Houpací kočárek vs. otočná kolečka

51
8.3.21 16:00

Houpací kočárek vs. otočná kolečka

Dobrý den,
scháníme kočárek. sice máme ještě čas, termín až v červnu, ale nedělám si už naděje, že bych si ho mohla někde vyzkoušet, natož porovnávat. A chceme to mít koupené dřív, protože člověk nikdy neví…

Kdybych měla sepsat nejzákladnější kriéria:
Houpací; vhodný do terénu i města, i k venčení psa, kterému to na vodítku ještě úplně nejde; nastavitelná výška madla, ideálně dvojkombinace (kvůli bezpečnosti chceme autosedačku zvlášť)

Vybíráme ze všech možných… Od Tako, přes Roan, Knorr baby až po Inglesina Sofia (to je favorit)

Ale pořád si říkám… Někdo mě odrazuje od pevných 4 kol a tvrdí, že otočná přední jsou lepší, ale takový zas není houpací (a asi mi nepojede úplně rovně, když pes bude tahat…) a taky si nejsem jistá, zda po nasazení sportovní korbičky to houpaní a řízení nebude katastrofa. :D Jenže houpaní je opravdu zásadní kritérium. Taky si říkám, že naše maminky a babičky neměly otočná kolečka a bylo to ok… :think: Kočárek chceme určitě pro více dětí a ne ho hned prodávat či vyhazovat… A nechceme doma skladovat 2…

Nějaké zkušenosti, porovnání, postřehy? :)

Děkuji

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
7638
8.3.21 16:05

Proč je houpání zásadní kritérium, když netušíš, jestli to vůbec využijes a dítěti to bude vyhovovat? Jinak ty otočný jsou super pro manévrování třeba v obchodě, MHD atd. A jdou zaaerovat pro rovnou jízdu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
507
8.3.21 16:07

Já jsem měla podobné kritéria a koupila jsem Britax Go Big. Já ho mám včetně autosedačky Britax, kterou bych stejně kupovala od této značky, takže jsem toho využila.

https://www.delfinek-mimishop.cz/…edacka-2020/

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19605
8.3.21 16:09

Houpací je super pro dítě, otočná kola super pro tebe na manipulaci. Volili jsme teď ten houpak a nelituji. Ale primárně jako hluboký.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16766
8.3.21 16:12

Pri prvnim jsem jezdila s otocnymi kolecky. Jednou rukou, v obchode parada.. Dite bylo lehky…
S druhym ani nevim, ale u tretiho jsem kolecka zaaretovala a jezdila tak. :mrgreen: ani nevim proc.. :mrgreen: takze je to o zvyku, o tom jakou mas zrovna naladu.
Hledala bych kocar s velkou korbou a prostorným sportakem. S nánožníkem. Kosem pod kocarkem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19816
8.3.21 16:45

Já měla roan maritu a byla jsem spokojená jak želva. Nechápu, co někdo má na otočných kolech. Nehoupe to, najet na obrubník je k vzteku, na mírně nakloněné silnici to samo zatáčí, v terénu tragedie. Náš kočárek jsem vodila jednou rukou, nikam neujížděl, ty kola projely i oranici, když nám tu rozkopali silnice kvůli vodě, chodily jsme tu s kočárky jen dvě, co jsme měly pevný kola. Otočný kola jsou tak do obchodu na rovný povrch, s pevnýma se to nedá srovnat…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18
8.3.21 16:54
:roll:

Příspěvek upraven 09.03.21 v 09:52

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25120
8.3.21 17:04

Měla jsem jak houpací s pevnými koly(stará liberta), tak s otočnými koly, ale bez houpání. Střídala jsem je a zvyklá jsem byla jezdit s obojím. Což ti tedy moc nepomohlo viď.
Z tvého výběru - Inglesina, protože je to moje srdcovka.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9552
8.3.21 19:31

Pro mě jsou otočná totálně katastrofa, pokud to není na sport po rovině nebo cyklostezkách(těch asvaltových).
Ale někomu to vyhovuje. Já se s tím hodně nadřela.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
468
8.3.21 20:06

