HPP na dobu určitou a těhotenství, co dál?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.11.18 14:02
HPP na dobu určitou a těhotenství, co dál?

Ahoj, není to sice aktuální, ale zajímalo by mě, jak to je do budoucna. Teď jsem si našla dobrou práci a mám smlouvu na rok, ještě mi do ledna běží zkušebka. Nejsem pověrčivá, ale zdál se mi sen, kdy na mě nějaký hlas volal jsi už dva týdny těhotná, ale ještě to nevíš :mrgreen: vím, že to byl jen nějaký výplod fantazie, ale i tak by mě to zajímalo, jak to je. Kdybych fakt otěhotněla a tři nebo čtyři měsíce před skončením té smlouvy šla na mateřskou, tak to mi potom tu smlouvu automaticky musí prodloužit a nebo k poslednímu dni konec a budu bez práce? Díky za odpověď.

Reakce:

Mika.ella1
Povídálka 29 příspěvků 08.11.18 14:05

Smlouva konci a nic prodluzovat nemusi.

andelka83
Neúnavná pisatelka 19889 příspěvků 08.11.18 14:42

Smlouva skončí uplynutím doby na kterou byla sjednaná. Prodlužovat ti ji nemusí.
Mně skončila smlouva koncem září,byla jsem v 5 měsíci a na nemocenské,takže logicky jasné že neprodloužili. V prosinci začnu brát PPM,na to nárok mám,i když smlouva v těhotenství skončila,je tam ochranná doba.

lucielorenc
Kecalka 341 příspěvků 8 inzerátů 08.11.18 15:35

Smlouvu Ti pravděpodobně neprodlouzi, mě skončila smlouva, když měl prcek 3.5 měsíce a brala jsem mateřskou, po ukončení jsem přešla na RD ( v tom je to stejné jako by smlouva byla na dobu neurčitou) . Pro Tebe se nic nemění, ono ani smlouva na dobu neurčitou není záruka, že se po RD do stejné práce vrátíš…

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Bipolární porucha, kterou trpí Babišova dcera: Kdo ze slavných ji měl také?

Bezdůvodně pokleslá nálada, která může trvat i dva týdny, ztráta energie,... číst dále >

Uspěje album Vondráčkové Růže na rozdíl od propadáku The Perfect Kiss?

To, že její nový film The Perfect Kiss je propadák, ji neodradí od další... číst dále >

Články z Ona Dnes

Nejčastější chyby při čištění zubů, které mohou za zničený chrup

Téměř každý se za svůj život setká se zubním kazem. Na vině je podle lékařů... číst dále >

KVÍZ: Kdo byl svatý Martin a co se v jeho svátek jí, pije a dělá?

Po roce 1989 se opět začaly dostávat ke slovu tradice, kterým bývalý režim... číst dále >