Hotový příkrm se žloutkem

Mintaka
1.2.10 10:23

Hotový příkrm se žloutkem

Mám 7-mi měsíční dceru, pediatrička nám doporučila přidávat 1× týdně vaječný žloutek. Nevařím, malá jí kupované příkrmy, prý se dají sehnat i takové, ve kterých je žloutek. Ať hledám, jak hledám, zatím jsem na žádný takový nenarazila :-( . Poradí mi prosím někdo nějakou konkrétní značku? Děkuji.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

781
1.2.10 10:25

Tak to netuším, nikdy jsem takový příkrm neviděla… Prostě bych koupila jakýkoliv a žloutek do něj přidala :).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11764
1.2.10 10:32

Taky jsem na žádný příkrm se žloutkem nenarazila :nevim: Dělala jsem to tak, že jsem uvařila vajco a ten žloutek do nějakého příkrmu přimíchala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12980
1.2.10 10:35

uvař vajíčko ( 15 min) bílek si strč do pusinky a žloudek rozmíchej v příkrmu :lol: :lol: Mintako - tak trochu to působí od tebe jako vtip, nemůžu si pomoci. :-P :-P

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Mintaka
1.2.10 11:20

Ne, že by mě to přimíchání taky nenapadlo,asi to nakonec zkusím. Minulý týden jsem se s touto otázkou obrátila na dětskou Dr. na jiném serveru, odpověď kopíruji, proto jsem to zkusila tady:

Otázka (22.1.2010 14:16:48)

Dobrý den, mám 7-měsíční dceru. Ráda bych se zeptala, odkdy mohu dávat malé jogurt a jaký je význam vaječného žloutku ve stravě? Zatím jsem ho nedávala, můžu ho vmíchat i do hotového (koupeného) masozeleninového příkrmu?

Odpověď:

Dobrý den, jogurty dávat od ukončeného 8. měs. Co se týče žloutku, tak s tím není nutné spěchat, pokud má denně maso. Jinak zamíchávat nedoporučuji, ale lze zakoupit i příkrmy již se žloutkem. Optimálně by měl mít denně maso a 1 den pauza a místo toho žloutek.

• Nahlásit
  • Citovat
781
1.2.10 11:24

Tak něco takového jsem v životě neslyšela… :roll:.
Ale pokud bych věděla, kde ti takhle odborně odpověděli, pro radu bych se tam určitě neobrátila…

Příspěvek upraven 01.02.10 v 11:49

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12980
1.2.10 11:24

Mintako, tak to je jistě fundovaná odpověd, ale tak nějak nerozebírá proč je problém tam zamíchat ten žloudek..jasné je, že žloudek se dává místo masa - v poradnách radí 6× týdně maso, 1× žloudek. Já klído někdy zapomenu a má to vegetariánské :lol: A také ti moc neporadila který že to příkrm má ten žloudek vid??
Opravdu nevím, já bych určo zamíchala a neřešila.. :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
76
1.2.10 11:51

na www.fit-porod.cz je tohle : Postup zavádění příkrmů u kojence

Jako první se u kojenců zavádí jednosložkový, později vícesložkový zeleninový příkrm. Asi tak po měsíci se může přidat masozeleninová polévka. Do zeleninového příkrmu lze přidat žloutek. Ovocné pyré, případně ovocné pyré s jogurtem se zavádí do nemléčné stravy dítěte v 7. až 8. měsíci. Další porce mléka se nahrazuje kaší, a to na konci 6. měsíce dítěte, u kojených miminek v 7. až 8. měsíci. V 8. měsíci se mohou zavádět bezvaječné těstoviny, celozrnný chléb, kukuřičné lupínky. K pití se doporučuje převařená kojenecká voda a kojenecký čaj. Ovocná šťáva určená pro kojence se zařazuje do jídelníčku nejdříve v 8. měsíci a ředí se vodou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
neprihlasena kattkka
1.2.10 11:52

A nebo jednou tydne uvarila :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
23860
1.2.10 12:03

Mintako, třeba ta dětská dr. myslela, že tam chceš zamíchat žloutek syrový, tak to je jasný, že to nedoporučuje. Jestli má jiný důvod, tak by mě teda taky zajímal.
Když to vejce předem uvaříš těch 15 min, tak nevidím důvod proč nepřimíchat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12160
1.2.10 12:12

Když jsem se ptala naší Dr., jak nejlépe podat dítěti vařený žloutek v příkrmu, bylo mi řečeno, že ten uvařený v jídle je jaksi líp stravitelnější než ten, co se uvaří zvlášť a zamíchá do jídla… :nevim: . Takže rozumím tomu, na co se Mintaka ptala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29072
1.2.10 12:30

Já jsem někde četla něco podobného,jak píše Radúna :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23860
1.2.10 12:34

Á sakra, tak to dělám blbě :oops:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
781
1.2.10 12:38

Aha, tak to jsem taky nikdy neslyšela… a proč ti to takhle konkrétně neporadili i v té poradně, kam jsi psala? Byla bys z toho moudřejší a my taky :).
Já většinou žloutek dávám rovnou do jídla, ale taky ne vždycky, protože si nevěřím, že mi tam nepadne i bílek :nevim: , jsem na tohle strašně levá :oops:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
469
1.2.10 12:40

Ty brdo, tak to jsou mi novinky :think: Ac jsem obema detem vetsinou varila, vzdy jsem zloutek primichavala uvareny zvlast.. :nevim: Kdyz se pridava syrovy do jidla se kterym se teda pak vari, jak se podari tak dokonale oddelit od bilku, ktery by mrnata nemeli??? No nic, jen jsem se zamyslela, uz mi to muze byt sumak, hlavne ze deticky prezily moji peci :pankac:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama