Reklama

Hovězí maso je furt tvrdé

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Attila8 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.02.17 13:40
Hovězí maso je furt tvrdé

Ahoj, jak dlouho děláte hovězí než změkne? Koupila jsem hovězí kostky na guláš, prvně jsem to nechala zatáhnout a tteď se to dusí už ve vývaru dvě hodiny a je to jak beton… Před vařením bylo tak měkké, tlakáč nemám.

Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reklama

Reakce:

freeport
Zasloužilá kecalka 947 příspěvků 17.02.17 13:41

Zřejmě nějakej starej bejk :-), dvě hodiny je dost na kostky, to by mělo být měkký. no vař stále a uvidíš.

katyna1984
Kecalka 498 příspěvků 17.02.17 13:41

Záleží na stáří zvířete, ze kterého maso bylo. A taky na hrnci, ve kterém vaříš. V litinovém nechávám vařit tak hodinu a půl, v běžném nerezovém klidně i tři.

lapagerie
Kecalka 474 příspěvků 17.02.17 13:46

Potkala jsem i hovězí, které prostě nebylo měkké ani po 4 hodinách vaření a nepomohl ani papiňák… Takže nejspíš stará kráva.

kopejka
Echt Kelišová 9706 příspěvků 17.02.17 13:46

@Attila8 záleží na masu, musíš holt vařit dokud nezměkne

katkalaila
Extra třída :D 11902 příspěvků 17.02.17 13:46

Někdo přidává trochu kypřícího prášku nebo mletý suseny zázvor… maso by melo zmeknout rychleji ;)

Dermabion
Ukecaná baba ;) 1367 příspěvků 17.02.17 13:48

Já solím až na závěr a maso podlévám horkou vodou/vývarem a tohle se mi nestává…teď už nepomůže asi nic

MartinaVALL
Ukecaná baba ;) 1466 příspěvků 17.02.17 13:50

Zkus špetičku jedlé sody, ale opatrně

Heivka
Závislačka 2964 příspěvků 17.02.17 13:51

Tohle se mi párkrát stalo, je to bohužel maso ze starého kusu a tam to nezachrání ani tři hodiny v papiňáku. Já to vyřešila, že po uvaření jsem to maso prohnala mlýnkem, přidala brambory a naředila omáčku a byla z toho super polívka.

MartinaVALL
Ukecaná baba ;) 1466 příspěvků 17.02.17 14:01

@Heivka Jo,jo, měli jsme balíčky od známého, hovězí z mladého býčka, jen paseného na louce, prostě i super cena, jen vozí na jatka a z 10 balíčků byly dva k neuvaření, shodli jsme se na tom, že to asi vyměnili, jinak ostatní uvařeno hned, rozpadalo se, hned měkké…Ta jedlá soda se musí opatrně, ale jediná pomohla, no

Šmoulice
Kelišová 6639 příspěvků 17.02.17 14:10
@Attila8 píše:
Ahoj, jak dlouho děláte hovězí než změkne? Koupila jsem hovězí kostky na guláš, prvně jsem to nechala zatáhnout a tteď se to dusí už ve vývaru dvě hodiny a je to jak beton… Před vařením bylo tak měkké, tlakáč nemám.

2 hodiny je na guláš strašně málo. Hovězí guláš vařím vždy minimálně 6 hodin a jen na mírný plamen. Vždy se pak maso krásně rozplývá. A úplně se rozvaří cibule, která celý guláš krásně zahustí.

dana.dv
Zasloužilá kecalka 688 příspěvků 17.02.17 14:37

V papiňáku jsou kostky na guláš (kupuju v Lidlu) hotové za 45min.

brixavonpavli
Stálice 71 příspěvků 1 inzerát 17.02.17 14:39

2 hodiny jsou málo… máhovězí minimálně 3 hodiny ;)

Fima
Nadpozemská drbna 29218 příspěvků 13 inzerátů 17.02.17 15:02

Hovězí se musí vařit dlouho. Pokud nemáš papiňák, tak je to na X hodin. Já vařím v papiňáku, takže to mám hned. Kostky na guláš vypínám za půl hodiny. Už se mi párkrát stalo, že jsem to přešvihla a maso bylo totál rozpadlé. Dokud jsem ho neměla, tak jsem hovězí moc nedělala, protože to strašně dlouho trvalo a kolikrát to stejně bylo jak podrážka.

Ivan PPZ
Kelišová 5605 příspěvků 17.02.17 15:06

Přidat jedlou (kuchyňskou) sodu, nebo možno i Papáyu - třeba i tu slazenou, co se prodává u oříšků.

Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Co zařídit po porodu: Přehled do konce šestinedělí

Už se miminko klube na svět? Příjemnou novinku je potřeba nahlásit nejen... číst dále >

Články z Expres.cz

Postrach škol Táta parťák chce, aby si děti dělaly, co chtěly. Budeme negramoti?

Bloger, který je známý pod přezdívkou Táta parťák a který svou pravou... číst dále >

Co zlomilo Slavíkovi vaz? Opakující se skandály a odchod partnera

Konec! Karel Gott a ani Lucie Bílá si letos dalšího Zlatého Slavíka na své... číst dále >

Články z Ona Dnes

Doktorka mi řekla, ať „to“ dám radši pryč, řekla matka zdravé holčičky

Některá maminka porod císařským řezem nechce, ale stejně to tak nakonec... číst dále >

Přehlídka prádla podle Rihanny? Nálepky na bradavky i těhotné modelky

Pětinásobná držitelka Grammy, zpěvačka, herečka a módní návrhářka Rihanna se... číst dále >

Reklama