Houpací kůň nebo dětský vysavač?

570
27.11.15 00:24

Houpací kůň nebo dětský vysavač ?

Prosím o radu, co pořídit pro skoro dvouletého syna k Vánocům od dědečka. Přemýšlím nad houpacím koněm (plyšovým) a fungujícím dětským vysavačem. Prošla jsem si tady diskuze, ale moc moudrá z nich nejsem. Jsou to poměrně drahé dárky a nerada bych, aby se to jen tak válelo doma bez povšimnutí. Máte někdo vlastní zkušenost, bavilo to vaše děti? Nebo raději vybrat něco úplně jiného? Syn rád připravuje opravdový vysavač k vysávání, vytahuje hadici, šňůru, dává do něj sáček atd., ale jak začnu vysávat, tak nechce pomáhat, špatně se mu drží tyč, jak je velká, tak raději prchá pryč. Jinak se rád houpe na hřišti na různých houpačkách, ale nevím, jestli by ho to bavilo taky doma. Děkuji za případné postřehy.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

27.11.15 00:30

Ahoj. Máme taky vysavač pro tříletého a druhému je rok a půl a spíš vysává ten mladší, staršího moc nebavil od začátku ale mladší vysává pořád :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
570
27.11.15 00:35

Já si právě myslím, že pokud ten vysavač vůbec pořizovat, tak raději teď, dokud je šance, že by ho to mohlo ještě zajímat. Ale na druhou stranu je to jen napodobenina, není tam ten kabel, co se dá tahat a zvuk asi taky bude jiný než u opravdového. Ale manžel tvrdí, že je to blbost, a že to skončí někde v koutě. Tak se nedokážu rozhodnout.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
555
27.11.15 00:38

Ahoj, máme obojí a úplně zbytečně vyhozené peníze!!! houpací kůň pro dvouletého prostě už nuda :lol: a vysavač chce můj dospělácký. Ale k druhým narozkám dostal plastovou skluzavku a ta má dodnes velký úspěch!!! visí na ní pořád, pouští na ní auta, míčky… super! :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
570
27.11.15 00:44

No klouzačka je super nápad, ale jednak mám strach, že by se na ní zabil (chodí ještě pořad tak trochu nejistě a hlavně dělá samé blbosti), a navíc se nám teď nevejde do bytu. Ale máme se brzo stěhovat, a pak bude mít vlastní pokoj, takže to určitě zvážím. A nemáš tip na něco trošku menšího? :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
27.11.15 00:48

Je pravda že mají jiné hračky které se více využívají ;) spíše ty motivační a nejvíc pastelky, mladší maluje jak na papír, tak všude na zeď :zed: starší taky rád maloval a maluje pořád ;) nejvíc se používají ty plastové tříkolky-motorky. Spoustu hraček které se nepoužívali a stály v rohu, tak se prodali ale je to zase škoda, když se může koupit něco co se často používá. Na druhou stranu každé dítě baví jiný styl. Co baví malého nejvíc?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
570
27.11.15 00:54

Malého nejvíc baví hasiči, policejní auta a sanitky. Hraje si hlavně s hračkama pro starší děti, takové ty sady domečků, figurek a dopravních prostředků jako je požárník Sam, pak sanitka od Playmobilu s miniaturním příslušenstvím apod. - má rád takové ty realistické napodobeniny, ale musím ho hlídat, ať to nespolkne nebo nepoztrácí. Vůbec nemá rád odrážedla, malování ho taky moc nebaví, nesnáší plyšáky, teď pomalu začíná stavěť kostky, ale velké, duplo ještě moc nezvládá. Jinak knížek máme doma milion, ty ho baví hodně. Máme koupenou dopředu vláčkodráhu a autodráhu, ale je schovaná, bylo to na něj ještě moc. A nářadí máme taky schované, ještě neumí točivý pohyb rukou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
570
27.11.15 01:02

Z čeho si myslím, že by byl nadšený, je uklízecí vozík od Viledy. Mají ho teď mít v Lidlu, je to vozík na kolečkách, kde je kbelík, mop, koště, smeták a lopatka. Jenže stojí to pět stovek a doma už má koště a smeták a lopatku, pořád s nima lítá po bytě a dělá že uklízí. Kdybych mu dala do kbelíku vodu a mohl by vytírat, tak by byl blahem bez sebe, ale mě by asi ranila mrtvice :-) Tak nevím.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
27.11.15 01:13

Zrovna jsem chtě napsat že je skoro jako ten náš starší, taky hasiči, policie, sanitka, popeláři, vrtulník a má malou vláčkodrahu ale rozbil si mašinku a jezdí po dráze vším co má kolečka :mrgreen: pořídili jsme mu k vánocům další velkou vláčkodrahu a garáž ;) skluzavka taky měla úspěch ale byla dost nebezpečná, tak šla na zahrádku. Dělal na ní blbosti, kouzal se po hlavě a skakal zní. Ještě máme houpačku ve futrech a o tu je rvačka když jí vyndáme. ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
570
27.11.15 01:25

Jj, všechno co houká, to je jeho :-) Tu skluzavku nechám raději na léto, snad se do té doby trochu zklidní a nezabije se na ní. A houpací kůň je asi spíš můj splněný sen, když nad tím teď přemýšlím, co bych za to jako malá dala. Ale pro něj to asi nebude to pravé. Jen u toho vysavače váhám. V klasické houpačce na provázkách začal vždycky po chvilce kňourat, že chce dolů, moc dlouho na ní nevydržel. Spíš se na hřišti houpe na takových zvířátkách na pružině.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
27.11.15 01:35
@bibi2233 píše:
Jj, všechno co houká, to je jeho :-) Tu skluzavku nechám raději na léto, snad se do té doby trochu zklidní a nezabije se na ní. A houpací kůň je asi spíš můj splněný sen, když nad tím teď přemýšlím, co bych za to jako malá dala. Ale pro něj to asi nebude to pravé. Jen u toho vysavače váhám. V klasické houpačce na provázkách začal vždycky po chvilce kňourat, že chce dolů, moc dlouho na ní nevydržel. Spíš se na hřišti houpe na takových zvířátkách na pružině.

K narozeninám dostal od babičky hasičskou almaru jak jezdí, točí se, vysunuje žebřík, houká a dělá bublinky. Ale ten mladší jí stihl během hodiny rozbít, urval žebřík a dráty. Pak dostal tu samou almaru kterou jsme koupili z druhé ruky a ta vydržela asi měsíc a dopadla úplně stejně. A třeba kuchyňka by ho nebavila? Mikrovlnka je taky dobrá s jídlem a talířkama ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
570
27.11.15 01:45

To zní zajímavě, hasičská almara, co to je? :-) Nad kuchyńkou jsem uvažovala na jaro k narozeninám, bojím se, aby teď neměl velkých dárků moc a nezahltilo ho to. Teď dostane autodráhu a vláčkodráhu pro prťata s Noddym, plus k tomu domeček a letiště - prostě tématické Vánoce s Noddym :-) Navíc vůbec netuším jakou kuchyńku vybrat, dívala jsem se po dřevěných i plastových a fakt netuším, nabídka je velká, a některé ceny dost vysoké, asi by se muselo složit víc lidí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
27.11.15 02:05

Almara je z pohádky auta, blesk, burák, určitě znáš :mrgreen: máme plastovou kuchyňku a ta ho kolem dvou let hodně bavila, pak delší dobu nic a teď jí zase používá. Vždycky nosí ochutnat co zrovna vaří :lol: má i pokladnu s penízky a kartou ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24411
27.11.15 06:55

Náš kluk si třeba s houpacím koníkem hraje hodně… Ale těžko to odhadnout, no :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5725
27.11.15 07:28

Vysavač bych určitě nekupovala, přijde mi to jako naprostá blbost, která skončí v koutě. A to hlavně z důvodu, že stejně nebude nikdy tak zajímavej, jako ten skutečnej.

Houpací kůň, to je dítě od dítěte. Syn se rád houpal venku na všem, ale doma na koníkovi vůbec. Dcerka venku moc ne, ale na koníkovi celkem ráda. Miluje zvířata a koníky obzvlášť, možná proto.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama