Reklama

Hpp a výpověď ze zdravotních důvodů

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

mcharliem
Povídálka 14 příspěvků 09.01.17 20:38
Hpp a výpověď ze zdravotních důvodů

Dobrý den přeji všem…chtěla bych se zeptat jak mám napsat výpověď ze zdravotních důvodů? A jestli mě pustí hned k tomu datu ke kterému chci? Potvrzení od lékaře mít budu…Předem děkuji za odpověď…

Reklama

Reakce:

Nicollka1993
Zasloužilá kecalka 741 příspěvků 09.01.17 21:10

Dobrý večer :) a máte potvrzení od svého lékaře nebo od firemního? Firma bude chtít výstupní kontrolu u firemního doktora a posudek od něj.

Sojkka
Ukecaná baba ;) 2407 příspěvků 10.01.17 01:21
@mcharliem píše:
Dobrý den přeji všem…chtěla bych se zeptat jak mám napsat výpověď ze zdravotních důvodů? A jestli mě pustí hned k tomu datu ke kterému chci? Potvrzení od lékaře mít budu…Předem děkuji za odpověď…

Jestli tomu dobře rozumím, chtěla byste okamžitě zrušit PP ze zdravotních důvodů. Aby bylo toto možné, musí být splněny 2 podmínky.
1/Musíte předložit lékařský posudek, ve kterém bude zcela jednoznačně uvedeno, že nemůžete nadále vykonávat konkrétní práci bez ohrožení svého zdraví.
2/Zaměstnavatel vám do 15 dnů od obdržení posudku neumožnil vykonávat pro vás vhodné práce.
Až potom je možné okamžité zrušení PP.
Ten lékařský posudek nemůže být od „nějakéo lékaře“, ale od toho, kdo je poskytovatel pracovnělékařských služeb. Pakliže má s takovým lékařem zaměstavatel smlouvu, tak s ním.

mcharliem
Povídálka 14 příspěvků 10.01.17 14:48

Firemního lékaře nemají…to potvrzení mi vystaví můj obvodní lékař… už tam pracovat nemůžu a ani nechci jinou nabídku od tohoto zaměstnavatele…

Sojkka
Ukecaná baba ;) 2407 příspěvků 10.01.17 16:32

@mcharliem Nejde o to, jestli jinou nabídku chcete nebo nechcete. Je věcí zaměstnavatele, umožnit vám vykonávat jinou vhodnou práci. Až když pro vás takovou práci nebude mít, můžete okamžitě zrušit PP. Vzhledem k tomu, že dle ZP vám pak musí zaplatit 2 měs. náhradu mzdy ve výši prům. výdělku, je celkem nepravděpodobné že by tak učinil. Jestli chcete okamžitým zrušení PP řešit co nejrychlejší odchod z firmy, je toto špatná volba.
Obvodní lékařka by mohla provádět preventivní vyšetření nebo pravidlené prohlídky a to byste ještě musela být v kat. 1. Posudek na způsob. nebo nezpůsob. k práci musí vystavit jeho smluvní lékař.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Kdy začít děti učit zacházet s penězi? Začněte pomocí her v předškolním věku

Jedním z nejčastějších sociálních problému, se kterými se dnes potkávají... číst dále >

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Články z Expres.cz

Eva Decastelo: Komentují moje tlusté ruce? Musí mít chudý vlastní život!

Patří mezi nejkrásnější české moderátorky. I když před několika dny oslavila... číst dále >

Na dovolenou jeli po rozchodu? Bučková naznačila konec už před měsícem

Napsala jsem vše, co jsem říct chtěla, na svůj Instagram, odbývá Eliška... číst dále >

Články z Ona Dnes

V Praze nám můžou závidět, říká Šumavan Marek Ztracený

S partnerkou a synem žije v Železné Rudě. To je místo, kde Marek Ztracený... číst dále >

Jsem tak trochu rebelující černá ovce rodiny, říká sestřička z Ordinace

Ha Thanh Špetlíková, která je známá jako zdravotní sestřička ze seriálu... číst dále >

Reklama