Hovor na účet volaného

2796
22.10.19 12:00

Hovor na účet volaného

Ahoj, lze u nás v ČR provést hovor na účet volaného? Jakým způsobem? U všech operátorů?
Proč se ptám. Četla jsem článek, kde třináctiletá dívka nasedla do špatného autobusu, místo v Jaroměři skončila v Nové Pace. Neměla peníze ani kredit, tak volala 158 a policie ji pomohla, odvezli ji nakonec domů.. Holka to vyřešila dobře, o tom žádná. Ale kdyby mohla zavolat domů, co se děje, asi by byli všichni klidnější.
A mě právě napadlo to s tím hovorem na účet volaného. Bylo by dobré vědět, zda to lze a jak. Člověk nikdy neví, kdy to bude potřebovat on nebo děti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
132
22.10.19 12:10

@Murka NeVim jak volání ale vím že Vodafon má třeba sos sms

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17090
22.10.19 12:12

@Murka zda jde zavolat na účet volaného nevím, ale u T-mobile jsem si všimla, že má něco jako tarif „školák“. Je to pro twist karty a rodiče si to u dítěte nastaví, to pak může v případě, že nemá kredit zavolat jednomu rodiči. Jak to přesně funguje nevím, chci se na to u nich informovat. Objevila jsem to nedávno.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
15463
22.10.19 12:17

Někteřé operátoři mají možnost to nastavit pomocí různých příkazů, je potřeba se ptát na ten konkrétní svého poskytovatele. Respektive půjde to vygooglit.

Ale - nejspíš bude to platit jen pro tři hlavní, ne pro virtuální.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19569
22.10.19 12:19

@elen-ka když jsem byla dítě, měl to i Vodafone, ale jestli to má i dnes nevím

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2796
22.10.19 12:23

Takže řešit přímo u daného operátora. Myslela jsem, že je nějaký univerzální způsob, který by se dal použít kdy-kdekoliv.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29227
22.10.19 12:34

@Murka
A jak mohla dojet jinam linkovým autobusem, když řidičovi musí říct zastávku? Chápu to ještě tak ve vlaku, ale když se není jistá, má pusu a může se zeptat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
67048
22.10.19 12:40
@Russet píše:
@Murka
A jak mohla dojet jinam linkovým autobusem, když řidičovi musí říct zastávku? Chápu to ještě tak ve vlaku, ale když se není jistá, má pusu a může se zeptat.

Způsobu mraky… Zamysli se, přejede, má litácku, řidič si nevšimne, neřeší…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2796
22.10.19 12:44

@Russet to se stalo i mě. Já vlezla do špatného autobusu, řidič mi blbě rozuměl a bylo zaděláno. Stát se to může.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2591
22.10.19 12:44

U O2 jde, ze kdyz clovek chce volat, tak ma moznost nechat odeslat sms, at zavolaji zpatky. Co pro to clovek ma udelat, ale nevim, ja ty sms dostavala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
412
22.10.19 13:00

Mám t-mobile a dobíjím synovi twist přes vyúčtování, pravidelně - měsíčně. Jsem jeho sponzor -takto je to přímo nazváno. On se mi dovolá kdykoliv i bez kreditu…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29227
22.10.19 13:05
@Lama Lama píše:
Způsobu mraky… Zamysli se, přejede, má litácku, řidič si nevšimne, neřeší…

Jestli dojíždí denně, tak fakt nechápu, jak může zabloudit. Dojíždím celý život a v nedospělém věku jsem fungovala bez mobilu. Kapesné 000.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
67048
22.10.19 13:14
@Russet píše:
Jestli dojíždí denně, tak fakt nechápu, jak může zabloudit. Dojíždím celý život a v nedospělém věku jsem fungovala bez mobilu. Kapesné 000.

No, tak ty nechápeš, já jo. Přejíždím běžně, prostě jsem mimoň, každej jsme nějaký. Zamyslím se, začtu, zakecám se, bud přejedu nebo vlezu jinam, než jsem měla v plánu.

Někdo zapomíná, někdo přejíždí, další je zmatkař, někdo pečlivý neurotik, pomalý, rychlý, zbrklý…
V nedospělém věku jsme fungovala asi většina z nás ročník 80 a méně. ;)

U nás teda jednou kluk usnul, do toho ještě zapomněl mobil. Naštěstí nejsem z těch, co nechápe, že se to může stát, ale předvídala jsem to, měli jsme nacvičeno. Došel za poani, poprosil, zavolal. Autobusák ho vzal teda zpátky zadara.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1366
22.10.19 13:23

Stalo se mi i jako dospělé několikrát, že jsem vlezla do jiného autobusu nebo se začetla a přejela. Takže chápu, že se to povede dítěti.
Naše děti se snažím trénovat na různé situace, ale všechno se vykrýt nedá. K původnímu dotazu, co vím, tak existuje možnost navolení čísla/čísel, kam se dítě dovolá i bez kreditu nebo po vyčerpání volných minut, nebo takovéto „volejte si navzájem zadarmo“. Ale bude to na dotaz přímo operátorovi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat