Hovězí a jiné červené maso u kojence

Anonymní
31.7.21 16:29

Hovezi a jine cervene maso u kojence

Cau mamky, kolik tak cerveneho masa muze dite od jednoho roku? Vim, ze hovezi je tezke na traveni, ve sklenickach verim, ze je porce akorat, ale varim i svoje a nechci malemu zadelat potize se strevy do budoucna. Tak me tak zajima, kolik masa uz ne na kojence moc? Treba priklad v tydnu po-pa: hovezi, kruti, teleci, ryba, veprove/jehneci, bez masa, hovezi. Muze to uz byt moc, 4× tydne cervene maso?

Diky za rady, moc mi to pomuze :)

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
24528
31.7.21 17:35

Podle mě je to moc i pro dospělého, celkově moc masa, ale asi záleží jak je kdo zvyklý no. My máme maso tak max 3× do týdne, ale malé porce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14802
31.7.21 17:35

Predne bych kupovala v biokvalite, takze vynechat kruti a teleci, to je skoro nesehnatelne/zbytecne.
Zkusila bych najit zdroj domacich kraliku a sehnat biojatra, to je skvely zdroj zeleza a jinych latek. Pak bych davala hodne domaci zloutky a pridala cervenou cocku a kvalitni tvrde syry.
No a ono ti toho mista na hovezi pak uz tolik nezbyde :).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2893
31.7.21 17:43

Mne přijde maso denně pro malý batole moc, zařadila bych možná tak obden, maximálně. Ale to uvidíš, třeba na ně zrovna bude mít chuť, protože v tom mase bude nějaká zivina, kterou bude potřebovat. A pak ti ho jist zase přestane, až bude mít dost. Maličké děti si tohle umi regulovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3791
31.7.21 18:10

Dávala jsem maso max 3× týdně, my ho moc nejíme ani dospělí, tak mi připadalo zbytečné cpát ho dítěti. Jednu dobu (kolem dvou let tuším?) dcera nejedla maso vůbec, několik měsíců. Tak jsem to doháněla luštěninama a tak a v pohodě - doktorka říkala že to není potřeba řešit, że jí zjevně nic nechybí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1310
31.7.21 18:24

Od roku maso stačí 3 - 4×x týdně včetně ryb, červené 1× týdně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat