HPP na dobu určitou a těhotenství, co dál?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.11.18 14:02
HPP na dobu určitou a těhotenství, co dál?

Ahoj, není to sice aktuální, ale zajímalo by mě, jak to je do budoucna. Teď jsem si našla dobrou práci a mám smlouvu na rok, ještě mi do ledna běží zkušebka. Nejsem pověrčivá, ale zdál se mi sen, kdy na mě nějaký hlas volal jsi už dva týdny těhotná, ale ještě to nevíš :mrgreen: vím, že to byl jen nějaký výplod fantazie, ale i tak by mě to zajímalo, jak to je. Kdybych fakt otěhotněla a tři nebo čtyři měsíce před skončením té smlouvy šla na mateřskou, tak to mi potom tu smlouvu automaticky musí prodloužit a nebo k poslednímu dni konec a budu bez práce? Díky za odpověď.

Reakce:
Mika.ella1
Povídálka 35 příspěvků 08.11.18 14:05

Smlouva konci a nic prodluzovat nemusi.

andelka83
Generální žvanilka 20382 příspěvků 08.11.18 14:42

Smlouva skončí uplynutím doby na kterou byla sjednaná. Prodlužovat ti ji nemusí.
Mně skončila smlouva koncem září,byla jsem v 5 měsíci a na nemocenské,takže logicky jasné že neprodloužili. V prosinci začnu brát PPM,na to nárok mám,i když smlouva v těhotenství skončila,je tam ochranná doba.

lucielorenc
Kecalka 406 příspěvků 8 inzerátů 08.11.18 15:35

Smlouvu Ti pravděpodobně neprodlouzi, mě skončila smlouva, když měl prcek 3.5 měsíce a brala jsem mateřskou, po ukončení jsem přešla na RD ( v tom je to stejné jako by smlouva byla na dobu neurčitou) . Pro Tebe se nic nemění, ono ani smlouva na dobu neurčitou není záruka, že se po RD do stejné práce vrátíš…

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

3 nejčastější úrazy dětí a první pomoc: Víte, jak se zachovat?

Hlídáte je jako ostříž, ale stačí vteřinka nepozornosti a neštěstí je na... číst dále >

Články z Expres.cz

Namol opilý gólman Svoboda boural a zrušil dvě auta: Jen zázrakem nikoho nezranil

Fotbalové a hokejové hvězdy spíš než na tréninku nebo na hřišti lámou rekordy... číst dále >

Vrahovi pumpařky hrozí výjimečný trest, práskl ho komplic kvůli dvěma tisícům

Policisté zadrželi a obvinili muže, kteří přepadli čerpací stanici u... číst dále >

Články z Ona Dnes

Vyprošťováky, které vás po divoké noci nakopnou do nového roku

Silvestrovská noc bude možná dlouhá a zábavná, ale první novoroční ráno může... číst dále >

Kvůli šikaně jsem začala boxovat, říká šampionka Martina Ptáčková

Než se světová šampionka v kickoboxu, Martina Ptáčková (21), naučila rány... číst dále >