Ahoj taky se podělím o zkušenost. Termín mám také v červnu :) a na kočárek jsme se byly podívat raději už teď, protože on sice čas je, ale veškeré opatření a všechno, člověk neví, jak co bude. Nicméně my máme objednaný kočár, který až dorazí do prodejny odvezem našim. Jinak k věci, byla jsem se podívat na Roan- klasika kočárek s velkými koly, byla jsem přesvědčená pro tuhle klasiku, upřímně moc se mi kočárky s otočnými koly nelíbí, copak to otočné spíš design těch kol, na velikost korby, celkové konstrukce mi ty malá kolečka v předu vadí. No což, jela jsem se přesvědčit a podívat..paní nám ukázala klasiku, v tom v čem jsme vyrostly my děti. Velká kola, houpák. :D kočár pecka, ale…je to fakt velký, hodně velký, takže pokud máš 164 cm jako já, tak za tím vidět nebudeš. :P Je fakt robustní, sice krásně prostorný, ale obřík. Hluboká korba, dítě se tam vejde s fusakem, dekou, v kombinéze celou zimu bez problémů. V tom je velká výhoda. Další věc proč jsem se z klasiky rozhodla na otočné je samotné otáčení kočáru. To mi taky dělalo problém. Samotná manioulace, je třeba si uvědomit na což mě upozornila prodavačka, že dítě je starší, těžší a to otáčení je fakt těžký. Další věc nadzvednutí před obrubník, schody..je to těžký kočárek. Suprově pruží, houpe, ale tyhle negativa mě fakt docela překvapila. Byla jsem pro něj rozhodnutá, líbí se mi, dítě se tam pěkně vejde, košík prostorný.. všechno. Jenže faktbto chce slyšet zkušenosti a vidět trošku realitu..nikdo mi to nevymlouval, naopak prodavačka ochotně ukázala a řekla, že se opět vrací do prodeje celkem častěji než kdysi, z trhu nezmizel takový kočár nikdy. Ale pravda je i ta, že dítě se věkem v kočárku více vrtí, obrací, co je větší naklání. Ten skvělý houpák se fakt houpá a naklání, že člověk musí být v pozoru, aby se kočár třeba nepřevrátil s akčním dítkem uvnitř. Košík velký..ale všude je předepsaná hmotnost, kterou se nedoporučuje překročit, pak v případě poškození na reklamaci není brán zřetel. No stále se mi tento druh kočárku líbí, ale co se týče praktičnosti, na moji váhu, na moji výšku tenhle prostě nesedí. Nenapadlo mě, že bych někdy svolila kola menší vpředu a otočná. Ale dál jsme se ptala na ověřenou značku ABC design. Prodavačka mi ukázala nějaké typy u nich v prodejně a úplně mě dostala ABC design Salsa, 4 Air, 2021. Je to sice dražší kočár, vyjde se vším přes 20. Ale na trhu jsou i dražší..
Tento jako jediný se vyplatí, co do kvality koupě trojkombinace. Korba+sporťák+ autosedačka. Je to německý kočárek, kvalita konstrukce, provedení, fakt mi to vyrazilo bulvy…otočná kola, konstrukce kloubů kvalitní, je to kočárek do města i terénu. Má hodně ohýbací tu korbu, téměř se překlopí dopředu, že krásné zastíní dítěti..
No budu končit jsem z něj PAF. Rozhodně doporučuji alespoň mrknout. Je krásný jak designově, tak celkově..:D..pro ten jedem cca za měsíc. Omluv dlouhý sloh, ale napsala jsem fakt co jsme viděla, slyšela. Hezký večer :kytka: :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2874
8.3.21 20:10

Na treti dite jsem si poridila Inglesinu Sofii a rvu si vlasy, ze jsem ji nemela uz na prvni dite. Jsem nadmiru spokojena! ;) Jeste dodam, ze mam jen hlubokou verzi. Sportak budu porizovat jiny.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2874
8.3.21 20:19

@Nelel12 mam Inglesinu se 4 pevnymi koly, je lehka a dobre ovladatelna. A jsem jeste vetsi prcek nez ty a vidim pres kocar dobre ;) Momentalne vozim 9kg dite a kocarek casto veze 6 lete dite, ktere nema problem se zatacenim ani zvedanim na obrubnik :nevim: Ono to chce v obchode do kocaru dat zatez, abys poznala, jak se kocarek chova s ditetem. A co se tyce prevraceni, tak dite mam akcni, pripoutane ksirama a prevraceni nehrozi (na rovince). Roan jsem v ruce nemela, ale predpokladam, ze to bude obdobne jako Inglesina.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19816
8.3.21 20:33

@Nelel12 jako dlouholetý uživatel roanu ti pár věcí musím vyvrátit. Čtyřkolový houpací kočárky jsou stabilní - z toho kočárku mi samo vylézalo dvacetikilový dítě aniž by se ten kočár převtátil. Najíždění na chodníky je mnohonásobně lehčí než s kočárkem s otočnými koly. Nemusíš ho totiž zvedat, ta kola tam prostě najedou, zatímco malá přední otočná kola musíš zvednout přes rukojeť. Váhu dítěte v tom kočáru necítíš. I s dvacetikilovým dítětem jsem ten kočár vodila jednou rukou i v terénu, s otočnými koly jsem se s takhle velkým dítětem nadřela i na mírně nakloněné silnici.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
104
8.3.21 20:38

Měla jsem stejne požadavky, byla ochotna klidně dat i 30 tisíc za kočár a na cele čáře vyhral abc design salsa air..drandime už měsíc a naprostá pecka..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
468
8.3.21 20:55

Dámy, samozřejmě já se nesnažím vyvrátit zakladatelce koupi klasiky. Jen jsem ji napsala svoji zkušenost. Na mě ten kočár byl vážně robustní. V prodejně mají udělanou trasu, kameny, rovinka, tráva, asfalt, víte co myslím. Mě se to prostě nevezlo dobře. Otáčení s tím kočárkem je hrozně robustní. Na mě..chtěla jsem ho, zkusila jsem si ho a přehodnotila jsem to, protože mi to fakt nesedlo, má hrozně dobrých spoustu věcí, hloubka korby, velikost. Atd. Ale doslova mě to nechytlo, tak jako jsme byla i něm přesvědčená. Nechtěla jsme za žádnou cenu krabice s otočnými koly. Přehodnotila jsem to, vůči praktičnosti pro mě. Psala jsem, že je třeba to vidět..nechat si poradit. ty kočárky dnes stojí ranec, člověk koupí, aby se to designově líbilo a bylo praktické. Na brusle, se psem..na to to prostě úplně není. To si myslím já. A nezkoušela jsem si ho jen v jedné prodejně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat