HPP na zkrácený úvazek a k tomu OSVČ, poradíte

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

ljuba12
Povídálka 21 příspěvků 10.02.18 21:32
HPP na zkrácený úvazek a k tomu OSVČ, poradíte

Potřebovala bych prosím poradit. V současné době se budu vracet zpět po MD na HPP, ale na zkrácený úvezek na 10h/týdně. Příjem bude něco kolem 4 tis hrubého. Naskytla se mi možnost práce také na zkrácený úvazek a příjem bude také něco kolem 4 tis možná o něco více nebo méně.
A mě zajímá, jak to bude s daněma? Je to tak, že pokud budu mít na HPP větší příjem než jako OSVČ (třeba jen o 500 kč) tak se nemusí platit měsíčně zálohy, ale potom až při podání přiznání?
A co když bych měla větší příjem jako OSVČ než z HPP, tak se musí platiti minimální zálohy 4. tis? Chápu to dobře?
A jak je to se slevou na dítě? Můžu si jí uplatnit v zaměsntnání na HPP? Nebo je to stanoveno nějakou minimální mzdou, kterou budu brát? Moc děkuji za radu :hug:

Stránka:  1 2 Další »

Reakce:

longed-for-dream
Kecalka 356 příspěvků 10.02.18 22:20

Měsíční zálohy? Já tomu nerozumím co tim myslíš a to jsem danarka :mrgreen:

ljuba12
Povídálka 21 příspěvků 10.02.18 22:27

Myslím zálohy na ZP a SP

Regina Hero
Nadpozemská drbna 27290 příspěvků 10.02.18 22:27
@longed-for-dream píše:
Měsíční zálohy? Já tomu nerozumím co tim myslíš a to jsem danarka :mrgreen:

Mysli tim minimalni zalohy na zdravotni a socialni pojisteni, co musi OSVC platit, pokud to maji na hlavni cinnost…

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 62976 příspěvků 3 inzeráty 11.02.18 10:29

Háčkuju se a taky mě to zajímá… přeformuluju dotaz: bere se OSVČ jako vedlejší činnost, pokud na tom HPP není příjem alespoň minimální mzda.

ljuba12
Povídálka 21 příspěvků 11.02.18 13:54

Máte někdo prosím zkušenosti jak toto funguje?

longed-for-dream
Kecalka 356 příspěvků 11.02.18 20:29

No já dělala jednomu klientovi ze ma vedlejsak a nikdy by mě nenapadlo mě takhle přemýšlet. Ale je fakt ze ten klient dělá na HPP klasický 40hodin týdne. A FU mi to nevrátil.

eumedon
Extra třída :D 13547 příspěvků 11.02.18 20:41
@ljuba12 píše:
Máte někdo prosím zkušenosti jak toto funguje?

A nestačí ti, když ti někdo napíše, jak je to v zákoně? Ono to totiž zřejmě funguje podle zákona.

@j.a.n.i1 píše:
Háčkuju se a taky mě to zajímá… přeformuluju dotaz: bere se OSVČ jako vedlejší činnost, pokud na tom HPP není příjem alespoň minimální mzda.

Sojkka
Ukecaná baba ;) 2420 příspěvků 11.02.18 23:39

@j.a.n.i1 vedlejší SVČ nemá vazbu na min. mzdu. Aby mohla být SVČ vedlejší, musí ze zaměstnání vzniknou účast na NP.

eumedon
Extra třída :D 13547 příspěvků 12.02.18 07:05
@Sojkka píše:
@j.a.n.i1 vedlejší SVČ nemá vazbu na min. mzdu.

To ani @j.a.n.i1 netvrdila. Tvrdila, že SVČ jde brát jako vedlejší, pokud v pracovním poměru je aspoň minimální mzda (a pracovní poměr samozřejmě zakládá účast na nemocenském pojištění).

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 62976 příspěvků 3 inzeráty 12.02.18 08:05

@eumedon Netvrdila, ptala jsem se :-) jako pokud mám v PP víc jak minimální mzdu, tak je jasný, že OSVČ je brán jako vedlejší.
Ale už si nevím, jak je to v případě, že sice PP mám, ale nedosahuju minimální mzdy. Protože pak tam mám bordel jak se zdravotním - má se v tom případě doplácet do minima nebo nemá, nebo se to nějak dorovná v přehledu… a jak je to se sociálním, když vlastně bude taky odvedené menší, než je to minimální pro OSVČ.

Regina Hero
Nadpozemská drbna 27290 příspěvků 12.02.18 08:34
@j.a.n.i1 píše:
@eumedon Netvrdila, ptala jsem se :-) jako pokud mám v PP víc jak minimální mzdu, tak je jasný, že OSVČ je brán jako vedlejší.
Ale už si nevím, jak je to v případě, že sice PP mám, ale nedosahuju minimální mzdy. Protože pak tam mám bordel jak se zdravotním - má se v tom případě doplácet do minima nebo nemá, nebo se to nějak dorovná v přehledu… a jak je to se sociálním, když vlastně bude taky odvedené menší, než je to minimální pro OSVČ.

(3) Minimální vyměřovací základ neplatí pro osobu
a) uvedenou v § 3 odst. 8 písm. a) až c),
b) která současně vedle samostatné výdělečné činnosti je zaměstnancem a odvádí pojistné z tohoto zaměstnání vypočtené alespoň z minimálního vyměřovacího základu stanoveného pro zaměstnance,
c) za kterou je plátcem pojistného stát (§ 3c),
pokud tyto skutečnosti trvají po celé rozhodné období. Vyměřovacím základem u těchto osob je jejich skutečný příjem po odpočtu výdajů vynaložených na dosažení, zajištění a udržení příjmu.

Regina Hero
Nadpozemská drbna 27290 příspěvků 12.02.18 08:38
@longed-for-dream píše:
No já dělala jednomu klientovi ze ma vedlejsak a nikdy by mě nenapadlo mě takhle přemýšlet. Ale je fakt ze ten klient dělá na HPP klasický 40hodin týdne. A FU mi to nevrátil.

tak ale FÚ nemá nic společného se zdravotním nebo sociálním pojištěním… ty zajímá jen daň…

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 62976 příspěvků 3 inzeráty 12.02.18 09:04

@Regina Hero Díky :-) a předpokládám tedy, že to je zdravotní, jo?

Regina Hero
Nadpozemská drbna 27290 příspěvků 12.02.18 09:15
@j.a.n.i1 píše:
@Regina Hero Díky :-) a předpokládám tedy, že to je zdravotní, jo?

jo, zdravotní…

Stránka:  1 2 Další »

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Jak probíhala stavba rodinného domu na klíč pro čtyřčlennou rodinu?

Čtyřčlenná rodina pana Nového toužila vyměnit byt v panelovém domě za vlastní... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Zdravá budoucnost před námi

Všechno jednou končí... Nebo začíná? V posledním díle naší výzvy Do plavek s... číst dále >

Články z Expres.cz

Byla slepá, spalující a šílená, říká o lásce k ženatému Štaidlovi Zelenková

Od mládí byla rebel a bohém se vším všudy. Zpěvačka Jitka Zelenková (68)... číst dále >

Britové mají nový idol. Proč Harry s Meghan nahradili Williama a Kate?

Od svatby prince Harryho a Meghan Markle neřeší Britové nic jiného než tuhle... číst dále >

Články z Ona Dnes

OBRAZEM: Krásné dcery, které své slavné rodiče rozhodně nezapřou

Být dcerou slavných rodičů nemusí být vždycky lehké, zejména když vaše... číst dále >

Husákovy manželky: první mu byla nevěrná, druhá nepřežila pád vrtulníku

Poslední komunistický prezident Gustáv Husák byl chladným mužem, který... číst dále >