HPP a rodičovský příspěvek

26.4.17 20:05

Hpp a rodičovský příspěvek

Ahoj holky, chtěla bych se vrátit do zaměstnání na hpp a přemýšlím jestli mi zůstane rodičák. jsou v tom teď velké změny tak prosím o reakce holky co s tím mají aktuální zkušenosti. Mělo by to být tak že je možné pracovat i na hpp ale dítě do dvou let musí hlídat babička, prostě nesmí navštěvovat státní jesle, jen soukromé nebo hlídat babi. :) :mavam: :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

56907
26.4.17 20:09

@katrinacek to je už dlouho. do 2 let nesmí být ve školce /jeslích/ dýl jak 46 h měsíčně. Chodím od 2 let, mám plat i rodičák ;) tam už to omezené není.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17294
26.4.17 20:16

@katrinacek je to tak, do dvou let musis mit hlidani poresene jinak.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5329
26.4.17 20:23

Je to jak pisou holky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7424
26.4.17 20:32

Já jen doplním, že to omezení docházky do jeslí/školky nebo obdobného zařízení na 46 hodin měsíčně se týká i soukromých zařízení. V případě, že takové zařízení dítě mladší 2 let navštěvuje, jsi povinna to oznámit úřadu práce a každý měsíc doložit potvrzení o docházce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26.4.17 20:41

Děkuji holky, @Lendeš díků, přesně o tohle mi jde, tady v jeslich jsme se byli informačně mrknout a tam majitelka jeslí řekla, že jelikož jsou soukromé zařízení, nevstahuje se na ně oznamovací povinnost a tak nemají ani oni ani já povinnost hlásit návštěvu jesliček. Tak právě vůbec nevím..:(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26.4.17 20:45

Malé je totiž rok a půl, a bez rodičáku se mi jesle nevyplatí, hlavně jsem generace která má pracující babičky takže hlídání v rodině nepřichází v úvahu… Jenže korunky jsou potřeba, teď babo raď..hold bych ještě půl rok počkala..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8427
26.4.17 20:50
@katrinacek píše:
Malé je totiž rok a půl, a bez rodičáku se mi jesle nevyplatí, hlavně jsem generace která má pracující babičky takže hlídání v rodině nepřichází v úvahu… Jenže korunky jsou potřeba, teď babo raď..hold bych ještě půl rok počkala..

Tak bys rodičák na ten půlrok pozastavila a pak nechala doběhnout, o peníze z rodičáku tak nepřijdeš, jen je dostaneš později.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7424
26.4.17 21:15

@katrinacek Jesle nemají oznamovací povinnost, ale ty ano. Zákon to formuluje takto:
Podmínka osobní celodenní péče se též považuje za splněnou a rodičovský příspěvek náleží, jestliže
a) dítě, které nedosáhlo 2 let věku, navštěvuje jesle, mateřskou školu nebo jiné obdobné zařízení pro děti v rozsahu nepřevyšujícím 46 hodin v kalendářním měsíci.

Žádné rozdělení na veřejné a soukromé.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26.4.17 22:16
@zrcadlo píše:
Tak bys rodičák na ten půlrok pozastavila a pak nechala doběhnout, o peníze z rodičáku tak nepřijdeš, jen je dostaneš později.

Tak to je skvělá zpráva! Ještě si to ověřím na pracaku, no to by bylo super. Děkuji za radu! :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7424
27.4.17 08:09

@katrinacek Oficiálně to nebude pozastavení, ale ukončení a po druhých narozeninách (respektive až zase budeš splňovat podmínky) tak znovu požádání. Dokud nemáš vyčerpaných 220 tis. Kč, je to stále nejmladší dítě v rodině a nedosáhlo 4 let, tak máš na RP stále nárok.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama