Hovězí guláš v papiňáku

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
56
29.7.10 20:55

Hovězí guláš v papiňáku

Ahoj holky, chtěla bych se zeptat, jestli vaříte hovězí guláš v papiňáku. Pokud ano, napište mi, prosím, recept a hlavně jak dlouho se v papiňáku vaří a na jaký stupeň má být elektrický sporák 1 - 9. Třeba roštěnky vařím na 6. stupeň asi 20 min. a maso je měkké. Teď jsem četla v nějakém receptu, že se vaří maso na guláš v papiňáku 30 min. ale asi na menší stupeň.
Díky moc za rady.
Ahoj Jana

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2901
29.7.10 21:03

Ahoj. Já mám sice plynový sporák, ale myslím, že na stupně se tu až tak nehraje … prostě to uvedeš do varu a pak to těch 25 - 30 minut necháš pracovat:) Já když se papiňák natlakuje, tak stahuju teplotu na minimum, ono se to stejně vaří, ale tak zběsile to neprská:)

Jinak já na oleji osmažím cibuli pokrájenou na kostičky (říká se, že kolik dáš masa, tolik máš dát cibule - já dávám teda výrazně míň. Přidám na kostky nakrájené hovězí, osmahnu, až se zatáhne. Dám k tomu na kousky pokrájenou papriku, zasypu sladkou paprikou - kořením (dávám klidně celý pytel), zaliju vodou a nechám dusit.
Po těch cca 25 minutách vypnu, odtlakuju:) - a dochutím (česnek, pepř, sůl, majoránkka) a zahustím hladká mouka rozmíchaná s vodou, resp. s tím vývarem z masa). Provařím - a je hotovo:) Na talíři ještě dozdobím cibulí nakrájenou na kolečka..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3138
29.7.10 21:06

Ahoj, já dělám v papináku základ na guláš. Olej (sádlo),hodně cibule (na sklo), paprika (jen chvilku), na to mrsknu kostky masa, trošku osolím, opepřím (ale prý se to nemá, kvůli ventilu) a pak po opečení masa podliju vodou a vařím dobře hodinu. Tedy - ve chvíli kdy začne syčet ztlumím plyn na minimum. Hotový základ dodělám tak, že ho rozředím, přídám 1 sklinku leča (udělá dobrý šmak, neboj nebude to chutnat jako lečo), zahustím chlebem. Když lečo nemám, nedám, ale s ním je to fakt lepší. :palec: Alespoň dám pár pásků sterilované kapie.

J.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat