu dává smysl ta 15% provize. Na nás moc nevydělají, co se týká nezaplacení provize…asi tak 400 Kč. Ale když si zavolají takhle 20 lidem, tak už je to pěkný číslo. :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
154
6.4.16 18:57

Zdravím, já bych rezervaci přes booking nerušila, máš tam záruku, že tě ubytují a dodrží cenu a kvalitu. Já bych pro klidnou dovolenou těch 44€ obětovala. Nebo ten email přepošli bookingu a oni ti to zařídí za těch 600€, protože tohle ten hotel delat nesmi :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11535
6.4.16 19:22

Na bookingu máme v ceně i zapůjčení kol a parkování zdarma. Když jsem se na to ptala, tak to prý pořád platí, ale kdoví jak to bude platit na místě. Kola vem čert, ale parkování zadara se hodí. Teď mi poslali i mejl, něco jako potvrzení rezervace za 600 Euro, ale úplně na konci bylo, že se za úklid platí 40 Euro. Na bookingu o nějakém úklidu ani zmínka. Nechám to takhle přes booking. Moc díky za rady. :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
641
6.4.16 19:46

Urcite nejsi jedina, ja kdyz jednou rusila rezervaci na bookingu (z osobnich duvodu), booking se mne rovnou ptal, jestli to delam z duvodu, ze mne o to pozadal hotel. Zkratka hotelum se nelibi provize pro booking, coz sice chapu, na druhou stranu je to od nich dost nefer, vyuzit booking na ziskani klienta, a pak si ho k sobe stahnout bez provize… zkratka je to obchodni boj mezi hotelem a booking a tipla bych ze takhle ty hotely podle smlouvy spravne postupovat nesmi…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
missah
6.4.16 20:06

Manželovi se to teď stalo taky. Rezervoval si to tedy přímo v hotelu. Vše proběhlo bez problémů.

• Nahlásit
  • Citovat
missah
6.4.16 20:06

.

• Nahlásit
  • Citovat
2515
6.4.16 20:11

Dělá se to tak všude, třeba na fleru, aby prodejce nemusel platit provize, domluví se pak po mailu levněji…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2668
6.4.16 20:33
@circus píše:
Na bookingu máme v ceně i zapůjčení kol a parkování zdarma. Když jsem se na to ptala, tak to prý pořád platí, ale kdoví jak to bude platit na místě. Kola vem čert, ale parkování zadara se hodí. Teď mi poslali i mejl, něco jako potvrzení rezervace za 600 Euro, ale úplně na konci bylo, že se za úklid platí 40 Euro. Na bookingu o nějakém úklidu ani zmínka. Nechám to takhle přes booking. Moc díky za rady. :)

Dobře si pročti detaily ubytování na bookingu, jestli tam někde není úklid zmíněný, už se mi taky stalo, že to nebylo popsané přímo v celkové ceně, ale kdesi v popisech podmínek ubytování nebo co (už je to nějaký pátek, nepamatuji si). Naštěstí jsem si toho všimla včas a změnila ubytování.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3711
6.4.16 20:44

Ahoj, já to dělám tak, že si na bookingu či podobných stránkách najdu hotel. Vygooglím ho a podívám se co nabízí oni na webu.

To, že by mi někdo takto napsal mail by se mi nelíbilo - chtějí být vidět (být na bookingu), musí počítat, že něco zaplatí. Kdyby to bylo, že přijedu a potom při rozloučení mi dají třeba vizitku a řeknou, že příště pište sem a budete to mít levnější tak OK. Ale hned takto to psát někomu na booking? :-O Se divím, že si tam třeba nedělají rezervace lidi (alá Mystery shopping) a kdyby se toto provalilo, tak by asi moc neušetřili/nevydělali :D

Záleží na tobě, zda na to kývneš (stojí ti to za to) nebo to necháš být, příp. se ti toto jednání nelíbí, zrušíš /pokud není storno/ a najdeš jiné.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3276
6.4.16 21:07

Tohle se delat nesmi. Pokud by u bookingu zjistli, ze je hotel vyuziva pouze jako reklamu, tak by mohli zaplatit pokutu v radu desetitisicu.. Nevim jake sankce ma zrovna booking. Pro priklad, kdyz by hotel vyuzival slevomat jenom jako reklamu a lidi by presvedcoval takto k nakupu primo, tak muze dostat pokutu 30tis.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
792
6.4.16 21:40

Prijde mi to teda dost nefer od těch hotelu…ja mam teda zkusenost takovou, ze jsem si nasla pres booking hotel, nasla si jeho webovky a jen tak tam zavolala, jestli maji volné pokoje a za kolik..ta cena primo v hotelu byla mnohem vyšší nez pres booking..ted uz řeším vsechno pres booking i zahraniční ubytováni v hotelu a vzdy super :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama