Musí se housky potírat vajíčkem před pečením?

Bunny puella
7.8.13 12:26

HOUSKY Z DP- musí se potírat vajíčkem před pečením?

Ahoj,
potřebuju radu. Bohužel, nedostanu se dnes nikam do obchodu (marodíme),ale chci udělat housky. Mám oblíbený recept, vyzkoušený, ale jediný, co mi chybí, jsou vajíčka. Potíráte domácí housky před pečením v klasické troubě vajíčkem a nebo se to dá nějak ošulit? Vím, že chleba se potírá i vodou se solí, ale nevím, jestli to jde použít i na housky.

Děkuju za rady!! :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

4828
7.8.13 12:33

@Bunny puella Jde potírat mlékem. Nemají potom ale takovou barvu a nejsou tak lesklé. V nouzi vodu se solí, asi tím nic nezkazíš, jen nebudou tam vzhledné.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
K-Black
7.8.13 12:33

Voda se solí, nebo mléko, nebudou tak lesklé, chuťově jsou ok.

• Nahlásit
  • Citovat
13870
7.8.13 12:37

Občas je nepotřu ničím, když nestíhám. Jde jen o estetiku, na chuť to nemá vliv.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Bunny puella
7.8.13 12:41

Děkuju!

prubnu tu sůl s vodou. Mlíko nemám :? :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
K-Black
7.8.13 12:42

@Bunny puella jestli máš nějaký ozkoušený recept, tak mi ho sem písni, prosíííím krásný muži :*

• Nahlásit
  • Citovat
Bunny puella
7.8.13 12:47

@Jasněnkaa

250ml vody špetka cukru
2 lžičky soli
3 lžíce oleje
500g hl. mouky
1.5 lžičky droždí

V uvedeném pořadí dát do pekárny, navolit program kynuté těsto ( trvá 1.5 hodiny). Po vykynutí rozdělit těsto na 8 dílů a každý díl na tři díly. ze tří dílků upleteme housky (copánek), dáme na plech s pečícím papírem, potřeme rozšlehaným vajíčkem á posypeme mákem, nastrouhaným sýrem nebo směsí semínek. Můžeme nechat bez posypu, jen potřené vajíčkem. Pečeme na 200°C do zlatova. Pečeme spíš ve spodnější části trouby, nejvýše v polovině, aby housky ještě horkem nabyly. Já dávám plech do poloviny. Peču cca 20 minut.

Tohle je dávka na osm housek. Jenže jsou tak žravé a výborné, že dělám rovnou z dvojité dávky :lol: :lol:

Těsto mimo pekárnu (ručně) jsem nezkoušela, ale prý to taky jde.

• Nahlásit
  • Citovat
31695
7.8.13 12:50

Já nepotírám nikdy ničím, jsem na to moc líná, a jsou vždycky mňamózní. nejradši dělám sádlové :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Bunny puella
7.8.13 12:55

@slavuska1 jůů,sádlové? Můžu poprosit o recept? Děkuju!

• Nahlásit
  • Citovat
K-Black
7.8.13 12:56

@Bunny puella děkuju, ale tyhle mám. Se s tím chudáku vypisuješ :oops:

Prosimtě kdo jsi? já z tebe uplně vlhnu :oops: ale nedokážu přiřadit jméno :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
Bunny puella
7.8.13 12:59

@Jasněnkaa pierre cosso :srdce: :srdce: určitě mě znáš… ;)

• Nahlásit
  • Citovat
Bunny puella
7.8.13 13:01

@Jasněnkaa a jsi s houskama spokojená? Já vyzkoušela x receptů, tyhle jsou vždycky nadýchaný a moc dobrý. I druhý den, když se poštěstí a vydrží :mrgreen: jaký máš nejoblíbenější ty?

• Nahlásit
  • Citovat
K-Black
7.8.13 13:05
@Bunny puella píše:
@Jasněnkaa pierre cosso :srdce: :srdce: určitě mě znáš… ;)
čím jsi starší tím jsi hezčí, jdu si vyměnit podušku :mrgreen:

Jo zatím mi tyhle chutnají nejvíc, taky jsem vyzkoušela víc receptů, ono tohle je takový uni recept ;) když ubereš půl lžičky droždí, přidáš 4 lžice oleje, máš výbornou pizzu :lol: zrovna ji jím ;)

• Nahlásit
  • Citovat
31695
7.8.13 13:08

@Bunny puella dělám tyhle http://recepty.chytrazena.cz/…-112974.html v receptu se z toho dělají rohlíky, ale já to dělám jako housky, rohlíky vzhledově vypadaly nevalně, neumím je umotat :zed: :lol: jinak sádla dám většinou oo trochu víc než v receptu, a mňam :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Bunny puella
7.8.13 13:10
@Jasněnkaa píše: čím jsi starší tím jsi hezčí, jdu si vyměnit podušku :mrgreen:Jo zatím mi tyhle chutnají nejvíc, taky jsem vyzkoušela víc receptů, ono tohle je takový uni recept ;) když ubereš půl lžičky droždí, přidáš 4 lžice oleje, máš výbornou pizzu :lol: zrovna ji jím ;)

fakt?! Jéé, super, děkuju!! Pořádný recept na pizzu už sháním dlouho. Takže klasika postup jako u housek, jen pak hotový těsto rozválím na pečící papír, pokladu vším čím chci a dám péct? Na kolik prosím? To musím vyzkoušet.

A máš pravdu, čím starší, tím hezčí. Je to fakt neuvěřitelně charismatickej chlap a též jsem z něj dole úplně jin. :oops: :oops: :oops: :lol: :lol: :lol:

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama